تراشیدن موهای سر چه فواید و مضراتی دارد؟,نسل موزیک,دانلود آهنگ جدید,سایت دانلود موزیک ویدیو با لینک مستقیم,تراشیدن موهای سر چه فواید و مضراتی دارد؟,دانلود و پخش جدیدترین آهنگ های ایرانی,دانلود آلبوم جدید,دانلود آهنگ شاد قدیمی,download music,تراشیدن موهای سر چه فواید و مضراتی دارد؟

نسل موزیک

تراشیدن موهای سر چه فواید و مضراتی دارد؟

10 روز پیش
797 نظر

در طب سنتی بیشتر از اینکه بلند کردن موها توصیه شود, کوتاه کردنش توصیه شده. طب سنتی می گوید تراشیدن موی سر, دارای این خواص است: زیاد شدن نور چشم, جلوگیری و رفع شوره, ازبین رفتن چربی اضافه, رفع سردرد.

به اعتقاد طب سنتی, بعد از تراشیدن سر, چون پیاز مو تحت تاثیر تشعشعات خورشید قرار می گیرد قوی می شود. البته طب کلاسیک در این مورد, با طب سنتی موافق نیست. در عین حال متخصصان پوست می گویندکوتاه کردن موها باعث کاهش آسیب های محیطی به ساقه مو می شود و در نتیجه در مواقعی که ریزش مو ناشی از کشش و یا شکستن ساقه مو باشد به درمان آن کمک می کند. همچنین به عقیده برخی تراشیدن مو باعث تحریک موها به وارد شدن به فاز رشد می شود اما این مساله در دراز مدت تاثیری در افزایش موها ندارد.

