امروز سه شنبه , ۱ خرداد , ۱۳۹۷

برترین آهنگ های مــاه بیشتر

برترین آهنگ های هفته بیشتر

4 توصیه آرامش بخش برای داشتن خوابی بهتر

۳۱ام فروردین ۱۳۹۲

ذهن آرام روی خواب خوب تاثیر زیادی دارد.

 

اگر ذهنتان آشفته باشد, یا خوابتان نمی برد یا اگر هم به سختی به خواب بروید, خوابتان آشفته و ناآرام است. توصیه های زیر به شما کمک می کند پیش از خواب به آرامش برسید و خواب راحت تری داشته باشید:

 

1- تصور کنید پلکانی پوشیده از فرش نرم روبه روی شما قرار دارد که با هاله ای از نور فانوس یا شمع روشن شده است و شما بالای راه پله ایستاده اید. یک نفس عمیق بکشید و به سمت پایین حرکت کنید و با هر قدم خود را به عمق آرامش نزدیک کنید. وقتی به پایین رسیدید از هر فکری غیر از به خوابی عمیق رفتن رها شده اید.

 

2- به یاد آوردن مکان هایی که اوقات خوشی در آنها داشته اید باعث آرامش شما می شود؛ مثلا اگر زمانی کنار دریاچه ای رفته و از آرامش و حس زیبایی آن بهره مند شده اید وقتی می خواهید بخوابید آن روز و لحظه را بیاد آورید تا به سرعت آرام شوید و خواب خوبی داشته باشید.

 

3- برخی از واژه ها و جملات قدرت آرامبخش زیادی دارند؛ مانند «یک مزرعه گل» یا «یک رویای زیبا». می توانید وقتی روی تخت دراز کشیده اید این نوع واژگان را با خود تکرار کنید و روح تان را از خستگی ها تسکین دهید. در این صورت می توانید به خوابی عمیق فرو روید.

 

4- درست نفس بکشید. وقتی روی تخت دراز کشیده اید پنج ثانیه به آرامی نفس کشیده, اکسیژن را وارد ریه های خود کنید و پنج ثانیه نگه دارید. سپس به تدریج آن را بیرون دهید. این کار را 10 مرتبه انجام دهید و اثر خوب آن را روی کیفیت خواب خود ببینید.

 

متخصصان می گویند قبل از خواب اندکی ماهیچه های بدن خود را از فشار رها کنید تا بتوانید کیفیت خواب تان را افزایش دهید. چنانچه ماهیچه های بدن از تنش بیرون بیایند و شل شوند شما حتما می توانید خوب بخوابید.

برچسب ها