دانلود آهنگ | دانلود آهنگ جدید – دانلود جدیدترین آهنگ ها

دانلود آهنگ جديد

بازي تانکي آنلاين جان سخت زره پوشان

صداي چرخ هاي تانک از خيابان ها و ميدان هاي نبرد به گوش ميرسد. دهانه توپ تانک به سمت هدف نشانه مي رود و رعشه تمام کننده يک انفجار نويد امتياز جديدي را مي دهد. شما وارد يک بازي آنلاين جديد شده ايد که هيچ شباهتي به بازي هايي که تاکنون انجام داده اي ندارد. اين بار تانک ها شواليه و قهرمان ميدان هستند. بازي تانکي آنلاين نياز به نصب و راه اندازي ندارد و بلافاصله بعد از ورود به بازي, مي توانيد آن را بازي کنيد همچنين مي توانيد اين بازي را از اکانت تلگرام خود بازي کنيد.

اين بازي توسط وب سايت سرگرمي به زبان پارسي و به صورت رايگان به تمام پارسي زبانان جهان تقديم ميگردد.

دانلود

استرس: از گرانی روزافزون تا کندی اعصاب خرد کن اینترنت

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲
745 بازدید
بدون نظر

روغن گران شد, در بوشهر زلزله آمد, در فلان شهر آمریکا یک نفر با مسلسل به مدرسه ای حمله کرد و 58 نفر را به رگبار بست و…

 

همه ما هر روز در معرض اخبار گوناگونی هستیم که بسیاری از آنها منفی است. بعضی از این اخبار را از رسانه های خارجی و داخلی دریافت می کنیم و بعضی را از همدگیر می شنویم؛ هر وقت با خانواده دور هم می نشینیم, یا هنگامی که در تاکسی یا صف نانوایی هستیم از این وقایع صحبت می کنیم یا دیگران برایمان نعریف می کنند. آیا وقوع حوادث بد در جامعه و شنیدن و خواندن مداوم اخبار می تواند روی سلامت روان ما اثر بگذارد؟

 

1- این همه استرس برای چیست؟

 

وقایع, شرایط و اخبار منفی, بار روانی و استرس مداومی را بر افراد وارد می کند. ممکن است به علت طولانی شدن روند این وقایع و اخبار اثر آنها در ظاهر احساس نشود ولی تاثیر خود را به صورت غیرمستقیم می گذارند. این شرایط ممکن است عادی به نظر برسند ولی به هرحال انرژی روانی جامعه صرف آنها می شود. بعضی اوقات باید بررسی شود چرا افراد یک جامعه باید این استرس را در طولانی مدت تحمل کنند و بعضی از این استرس ها اساسا چه ضرورتی و سودی برای افراد جامعه دارند؟ پاسخگویی به این سوال ها وظیفه مسوولان و جامعه شناسان است. آنچه در اینجا اهمیت دارد این است که استرس طولانی مدت می تواند آسیب زا باشد. گاهی این عوامل استرس زا مسائل بزرگ و پراهمیتی هستند و گاهی کوچک تر ولی به هرحال می توانند در افراد اضطراب ایجاد کنند و به تدریج آستانه تحمل آنها را کاهش دهند.

 

2- دولت چه باید بکند؟

 

بخش زیادی از استرسی را که یک جامعه تحمل می کند, با مدیریت و برنامه ریزی صحیح می توان از بین برد. این استرس ها دلایل مختلفی دارد؛ از جمله احتمال وقوع بلایای طبیعی. گاهی به صورت غیرمستقیم این استرس ها تشدید می شوند؛ جامعه ای که برای مقابله با بلایای طبیعی از پیش راهکارهایی اندیشیده است, نسبت به جامعه ای که چنین دوراندیشی هایی در آن صورت نگرفته, استرس کمتری تحمل می کند. نحوه کمک رسانی به حادثه دیدگان نیز می تواند موثر باشد. در صورتی که شرایط زندگی و آرامش روانی بازماندگان یک حادثه به درستی تامین نشود, آسیب مادی و روانی که دیده اند به قوت خود باقی است.