1- تراشیدن مو, آن را پرپشت نمی کند
باور عمومی این است که تراشیدن مو باعث پرپشت شدن و ضخیم شدن موها می شود. برای همین هم خیلی ها تراشیدن موی سر را توصیه می کنند. اما طب سنتی هم این موضوع را تایید نمی کند, چه برسد به طب کلاسیک. قسمتی از مو که بالاتر از سطح پوست قرار دارد, بافتی مرده است و هر کاری که روی آن انجام شود, بر رشد مو تاثیر نخواهد گذاشت. طب سنتی هم می گوید تراشیدن مو ریشه آن را قوی می کند اما نمی گوید مو را ضخیم می کند. پس این باور از کجا آمده؟
واقعیت این است که این فقط یک خطای دید است. نوک موهای تازه رشد کرده به دلیل تراشیده شدن, برشی خشن دارد که به ضخیم تر و تیره تر دیده شدن آن کمک می کند. تراشیدن موها حالت مخروطی نوک موها را از بین می برد و در نتیجه موها زبر و ضخیم به نظر می آیند.
2- سر نوزادان را باید تراشید؟
باز هم بر خلاف توصیه های طب ایرانی, متخصصان پوست و مو, تراشیدن موی نوزادان را توصیه نمی کنند. آنها می گویند این کار هیچ تاثیری در رشد موها نداشته و گاهی نیز به ریشه مو آسیب می رساند, چراکه نوزادان در یک سال اول زندگی دارای موهایی کرک مانند و بسیار ضعیف هستند که در طول یکسال به تدریج می ریزد و پس از آن موهای دائمی کودک رشد خواهند کرد. متخصصان می گویند وارد شدن فشار و یا ضربه به ریشه موی نوزادان, حتی ممکن است موجب ریزش مو و کندی رشد موها شود و برای همین هم به والدین توصیه می شود حتی از شانه کردن موهای نوزاد با شانه های غیر استاندارد و بستن موی سرشان هم پرهیز کنند؛ چه برسد به تراشیدن. برای همین متخصصان, تراشیدن موی بچه ها را بعد از یک سالگی توصیه می کنند.
3- سر تراشی در طول تاریخ
هزار سال قبل هم شاعر گفته: سرم را سرسری نتراش ای استاد سلمانی... اما استفاده از تیغ برای زدودن موها به 3 یا 4 هزار سال پیش برمی گردد. شواهد تاریخی نشان می دهد که در آن زمان از سنگ چخماق برای درست کردن تیغ های یکبار مصرف استفاده می شده. بعد از آن هم ساخت تیغ های مسی آغاز شده که تا امروز هم در برخی کشورها رواج دارد. درحال حاضر دو نوع کلی از تیغ های اصلاح وجود دارد, تیغ های مستقیم که در آرایشگاه های مردانه مورد استفاده قرار می گیرند و دسته دیگر تیغ های ایمنی هستند که در انواع مختلف مانند تیغ های دو لبه و یکبار مصرف ساخته می شوند. البته امروزه نباید از ماشین های اصلاح هم غافل شدن که به وسیله تیغ های دوار که پست یک صفحه فلزی سوراخ سوراخ قرار دارند, کار می کنند.
اگر بخواهیم این سه روش را از نظر بهداشتی اولویت بندی کنیم, باید بگوییم سالم ترین روش, تیغ های یکبار مصرف استاندارد است (البته با ملاحظات بهداشتی مثل اینکه تاریخ مصرفش نگذشته باشد یا باز نباشد, که در آن صورت احتمال ابتلا به عفونت های قارچی را بالا می برد), و بعد دستگاه های ریش تراش و بعد تیغ های قدیمی.
4- چه وقت تراشیدن موی سر ضروری است؟
غیر از نشان دادن همدردی, بعضی وقت ها تراشیدن مو ضروری است. مثلا قبل از جراحی روی سر. اصولا قبل از هر جراحی ای, موها باید برداشته شوند تا خطر عفونت کم شود. حتی قبل از لیزر درمانی هم این اتفاق باید بیفتد؛ البته اینجا برای اینکه موها با اشعه لیزر نسوزند. در افرادی که بیماری های عفونی دارند (عفونت هایی از قبیل شپش, قارچ و کچلی و زرد زخم) موها مخفی گاه عوامل میکروبی هستند و توصیه می شود موها کوتاه شوند تا فرآیند درمانی طی شود ولی پس از درمان, این بیماران می توانند مطابق عرف و استانداردهای اجتماعی دوباره موهایشان را بلند کنند. وقتی موهای فرد بیمار بلند است نمی توان به راحتی داروها و پمادها را روی پوست سر مالید و آثار درمانی مطلوب را انتظار داشت. به همین دلیل, به افرادی که به بیماری های پوست و موی سر دچارند توصیه می شود موهایشان را کوتاه کنند تا راحت تر از پمادها و داروها استفاده کنند.
5- چه وقت تراشیدن موی سر ممنوع است؟
تقریبا هیچ منع جدی برای تراشیدن مو وجود ندارد. اما از آنجا که تراشیدن مو, ممکن است سبب بریدگی و تحریک پوست و یا باعث موهای درون روییده شود, برای موهای فرفری و پوست های تحریک شده و جوشدار توصیه نمی شود. مخصوصا که تراشیدن مو تقریبا همیشه مقداری از مو را روی صورت یا بدنتان باقی می گذارد مگر اینکه دوباره و دوباره این کار را تکرار کنید که البته این تکرار بی خطر نیست. چون ممکن است تحریک پذیری پوست تان زیاد شود.
6- تراشیدن موی سر برای بچه مدرسه ای ها خوب است؟
این هم سوالی است که خیلی ها می پرسند. متخصصان می گویند اگر پسربچه ها بهداشت قابل قبولی داشته باشند و استحمام روزانه را انجام دهند و بهداشت فردی و خانوادگی شان در حد مطلوب و مناسبی باشد, کوتاه کردن مو با نمره 4 ضرورتی ندارد ولی در پسربچه هایی که از بهداشت مناسبی برخوردار نیستند کوتاه کردن موها لازم است چون در محیط های عمومی, خطر عفونت هایی مثل کچلی, شپش و حتی قارچ های پوست و موی سر بیشتر می شود. کوتاه کردن موها از لانه گزینی عوامل عفونی مانند کچلی و شپش و زردزخم جلوگیری خواهد کرد. وقتی موها کوتاه تر باشند در هنگام استحمام پوست سر راحت تر پاک می شود و عوامل دارویی و شست و شو دهنده بهتر می توانند به پوست سر و اطراف موها نفوذ کنند و میکروب ها را از بین ببرند.
چرا حاجی ها موی سرشان را می تراشند؟
با همه اینها, برای عموم مردم, موی سر اهمیت زیادی دارد. راز سر تراشیدن هم همین است؛ این است که آدم غرور و کبر و نخوت و منیت را از خودش دور کند؛ در واقع خودش را بشکند. البته طاسی هم برای خودش مدی است و خیلی ها که ریزش موی آندروژنیک دارند و بخشی از موهایشان ریخته, کلا موی سرشان را می تراشند تا خوش تیپ تر به نظر برسند.
بنابراین, نفس سرتراشی نیست که اهمیت دارد, مهم این است که انگیزه شما از تراشیدن سرتان چه باشد.
روان شناسی تراشیدن سر
شکی نیست که مو تاثیر قابل توجهی در «احساس زیبایی» دارد. احساس زیبایی البته با خود زیبایی متفاوت است. برای همین هم متخصصان می گویند اثر روانی تراشیدن موها, در هر کسی متفاوت است. حتی اینکه بچه ها پس از تراشیدن سر احساس بدی پیدا کنند و اعتماد به نفس آنها دچاراختلال شود بستگی به نوع تربیت و شرایط اجتماعی دارد که کودکان در آن بزرگ شده اند. البته امروزه به طور معمول و مخصوصا در شهرهای بزرگ, از ته تراشیدن موها برای پسرها خوشایند نیست و بیشتر پسربچه ها دوست ندارند با این وضعیت در جامعه حاضر شوند.

