امروز پنج شنبه , ۳۰ فروردین , ۱۳۹۷

برترین آهنگ های مــاه بیشتر

برترین آهنگ های هفته بیشتر

بهترین راه پیشگیری از سرطان

۱۹ام خرداد ۱۳۹۲

عکس بهترین راه پیشگیری از سرطان

پژوهشگران به تازگی دریافته اند که افرادی که خون خود را اهدا می کنند کمتر در معرض ابتلا سرطان و یا سکته قلبی قرار می گیرند.

 

نسل موزیک – باشگاه خبرنگاران: اهدای خون می تواند منجر به کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی، سرطان و نیز تقویت بدن ميگردد.

 

 

 

گفتنی است اهدای خون سبب کاهش وزن شده و هر بار اهدای خون در حدود 65 کالری انرژی می سوزاند در نتیجه افرادی که می خواهند لاغر شوند می توانند در صورت عدم ابتلا به بیماری خاص و ممنوعیت اهدای خون از این روش برای کاهش وزن خود استفاده کنند.

 

 

 

بررسی ها نشان می دهد دانشمندان و پزشکان به افراد در سراسر جهان توصیه می کنند تا برای بدست آوردن سلامت بیشتر حتما یکی از اهدا کنندگان خون باشند و این موضوع یک خبر خوب برای بانک های خون در سراسر جهان خواهد بود.

 

 

 

بررسی ها  نشان می دهند پزشکان با بررسی بر روی افراد در محدوده سنی 43 الی 61 سال دریافته اند که افرادی که به طور متوسط6 ماه در سال خون اهدا کرده اند کمترین سابقه را در حملات قلبی و مغزی و یا انواع سرطان ها داشته اند.

 

 

 

این تحقیق بر روی 1200 نفر انجام شده است البته پزشکان توصیه می کنند افراد پس از اهدای خون سعی کنند تا با نوشیدن مایعات فراوان و غذاهای انرژی زا، انرژی از دست رفته را جبران کنند.

برچسب ها