امروز چهارشنبه , ۵ اردیبهشت , ۱۳۹۷

برترین آهنگ های مــاه بیشتر

برترین آهنگ های هفته بیشتر

پیراشکی از نمای نزدیک!

۲۸ام شهریور ۱۳۹۱

عکس پیراشکی از نمای نزدیک!

مهتاب خسروشاهی: یک سر به مترو بزنید… به غیر از لواشک, پیراشکی هم آنجا می فروشند!

دکه داران سیار مترو به اسم «دونات» این پیراشکی ها را ارائه می کنند. البته سر و شکلشان شبیه دونات های زمان جنگ جهانی است! خریدار این خوراکی ها هم کم نیست. چون اغلب تصور می کنند که به ادعای فروشنده این دونات ها همین امروز صبح از کارخانه معروفی در مشهد به دستشان رسیده است. به فرض هم که اینطور باشد, مسافت طی شده از تولید تا توزیع می تواند اثر نامطلوب خود را روی خوراکی مورد نظر بگذارد. خوردن پیراشکی بد نیست اما این پیراشکی ها که با اسم شیک و با کلاس «دونات» ارائه می شوند, چند خطر عمده دارند که از مهمترین آنها می توان به چند مورد اشاره کرد. تصمیم با خودتان.

عکس پیراشکی از نمای نزدیک!

-بسته بندی نامناسب: این دونات ها در بسته های شفاف بسته بندی شده اند. به این ترتیب به راحتی در معرض نور فسادشان آغاز می شود. بسته بندی این محصولات استاندارد نیست.

-چربی بالا: کافی است یک عدد از اینها را در دستتان بگیرید. بعد از آن باید چندبار دستتان را با صابون بشویید تا چربی روی دستتان پاک شود.

-شکرک و باقی قضایا: شکرک زدن این محصولات نشان می دهد که اولا در تهیه آنها دقت لازم انجام نشده است. دوم اینکه گرما و چربی بالا باعث دلمه بستن شکر روی این محصول شده است.

-کرم داخل آن و مسمومیت: داخل این دونات ها کرم وجود دارد.در شرایطی که این خوراکی ها نگهداری می شوند (از صبح داخل کیشه بزرگ و گرم فروشنده) کرم داخل آن به راحتی می تواند در اثر حرارت فاسد شود و زمینه ابتلا به انواع بیماری های گوارشی باشد. اسهال و استفراغ ساده ترین و البته مرگبارترین آنها می تواند باشد.

تاریخ تولید و انقضاء: چقدر می توان به تاریخ تولید و انقضای محصولاتی که داخل سوپر مارکت ها ارائه می شوند مطمئن بود که بتوان به تاریخ ثبت شده روی پیراشکی های عرضه شده در مترو اطمینان داشت.

اسید معده: چربی بالا و شکر (البته بیشتر خاک قند است) عمده ترین عوامل برای آسیب به معده هستند.اگر امتحان کرده باشید, دیده اید که کمی بعد از خوردن یکی از این دونات ها, معده تان شروع به جوشیدن کرده است. بنابراین خوردن این خوراکی ها زمینه ابتلا به «ریفلاکس» معده است.

تابستان و انواع بیماری ها: نگویید که کولر داخل مترو خنک است و اتفاقی برای این خوراکی ها نمی افتد. دقیقا یکی از عوامل ایجاد بیماری های گوارشی به ویژه اسهال و استفراغ در این فصل, خوردن خوراکی های چرب است که در شرایط نامناسب نگهداری شده اند.

و در یک جمع بندی, خرید از دکه مترو یا هر دکه سیار دیگری مانند آن را تعطیل کنید. هیچ ارزانی ای بی دلیل نیست!

برچسب ها