برچسب ها

 • موهامو زدم به شددددت پشیمونم

 • منم اولین باری که کچل کردم ۷سال پیش بود وتا الان بی وقفه تیغ میزنم اون زمان موهام ضعیف شده بود و ناچار بودم کچل کنم ولی الان دیگه نیاز نیست، چون واقعا کچل شدم، مطمئن باشید با تیغ زدن مو ضخیم نمیشه. فقط دنبال علت باشید ?

 • . امروز زدم سیم آخر موهام از ته زدم ‌. خیلی پشیمونم . ?‍♂️

  • منم

 • سلام دوستان من قبلا موهای معمولی داشتم که نه زیاد لخت بود و نه زیاد مجعد. یه مدتی موهام شوره زد و از یه شامپویی چند ماه استفاده کردم که بعد از اون موهام بشدت شکننده شد و شروع به ریختن کرد و الان خیلی بد حالت شده. بنظرتون با ماشین بزنم خوب میشه؟ریزشش خیلی نگرانم کرده دارم افسرده میشم لطفا نظرتون رو بگید.ممنون

 • سلام دوستان من قبلا موهای معمولی داشتم که نه زیاد لخت بود و نه زیاد مجعد. یه مدتی موهام شوره زد و از یه شامپویی چند ماه استفاده کردم که بعد از اون موهام بشدت شکننده شد و شروع به ریختن کرد و الان خیلی بد حالت شده. بنظرتون با ماشین بزنم خوب میشه؟ریزشش خیلی نگرانم کرده دارم افسرده میشم لطفا نظرتون رو بگید.ممنون

 • منم تازه سرم را تراشیدم، بعد از تراشیدن سر یک عدد لیمو را روی سرتان بفشارید و بیشتر کوشش کنید در هوای آزاد سرتان را هوا بدید خیلی مفیده، موفق باشید

 • سلام. امشب هفدهم بهمن ساعت دو و نیم شبه. ماشین رو بدون شونه گذاشتم وسط سرم با صفر زدم. قسمت های جلو رو خودم زدم بقیشو خانم زد. بعد رفتم حموم سرم رو کف مالیدم و با ژیلت حسابی برق انداختم. حس خیلی خوبیه. تصمیمم دارم تا چند وقت تیغ بزنم. شما هم اگه علاقه دارین تردید نکنین و بزنید.

  • هرسال این کارو بکن موی سرت پرپشت میشه منم همین کارو دوست دارم

 • نه باید برنین مواهاتون ولی از ته نه یکم بمونه مثلا دو ثانتی برا شوره سرم موثر است :)

 • سلام، من هم حدود سه هفته هست موهامو با تیغ زدم البته یه خانم ۴۰ ساله هستم که چند سال هست موهام خیلی کم حجم شدند مخصوصا جلوی سرم و الان هرشب از ترکیب روغن نارگیل و زیتون و حنای بیرنگ استفاده میکنم. امیدوارم که بهتر بشه چون هر چه داروی شیمیایی استفاده کردم تاثیری نداشت

  • هر روز سیر بخور خانم خوب میشی ولی حتما مصرف کن

 • البته هر ریزش مو با تراشیدن حل نمیشه اگه خیلی زیاد باشه باید دکتر رفت شاید از کمبود ویتامین باشه

  • موی سرم را خودم ماشین زدم خواستم بدانم چقدر زمان میخواد تا یکم رشد کنه. ممنون میشم پاسخ دهید. صادق پورتقی

  • تاثیر که داره ولی بازم خوبه البته اگه از ته نزنی

 • موهامو از ته زدم پشیمونم مث چی... چیکار کنم زود دراد ??

