امروز دوشنبه , ۳۱ اردیبهشت , ۱۳۹۷

برترین آهنگ های مــاه بیشتر

برترین آهنگ های هفته بیشتر

اگر کارتان را بی اهمیت می دانید بخوانید

۲۰ام اسفند ۱۳۹۱

عکس اگر کارتان را بی اهمیت می دانید بخوانید

بعضی از شما تصور می کنید مسوولیت کاری شما بی ارزش است ولی هرکاری به جای خود اهمیت دارد.

این داستان را به احتمال زیاد شنیده اید؛ «به خاطر میخی نعلی افتاد. به خاطر نعلی اسبی افتاد. به خاطر اسبی سواری افتاد. به خاطر سواری جنگی شکست خورد و به خاطر شکستی مملکتی نابود شد که همه اینها به خاطر کسی بود که میخ را خوب نکوبیده بود…»

رضایت شغلی و شادکامی

قسمت عمده زندگی شما در محیط کاری می گذرد. فرق میان شغلی که به دنبالش بوده اید و شغلی که به اجبار به آن مشغولید می تواند همان اختلاف میان زندگی رضایت بخش و یا زندگی خفت بار باشد. خشنودی شغلی با شاد کامی و امید به زندگی ارتباط دارد.

توصیه هایی برای لذت از کار

– رضایت یک انتخاب است؛ پس در مورد کارتان مثبت فکر کنید. افراد منفی گرا تاثیر عمیقی روی روان شما می گذارند؛ از آنها دور باشید.

– اگر فکر می کنید توانایی ارتقاء در سیستم خود را ندارید فراموش نکنید که شما پتانسیل زیادی دارید؛ پس مسوولیت پیشرفت شخصی خود را به عهده گرفته و دائما درخواست بازخورد از سوی مدیران داشته باشید.

– به راهکارهای بهبود همکاری های صادقانه با همکاران خود بیندیشید.

– با شناختن محیط کاریتان و کسب مهارت های لازم, عملکرد خود را بهبود ببخشید.

– تعهداتی را بپذیرید که توانایی عمل به آنها را داشته باشید.

– در محیط کار دوستیابی کنید.

سنجش با مسائل کوچک

مهم نیست درچه جایگاهی هستید؛ مهم این است که کار خود را به بهترین نحو انجام داده و از کارتان یک تفریح بسازید. به قول گاندی, رهبر استقلال هند: «هرچقدر هم کار تو بی اهمیت باشد, تا جایی که می توانی, آن را به خوبی انجام بده, حتی المقدور دقت و پشتکار بیشتری داشته باش. گویی این کار, مهم ترین کار دنیاست. چرا که تو با مسائل کوچک است که سنجیده می شوی».

اگر هیچ کدام از توصیه های بالا موثر نبود, شاید یافتن شغل جدید شما را راضی کند.

برچسب ها

مطالب مشابه با این مطلب