 

سایر مردم نیز هنگامی که می بینند برخورد صحیح و مسوولانه ای با بازماندگان بلایای طبیعی, حوادث, جنگ و… صورت گرفته است, مطمئن می شوند اگر برای آنها نیز چنسن اتفاق هایی بیفتد, نهادی هست که به کمک شان بیاید. اخبار اقتصادی هم می تواند باعث استرس افراد شود. هنگامی که شرایط اقتصادی, نامساعد و غیرقابل پیش بینی باشد, گروهی از افراد جامعه که توانایی سرمایه گذاری دارند نمی توانند در مورد روند و نتیجه سرمایه گذاری خود برنامه ریزی کنند. بخشی دیگر از جامعه نیز ممکن است برای تامین نیازهای زندگی خود دچار مشکل شود. حتس مسائلی مانند نبود امنیت در جاده ها یا هواپیماها نیز می تواند باعث استرس جامعه شود.

 

3- چرا بیماری های روانی شایع شده؟

 

عوامل استرس زای محیطی می توانند از جمله عوامل شروع و بروز بیماری های روانپزشکی باشند و بر عود این بیماری ها, تشدید علائم آنها یا طولانی شدن روند درمانشان اثر بگذارند. برعکس حمایت اجتماعی و آرامش محیط می تواند به پیشگیری از آغاز یا عود کردن بیماری های روانپزشکی و سیر بهتر درمان آنها کمک کند. البته نمی توان گفت جامعه باید خالی از هر نوع فشاری باشد. استرس نوعی مساله است که جامعه باید برای یافتن راه حل آن تلاش کند. این تلاش می تواند به پویایی ذهنی, مادی و معنوی جامعه منجر شود. استرس ها, کاستی ها و مشکلات می توانند ملتی را آب دیده کنند. ولی زمانی که جامعه استرس های بیش از حد و بی دلیلی را تجربه می کند, این استرس سازنده نیست. از طرفی توان همه افراد جامعه در یک سطح نیست که از عهده تحمل تمام این فشارها برآیند. هر جامعه ای حقوقی دارد که باید رعایت شود. بخشی از فشارهایی که به یک جامعه تحمیل می شود ناشی از عدم رعایت حقوق انسانی و مدنی است و نمی توان گفت چنین استرس هایی سازنده هستند.

 

4- احساس ناامنی با ما چه می کند؟

 

استرس ها و فشارهای زیاد زمینه ایجاد مشکلات روانشناختی را فراهم می کنند؛ برای مثال احتمال مضطرب شدن افراد افزایش می یابد چراکه شرایط, غیرقابل پیش بینی می شود و افراد احساس امنیت نمی کنند. نا امنی نیز باعث ایجاد فشار روانی می شود. تداوم استرس می تواند آستانه تحریک پذیری افراد را کاهش و خشم, پرخاشگری, افسردگی و… را افزایش دهد. اضطراب باعث ایجاد افسردگی در افراد می شود و افسردگی, اضطراب و خشم را افزایش می دهد. این شرایط می تواند زمینه ساز آغاز بیماری های روان پریشی در افرادی شود که آمادگی ابتلا به چنین بیماری هایی را دارند. زمانی که این استرس ها تداوم می یابند, در صورتی که افراد احساس خود را در مورد آنها ابراز نکنند, زمینه بروز علائم بیماری های روان تنی, بیماری های جسمی ای است که منشا روانی دارند.

 

5- چرا این همه با هم دعوا داریم؟

 

استرس ها و فشارهای بیش از حد, روی روابط اجتماعی افراد هم تاثیر می گذارند. آستانه تحریک پذیری پایین, بر تعاملات افراد با دیگران موثر است و ممکن است باعث پرخاشگری شود. بعضی از فشارهای اقتصادی و اجتماعی می تواند فرد را وارد رقابت های ناسالم و شدید با دیگران برای تامین نیازها و خواسته های خود کند. در این صورت ممکن است بسیاری از رفتارهای ضداجتماعی و غیرقانونی شکل بگیرد؛ برای مثال ممکن است دروغ, کلاهبرداری و انواع سرقت ها و بزهکاری ها افزایش یابد. چنین فشارهایی می تواند باعث زیر پا گذاشتن مسائل اخلاقی شود. مزمن شدن و تداوم استرس های زیاد باعث ایجاد احساس ناامیدی و بی پناهی در افراد می شود که این حالت ها زمینه بی انگیزگی و بی تفاوتی افراد جامعه نسبت به اتفاقات و مسائل اطراف را ایجاد می کنند.