  • سلام نگران نباش دوست عزیز منم تجربه اش رو داشتم روغن زرده تخم مرغ روغن وازلین قرص بیوتین قرص بپانتین روغن نارگیل و اسپری چای سیاه غلیظ روی پوست سر این آخری رو حتی بعد از رشد موها هم میتونی استفاده کنی موها رو شاداب و براق میکنه و روی رشد و پر شدن موهات تاثیر داره

  • سلام دوستان حالا چه ماشین کنید چه کوتاه‌ توی هر فصلی ولی تو پاییز حتماً باید کوتاه‌ کنید چون هوا سرده و موها بیشتر ریزش پیدا می‌کند و به دلیل سردی و خشک بودن هوا باید در پاییز هر ۳ ماه یکبار مو ها رو کوتاه‌ کرد تا موها سالم بمونه. بعد حموم رفتن زیاد باعث ریزش مو میشه من خودم اول هر پاییز میرم موهامو کوپ میزنم دوباره تا بهار بلند میشه به هر حال سلامتی مو مهم تر از زیباییه

 • سلام دوستان از الان که کچل کردم نمیدونم توی وضو گرفتن از کجا تا کجا مسح سر بکشم اگه میشه کمک کنینن?

  • ????

 • سلام خوبید. موهای من خیلی بلنده فِرَم هست. ولی موخوره گرفته وحشتناک. میخوام از ته بزنم. چند هفته طول میکشه در بیاد؟

  • نه عامو نزنیاااااا من زدم مث خر پشیمونم? الان دنبال راه چارم که چطور بلند شه

  • سلام تا سه ماه کم کم درمیاد بزن بابا خیلی خوبه

  • حدودا ۳ ماه میشه تا موها روی فرم بیاد

 • ببخشید من موهام فره آیا اگه از ته بزنم صاف میشه؟؟ ??

  • موهای منم فره و چون همش دارم سشوار میکشم وز شده وحشتناک. منم تو فکر زدنم ولی اگر سنت سنه ازدواجه نزن اشتباه نکن فوقش همینطوری درستش کن

  • نه؛ فقط کراتینه

 • سلام من شوره سر دارم، انگار شوره و پوسته در پوست سرم تولید میشه! به فکرم رسید سرمو کچل کنم، البته با ماشین زدم، مثلا حدود یکی دو میلی متر موهام موند، بعد چند روز متوجه شدم که دوباره شوره تو پوست سرم هست ? الان نمیدونم چیکار کنم دیگه زدن موهام آخرین امیدم بود، نمیدونم الان چیکار کنم آیا اگه موهامو با تیغه از ته بزنم درست میشه؟

  • سلام . در یک استکان یک قاشق چای خوری جوش شیرین بریزو تا نصف استکان آب و خوب هم بزن و قبل حموم به موهات بریز و خوب ماساژ بده و بعد دو دقیقه بشور . معجزه اش رو ببین و برای ما دعا کن ?

  • سلام منم همینمشکلو دارم انگار شوره به ریشه مو چسبیده مشکل شما حل شده؟شما ریزشم دارید؟

  • سلام سرکه سیب طبیعی قبل از حمام به موهاتون بزنید و ماساژ بدید. بدنتونو که شستید بعد سرتونو بشورید محلول روزماری یا اکلیل کوهی هم فوق العادست

 • متوجه شده بودم هر بار که شوره سرم زیاد میشد ریزش مو هم بیشتر میشد. یهو به فکرم رسید موهامو از ته بزنم. از فکر تا عمل دو دقیقه هم نشد. خیلی زود متوجه شدم کف سرم مملو از پوسته هست. با اینکه حداقل هفته ای ۳ تا ۴ بار دوش میگیرم و گاها ما بینش سرم را هم تو روشویی میشورم باورش برام سخت بود اینهمه شوره و پوسته روی پوست سرم باشه. توصیه میکنم آقایون سرشون را گاهی کچل کنن چون متوجه میشیم زیرموها چه خبره‌

