دانلود آهنگ | دانلود آهنگ جدید – دانلود جدیدترین آهنگ ها

دانلود آهنگ جدید

بازی تانکی آنلاین جان سخت زره پوشان

صدای چرخ های تانک از خیابان ها و میدان های نبرد به گوش میرسد. دهانه توپ تانک به سمت هدف نشانه می رود و رعشه تمام کننده یک انفجار نوید امتیاز جدیدی را می دهد. شما وارد یک بازی آنلاین جدید شده اید که هیچ شباهتی به بازی هایی که تاکنون انجام داده ای ندارد. این بار تانک ها شوالیه و قهرمان میدان هستند. بازی تانکی آنلاین نیاز به نصب و راه اندازی ندارد و بلافاصله بعد از ورود به بازی, می توانید آن را بازی کنید همچنین می توانید این بازی را از اکانت تلگرام خود بازی کنید.

این بازی توسط وب سایت سرگرمی به زبان پارسی و به صورت رایگان به تمام پارسی زبانان جهان تقدیم میگردد.

دانلود

با فواید فیبر برای بدن آشنا شوید

۱۹ خرداد ۱۳۹۲
527 بازدید
بدون نظر

مدیر گروه تحقیقات تغذیه انستیتو تغذیه وزارت بهداشت گفت: فیبر موجود در میوه و سبزی‌ها علی‌رغم خواص غذایی بسیار، نباید در کنار مواد حاوی آهن، ‌روی و کلسیم خورده شود چون تا حدی جلوی جذب آن را می‌گیرد.

 

نسل موزیک – فارس: تیرنگ نیستانی در مورد تأثیر مواد غذایی در جذب و دفع یکدیگر اظهار داشت: مواد غذایی که مصرف می‌کنیم ممکن است در خارج محیط بدن یا در داخل دستگاه گوارش سبب تسهیل در جذب یک ماده مغذی یا مهار معده برای مهار مواد مغذی دیگر باشد.

 

 

 

وی گفت: یکی از معروفترین توصیه‌ها مصرف غذاهای پرفیبر مانند انواع میوه و سبزی است چرا که ثابت شده مصرف این گونه مواد غذایی در دراز مدت ارتباط مستقیمی با سلامت انسان دارد.

 

این متخصص تغذیه تأکید کرد: فیبرها در عین حال با بسیاری از مواد غذایی مانند املاح و فلزات دو ظرفیتی ایجاد یک کمپلکس غیر قابل می‌کند و ممکن است جلوی جذب کلسیم، روی و آهن را بگیرد و باید در مصرف این گونه مواد غذایی فاصله انداخت.

 

 

 

وی گفت: می‌توان مواد حاوی کلسیم مانند شیر و ماست کم چرب را در وعده صبحانه و شام و مصرف میوه و سبزی را در میان وعده و ناهار قرار دارد.

 

تنظیم قند خون، ایجاد حس سیری، کنترل وزن، پیشگیری از یبوست، همورئید، شقاق و بواسیر یکی از مزایای اصلی مواد غذایی پر فیبر است.

 

 

 

این متخصص تغذیه فیبرها را نوعی از واحدهای قندی و کربوهیدرات‌های ساده برشمرد و افزود: آنزیم‌های لازم برای هضم و جذب فیبر در روده باریک وجود ندارد و فیبرهای محلول وقتی وارد روده بزرگ می‌شوند تحت مکانیسمی توسط باکتری‌های روده جذب شده و بخشی از کالری‌ آنها مورد استفاده بدن قرار می‌گیرد و می‌توان گفت فیبرها برای روده بزرگ تاثیرات مثبتی دارند و خواص ضد سرطانی دارند.

 

 

 

نیستانی نان و برنج را منشأ تأمین فیبر عنوان کرد و گفت: البته به شرطی که تا حدی سبوس نیز در این مواد وجود داشته باشد و هر چقدر برنج و غلات سبوس گیری شوند ارزش غذایی آنها کم می شود چون لایه‌های سبوس به‌ویژه گیاهک منشاء خوبی برای تأمین ویتامین ب هستند.

 

 

 

مدیر گروه تحقیقات انستیتو تحقیقات تغذیه وزارت بهداشت تصریح کرد: غلات سبوس نگرفته مانند برنج قهوه‌ای منشاء بسیار خوبی برای تأمین فیبر هستند ولی در ایران طرفداری ندارد.


برچسب ها

مطالب مشابه