 

6- آیا رسانه ها مقصرند؟

 

یکی از وظایف رسانه ها بازگو کردن حقیقت است ولی دامن زدن بی دلیل به یکسری اتفاقات, پرداختن بیش از حد به آنها یا اغراق در بیان اخبار هم می تواند تاثیر منفی داشته باشد و اقدام صحیحی نیست اما در صورتی که رسانه ها از انتقال برخی اخبار خودداری کنند, این اخبار از مجاری دیگری به اطلاع مردم می رسند. در این شرایط افراد اخبار ضد و نقیضی را از منابع مختلفی که بعضی از آنها معتبر نیستند دریافت می کنند و دچار سردرگمی می شوند. ممکن است احساس کنند خبر از آنچه هست مهم تر و بزرگ تر است که رسانه های رسمی از اعلام آن خودداری می کنند. این موضوع استرس آنها را افزایش می دهد.

 

7- چطور باید استرس را مدیریت کرد؟

 

هیجان ها و استرس های ناشی از مشکلات و اخبار نگران کننده باید به صورت طبیعی تخلیه شوند؛ در غیر این صورت انباشتگی آنها ممکن است تاثیرات منفی بیشتری بگذارد. استرس بیش از حد می تواند مخرب باشد به ویژه اگر راه هایی برای تخلیه آن اندیشیده نشده باشد. تاثیر این عوامل را به نوعی می توان با تاثیر مشاغل سخت مقایسه کرد. برای افرادی که سختی کار دارند به صورت معمول تسهیلاتی در نظر گرفته می شود؛ مانند سطح حقوق بالاتر, مرخصی بیشتر یا کاهش سن بازنشستگی. اگر این تسهیلات در نظر گرفته نشود فرد با افت عملکرد مواجه می شود. در جامعه ای هم که استرس های زیادی مثل شنیدن اخبار گرانی و وقوع حوادث طبیعی و مشکلات اجتماعی وجود دارد, اگر راهی برای تخلیه نباشد, عملکرد افراد کاهش می یابد. ایجاد امکانات تفریحی و برقراری مجالی برای بیان احساس ها, حرف ها و انتقادات مردم جامعه می تواند به تخلیه این هیجان ها کمک کند. از سوی دیگر بخشی از استرس ها را می توان مدیریت کرد و از بین برد.

 

راه واکسیناسیون جامعه در مقابل استرس؟

 

در صورتی که سطح تفکر افراد بالا باشد, معلومات وسیع و عمیقی داشته باشند و قضاوت آنها در مورد مسائل تک بعدی نباشد, بخش قابل توجهی از اشتغال فکری آنها معطوف به مسائل دیگری غیر از اتفاقات و اخبار روزمره می شود؛ بنابراین گفت و گوهای بین آنها نیز در مورد مسائل عمیق تری خواهد بود. همچنین به مسائل روزمره با نگاه تحلیل گرانه تری نگاه می کنند که آنها را از حالت منفعل و ناتوان نسبت به مشکلات بیرون می آورد. هر چند تامین نیازهای اولیه زندگی ضروری است ولی مردمی که سطح آگاهی بالاتری داشته باشند احتمال اینکه بتوانند این نیازها را تامین کنند, بیشتر است و بعد از آن می توانند به موضوعات عمیق تری فکر کنند. خود آنها قدرت تجزیه و تحلیل و قضاوت مسائل و اخبار را پیدا می کنند؛ در نتیجه هر خبری را که می شنوند کور کورانه نمی پذیرند و آن را برای دیگران بازگو نمی کنند. هر فرد مانند یک رسانه عمل می کند و استقلال فکری دارد؛ اخبار را تجزیه و تحلیل می کند, جایگاه آن را در کلیت زندگی خود می سنجد, میزان صحت و اهمیت آن را ارزیابی می کند و با خود می اندیشد که آیا لازم است این خبر را به دیگران هم بگویم یا نه؟

برچسب ها

مطالب مشابه