 • سلام اگه موهامو از ته بزنم رنگش عوض نمیشه؟ آخه الان موهام قهوه ای روشنه نمیخوام تیره بشه

  • ?نه بابا این چه حرفیه

 • سلام. دوستان من همین الان سرم را با تیغ تراشیدم و خیلی هم حال میده کله را ۲ تیغه کردم البته ۴۵ سالمه

  • سلام منم ۴۲ ساله ام یه ماهه موهامو تراشیدن، تا الان هفت بار دیگه تراشیدن منم خیلی خیلی خوشحالم ??

 • سلام، دوستام من فقط جلوی موهام دکلاره کردم خواستم مش مانند طوسی کنم که خراب شد و شروع به ریزش مو کردم، ولی من فقط جلوی موهام رنگ کردم ولی الان تمام موهام حتی پشته سرمم داره میریزه، رفتم پیش متخصص هشتصد هزار تومن دارو خریدم ولی فقط کمتر شده البته یه هفته ای میشه شروع به درمان کردم ولی احساس میکنم بی فایدست. ۲۷ سالمه، اصلا کچل تو خانواده یا فامیل نداریم بابام ۶۰ سالشه از من بیشتر مو داره ماشالا... حالا موندم به نظر شما با صفر موهامو بزنم درست میشه؟ تا حالام اولین باره ریزش مو رو تجربه میکنم... اگه راهنماییم کنید ممنون میشم، تشکر

  • راحش کچل کردنه با ماشین بزن

  • سلام داداش برای بار اول تیغ را راسته بکش روز دوم تیغ را برعکس بکش. سه تا چهار بار هر دو روز یکبار این کار را تکرار کن. پیاز موهات خیلی قوی میشه و دیگه ریزش نداری. برای یک ماه سرت بد هست ولی برای یک عمر دیگه راحتی

  • هر چند بدیهیه که موها بریزه ولی تراشیدن هم ارزشش رو داره چون بهداشت مو بیشتر میشه و پاکسازی ایجاد میشه. منم قبلا موهامو میزدم و میزنم البته لازم نیست تیغ استفاده کنی چون بی خطر نیست و ممکنه موهات زیر پوست سرت رشد کنه. همین چیزی که برام اتفاق افتاد البته من موهام فر هست شما رو نمیدونم همون ماشین بزنی و یه چند ماه ( ۱ ۲ ماه) مراقبشون باشی شاید اثر گذار باشه

 • سلام دوستان من موهام ریزش کردن رفتم برای دکتر گفت چون موهات بلند بودن رفتم تراشیدم الان موهام خوب شدن

  • موهای خیلی نازکی دارم چه کنم تا زخیم شوند

 • سلام دوستان بعد از کچل کردن وقتی سر مو نداره کله رو با چی بشوریم؟

  • با دستات

  • میتونی طی هم بکشی?

  • دهنت سرویس ??

  • ایول سینا راست میگه... برقم میندازه خوشت میاد ?? یه پیشنهاد دیگه، یه اسکی بخر روش کار کن?

  • عزیز نرم کننده های سنتی

  • سلام شما چقدر حساسید. من عاشق کچل کردنم تصمیم گرفتم تیغ بزنم موهامو هیچ مشکلی هم ندارم فقط دوست دارم. البته یکی از دوستان میگفت تو فیتیش داری چون سالی یکبار حداقل میزنم بزن بره کیف کن

  • با شیشه پاک کن

 • سلام دوستان حدود ۱ ساعتی میشه که سایتای مختلف رو بررسی میکنم خواستم بهتون بگم که تراشیدن موی سر تاثیر داره ولی زمانی که حالت کرک داشته باشه من خودم هر سال به مدت یک ماه موهای سرم رو با ژیلت میزنم و بعد از بلند شدن موها احساس میکنم نسبت به قبل موهام بهتر شده ضمن اینکه میتونید توی این مدتی که موهاتون کوتاه هست از ماسک های مختلف مثل ترکیبات روغن زیتون دارچین و عسل هم استفاده کنید روغن رزماری تاثیر زیادی داره ولی واسه جواب گرفتن باید یه دوره ی طولانی انجام بدید اگه میخواهید زودتر به نتیجه برسید از ماینوکسیدول استفاده کنید که خیلی ها نتیجه گرفتند ولی باید تا چند سال به طور منظم استفاده بشه وگرنه نتیجه معکوس خواهد داشت. در ضمن قبل از اینکه بخواهید به درمان ریزش فکر کنید اول به درمان کبد چرب رسیدگی کنید چون تمام مریضی ها منجمله ریزش مو بابت کبد چرب هستش

