امروز پنج شنبه , ۱۸ آذر , ۱۳۹۵

برترین آهنگ های مــاه بیشتر

برترین آهنگ های هفته بیشتر

دانلود آهنگ جديد    دانلود آهنگ جديد

فریدون: پست من سه هزار لایک می‌خورد و آرمین سی‌هزار تا!!

1,737

بازدید

۱۱ام خرداد ۱۳۹۴

عکس فریدون: پست من سه هزار لایک می‌خورد و آرمین سی‌هزار تا!! 

قطعه نیستی با همخوانی فریدون آسرایی و آرمین زارعی در مدتی کم توانست در فضای موسیقی به یکی از کارهای محبوب سال های اخیر تبدیل شود؛ قطعه ای که ترانه اش از یاسر داودیان بود و تنظیمی از بهروز صفاریان را با خود داشت.

نسل موزیک: در این مدت، فریدون درباره این قطعه اظهارنظر رسمی نکرده بود تا اینکه در گفت و گوی سه نفره ماهنامه زندگی ایرانی با او، آرمین زارعی و یاسر داودیان، درباره ابعاد مختلف ساخت و انتشار این قطعه صحبت شد. در این گفت و گوی مفصل فریدون از مسیر ساخت این قطعه گفت:« من اولین بار در یک جلسه کاری افتخار آشنایی با یاسر را پیدا کردم. بعد از آن یک بار با بهروز صفاریان به خانه یاسر دعوت شدیم و آنجا بود که با دوست عزیزم آرمین آشنا شدم. چند وقت بعد هم ایده یک کار مشترک مطرح شد و من هم استقبال کردم.»

خیلی ها می گفتند سبک خواننده عاشقانه خوانی مثل فریدون به سبک رپ نمی خورد، اما او طور دیگری فکر می کند:« من در کانادا سه مغازه سی دی فروشی داشتم و روزی دوازده ساعت موسیقی گوش می کردم. از کلاسیک بگیر تا رپ و متال. به همین جهت هم هست که همه سبک های موسیقی را دوست دارم و نظر منفی نسبت به هیچ کدام از سبک های موسیقی ندارم. من فکر می کنم خیلی ها در ایران با سبک رپ دچار سو تفاهم شدند. شاید به این خاطر باشد که بعضی از آرتیست های غربی چهره خوبی از این موسیقی  نشانمان ندادند. اصلا شاید به همین خاطر است که بعضی ها نمی توانند این سبک و هنرمندان این سبک در ایران را به رسمیت بشناسند. رپ خوان ها همیشه گانگستر و مواد فروش نیستند. ما در خود ایران بحر طویل داریم. شاعرانی مثل فردوسی، مولانا و… شعرهایشان به طرز عجیبی با سبک رپ همخوانی دارد. حتی این سبک ریشه در موسیقی اصیل ایرانی هم دارد.»

او درباره ایده اش درباره همکاری با رپری مثل آرمین هم گفت:« اصلا فرض کنیم آرمین و امثال آرمین در راه اشتباهی قدم گذاشته باشند، اگر من یا هرکس دیگری بتواند آنها را حمایت کند و به سمت موسیقی سالم بکشاند خیلی بهتر از این است که نادیده شان بگیرند. این جوانها مخاطبان و طرفداران بیشماری دارند و می توانند تاثیرات مثبتی روی طرفدارانشان بگذارند و این در نهایت به پیشرفت جامعه ما کمک می کند. من  با اینکه ۲۵ سال است مشغول خواندن هستم یک پست اینستاگرامم سه هزار لایک می خورد و آرمین یک پستش سی هزار لایک می خورد. این به خودی خود نشان می دهد که آرمین و امثال آرمین هوادارهای زیادی در هم نسلانشان دارند و نمی توانیم آنها را جدی نگیریم.»

فریدون درباره قضاوت های نادرست درباره رپری مثل آرمین معتقد است: «مسلما کسی که این همه طرفدار دارد نمی تواند خارج از عرف باشد. اگر او را خارج از عرف بدانیم یعنی طرفدارانش هم خارج از عرف هستند و این اصلا قضاوت درستی نیست. بهتر است قبل از این که قضاوت کنیم، بررسی کنیم.برای آرمین و امثال او باید احترام قائل بود و به آنها توجه کرد. آرمین هم می توانست مثل خیلی های دیگر از این مملکت برود و آن طرف آب به فعالیتش ادامه دهد. اما او مردانه ایستاده و در کشور خودش، با وجود شرایطی که برایش ایجاد شده فعالیت می کند.»

بعضی مخاطبان موسیقی معتقدند پس از اعلام رسمی آرمین درباره علاقه و تلاشش برای فعالیت مجاز در ایران، این همکاری مشترک، زمینه ساز مناسبی خواهد بود. فریدون هم با این عقیده موافق است:« شاید بهتر است باشد که به او و امثال او بها دهیم و آنها را نادیده نگیریم. چرا نباید مسئولین از این ها دعوت کنند. جلسه بگذارند و بخواهند که این ها هم حرف هایشان را بزنند و خواسته هایشان را عنوان کنند؟ اصلا یک بار هم شده کسی سراغشان برود بگوید درد شما چیست؟ موسیقیتان چه می گوید؟ چه اهدافی در سر دارید؟ این بچه ها نه مجرم هستند و نه جنایت کار. تنها سبک و سیاق خودشان را دارند و اصلا زبان نسل جدید همین است. من آرزویم است که روزی در سالنی بنشینم که آرمین آنجا کنسرت داشته باشد. کسی مثل آرمین می تواند روی هم نسلان خودش تاثیر مثبت بگذارد.»

 کد آمار
براي ورود به کانال تلگرام ^^^نسل موزيک^^^ کليک کنيد
X بستن تبليغات