امروز پنج شنبه , ۳ خرداد , ۱۳۹۷

برترین آهنگ های مــاه بیشتر

برترین آهنگ های هفته بیشتر

چگونه روز شادی داشته باشیم؟

۱۷ام فروردین ۱۳۹۲

باشگاه خبرنگاران: بسیاری از افراد برای سلامت جسم و روان خود برنامه ریزی و اهداف بلندمدت تعیین می کنند، ولی…

خوب است بدانیم که کارهایی هم وجود دارد که می توانند به صورت روزانه انجام شوند و به ما کمک کنند تا روزی شاد و پر از احساسات مثبت داشته باشیم!

دقیق برنامه ریزی کنید: هیچ چیز خوب و ارزشمندی یک شبه و بدون تلاش و کوشش به دست نمی آید. برای اینکه زندگی سالم به صورت یک عادت یا بخشی از فعالیت های روزمره شما دربیاید، لازم است برنامه ریزی کنید. به جای اینکه برای خود وظایفی کلی و مبهم تعیین کنید (مثلا بگویید از این به بعد سالم غذا می خورم یا کمی ورزش می کنم)، بهتر است یک برنامه ریزی دقیق و مشخص برای روز خود داشته باشید. مثلا غذایی را که خواهید خورد به طور دقیق تعیین  یا زمان و مکان ورزش را مشخص کنید.
 
روزتان را مثبت آغاز کنید: خیلی از افراد در ابتدای صبح روزنامه می خوانند یا اخبار گوش می کنند. اگرچه خوب است از آنچه در جهان می گذرد مطلع باشیم، ولی این امر می تواند شروعی منفی یا ناراحت کننده برای روز ما باشد. بنابراین بهتر است در ابتدای صبح متنی الهام بخش، نقل قولی آموزنده یا ای میل دوستان را بخوانیم. وقتی روز خود را مثبت شروع می کنیم نه تنها با خلق و خو و خلاقیت بهتری خواهیم داشت، بلکه همان طور که تحقیقات نشان می دهند خطر ناراحتی های قلبی یا سکته مغزی را کاهش خواهیم داد.

بیشتر فعالیت کنید: همان طور که بعضی تحقیقات نشان می دهند، نشستن طولانی مدت احتمال ابتلا به بیماری های خطرناکی نظیر بیماری های قلبی را افزایش می دهد. برای کاهش این خطر سعی کنید در محل کار خود به روش های گوناگون حرکت خود را بیشتر کنید. هراز گاهی از جا بلند شوید و حرکات کششی انجام دهید، بیشتر از قبل به سمت آبخوری بروید و بعضی چیزها را دور از دسترس خود قرار دهید تا برای برداشتن آنها ناچار از روی صندلی بلند شوید. حتی کوچکترین فعالیت ها هم اگر به طور مرتب انجام شوند به سلامت ما کمک خواهند کرد.
 
یادداشت های روزانه تهیه کنید: محققان به این نتیجه رسیده اند که افرادی که در پایان هر روز وقایع و خاطرات خود را یادداشت می کنند سیستم ایمنی قوی تر و سطح استرس کمتری دارند و آسیب های روحی در این افراد سریع تر از دیگران بهبود می یابد. علاوه بر این، فکر کردن به قایع خوب و شیرین زندگی به ما کمک می کند تا مثبت تر فکر کنیم. پس بهتر است هر شب به وقایعی که در طول روز با آنها روبرو شده ایم بیندیشیم واتفاقات خوب را مرور کنیم.

برچسب ها