امروز دوشنبه , ۳ اردیبهشت , ۱۳۹۷

برترین آهنگ های مــاه بیشتر

برترین آهنگ های هفته بیشتر

لزوم توجه مرد و زن به یکدیگر پس از تولد نوزاد

۲۰ام خرداد ۱۳۹۲

عکس لزوم توجه مرد و زن به یکدیگر پس از تولد نوزاد

یک روانپزشک با بیان این‌که در ۲ سال نخست پس از تولد نوزاد مشغله مادران افزایش می‌یابد، گفت: مردان برای کاهش کدورت باید تلاش کنند تا جایی که در توانشان باشد در خانه کمک کنند.

 

دکتر عارفه مبشر در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)‌ـ منطقه خوزستان ـ با اشاره به این‌که مادران در دوران بارداری سختی‌های زیادی را تحمل می‌کنند، اظهارکرد: پس از تولد نوزاد نیز فشارهای روحی و جسمی بسیاری به مادر تحمیل می‌شود که به دلیل همین فشارها، عشق و علاقه‌ زن به شوهر به ظاهر کم می‌شود.

 

وی افزود: در خانواده‌های سنتی که مرد را نان‌آور خانواده می‌دانند و زن باید از نوزاد نگه‌داری کند، کمک نکردن مرد در خانه موجب احساس کدورت و ناراحتی در زن می‌شود و این حس موجب می‌شود که اندکی ارتباط زناشویی خدشه‌دار شود.

 

مبشر ادامه‌داد: در ۲ سال نخست تولد نوزاد، چنان‌چه مرد مدت زیادی در محل کار است و نمی‌تواند در خانه به همسرش کمک کند، با کلام، احساس خود را ابراز کند. صحبت و قدردانی کردن از همسر موجب آرامش وی می‌شود و می‌تواند از اختلافات دیگر جلوگیری کند.

 

این روانپزشک گفت: پیش از تولد نوزاد، عشق مادر تنها نصیب همسرش می‌شد ولی حال که این علاقه باید تقسیم شود و همچنین باتوجه به ضعف نوزاد و مدت زمانی‌که مادر لازم است صرف او کند، لذا کمتر به شوهر خود توجه می‌کند که این امر نیز موجب احساس سرخوردگی در مرد و حتی گاهی منجر به طلاق می‌شود.

 

وی ادامه‌داد: برای رفع این مشکل، همسران باید از کمترین زمان‌ها برای خلوت با یکدیگر استفاده کنند و احساسات خود را ابراز کنند. مادران نیز باوجود مشغله باید توجه به مرد را حفظ کنند تا استحکام خانواده محفوظ بماند.

برچسب ها