امروز سه شنبه , ۱ خرداد , ۱۳۹۷

برترین آهنگ های مــاه بیشتر

برترین آهنگ های هفته بیشتر

6 اشتباه بزرگ در رژيم های لاغری

۲۳ام بهمن ۱۳۹۱

برخي از افراد هستند که بدون توجه به دستورات پزشکي رژيم هاي مختلف مي گيرند و در نتيجه نيز دچار مشکلاتي شده و نمي توانند وزن کم کنند!

در اين مطلب نگاهي داريم به تعدادي از مهمترين اشتباهاتي که افراد مرتکب مي شوند.
 
نخوردن صبحانه:

اولين اشتباه بزرگ هر فردي ممکن است دچار شود نخوردن صبحانه است. بسياري از انرژي روزانه را ما از صبحانه دريافت مي کنيم از همين رو نخوردن آن باعث مي شود تا شما انرژِ کار نداشته باشيد و همچنين از آن جايي که از شب قبل چيزي نخورده ايد نا خودآگاه بيشتر ناهار خواهيد خورد.
 
فاصله زياد بين وعده ها:

بسياري از پزشکان توصيه مي کنند خوردن تنقلات سالم آن هم به ميزان کم بهتر از آن است که در فاصه هاي طولاني غذا بخوريد. غذا نخوردن به مدت طولاني مي تواند براي بدن بسيار مضر باشد و متابوليسم بدن را نيز کاهش مي دهد.
 
نداشتن برنامه درست:

هميشه در دوره رژيم برنامه درست داشته باشيد تا بدن شما بتواند خود را تنظيم کند. بسياري از افراد هستند که برنامه درستي براي خود ندارند به طوري که هيچگاه مشخص نيست در چه زماني غذا مي خورند يا ورزش مي کنند. اين بي برنامگي به تنظيمات بدن آسيب وارد مي کند و آن را از حالت درست خود خارج مي کند.
 
شکستن رژيم در مهماني:

براي افرادي که رژيم مي گيرند ممکن است مواردي مانند مراسمات عروسي يا مهماني پيش آيد که از جمله دشمنان رژيم هستند. هيچگاه به خاطر يک شب لذت از غذا رژيم خود را نشکنيد. يکبار شکستن آن مساوي است با کم شدن اراده شما در اين راه، به حرف ديگران نيز توجهي نداشته باشيد وتنها به هدف و لاغري خود فکر کنيد.
 
نوشيدني هاي شيرين:

در دوره رژيم بايد ميزان درستي از مايعات استفاده کنيد چرا که بسياري از آب بدن شما خالي شد و نياز به تجديد آن داريد. آب بهترين گزينه براي نوشيدني هاي دوره رژيم است. از نوشيدني هاي حاوي شکر مانند آب ميوه هاي غيرطبيعي و يا نوشابه ها حتي انواع رژيمي جدا خودداري کنيد.
 
يک وعده در روز:

يکي از بزرگترين اشتباهاتي که بسياري از افراد مرتکب مي شوند خوردن تنها يک وعده در روز است، آن ها يک وعده پر انرژِ و کالري در صبح مي خورند و تا فردا آن روز ديگر وعده غذايي ندارند. اين کار بسيار براي بدن مضر است و مي تواند دستگاه گوارش را از بين ببرد. اين کار همچنين باعث مي شود تا فاصله زيادي بين وعده ها باشد که در ابتدا گفتيم کاري درست نيست.

برچسب ها