 • سلام کچلا من الان ۳۲ سالمه از سن ۲۷ سالگی هر سال کچل میکنم خیلیم حال میده خیلیم راضیم تازه خونوادمم خیلی دوستم دارند

 • سلام دوستان. آیا ترشیدن مو برای ازبین بردن موخوره هم خوبه؟ موخوره هام تا نزدیک ریشه مو رسیده و فکر میکنم تنها راهش تراشیدنه..?

  • من تیغ نزدم با ماشین صفرش کردم عینهو ببو شدم خیلی زشت...

  • آره عزیز عالیه من خواهرم موخوره داشت با تراشیدش الان خوب خوب شده

  • تنها راه حل موخوره، شستن با پودر دستیه. همون تاید دستی خودمون رو خیس کن ته نشین که شد، با آبش موهاتو بشور. ??

  • آخی آره عزیزم بتراش منم دیشب موهامو از ته زدم چون مو خوره داشتم و کم پشت شده بود. آدم احساس سبکی میکنه

 • کچل کردن خیلی حال میده

 • منم تراشیدم و بعدش تیغ انداختم هیچ تاثیری نداشته باشه حداقل پوست سر هوا مبخوره و خون رسانیش بیشتر میشه بعد اینکه من قبلا ریشم ریزش موی سکه ایی داشت اما با تیغ کشیدن اون موهای ریخته شده برگشت البته ریزش موی سکه ایی متفاوت از طاسیه اما کلا بی تاثیر نیست الان که کچل کردم خیلی راحت با روغن های گیاهی پوست سرمو ماساژ میدم شاید پرپشت شدن و حجم گرفتن

 • سلام، من دیشب سرم رو کامل تراشیدم با اینکه موهای بلندی داشتم، خانومم و مادر یک بچه ۶ ساله، اما قبلش کامل واسه دخترم توضیح دادم و قانع شد که هیچ ایرادی نداره اگه آدم حتی مو نداشته باشه، مهم شخصیت و حس انسان بود یه آدم هست، قرار گذاشتم با خودم همزمان با رشد موهام خودمم رشد کنم، شاید بحران سی سالگی رو پشت سر میذارم، فقط میدونم همه چیز گذراست و هیچ چیز خیلی مهم نیست مگر اینکه خودمون ازش بت بسازیم و ای کاش در زندگی بت های زندگیمون رو بشکنیم.

  • سلام منم دیروز موهامو تراشیدم سی و دو ساله هستم دو تا دختر دارم. یه نه ساله یه شش ساله وقتی منو با سر کچل دیدن کلی جیغ و داد کردن و گریه. خیلی ناراحت شدن دختر کوچیکم می گفت من این مامانو نمیخوام. رفته بود لباس باباشو آورده بود و میگفت بیا بپوش تو دیگه مردی کلی گریه کرد اما من تونستم قانعش کنم. حالا آروم شده اما خودم ناراحتم همش میگم چرا این کارو کردم

  • عالیه... خدا قوت

  • سلام من هم دیشب موهام رو از ته زدم خیلی باحال بود تصمیم دارم هر هفته بزنم

 • سلام من‌ موهای جلوم کم پشته. میخوام از ریشه بتراشم فقط میترسم دیگه مو در نیاد ۳۷ سال‌ دارم

  • تو روح هر کسی که این باورو انداخته تو سر ما که کچل کردن پر پشت میکنه. موهامو زدم بعد همه سایتا هماهنگ نوشتن تاثیری نداره ? الان اگه نزده بودم برعکس این قضیه بود به خدا ?

  • سلام دوس دارم کچل کنم شبیه زیدان شم، ولی چون بد شانس هم هستم خیلی میترسم که شبیه منصوریان شم. یا خدای زیدان، خودت کمکم کن

  • نترس تیغ بزن

 • سلام من امسال بعد از سه سال برای دومین بار موهام رو تراشیدم و واقعا چه این دفعه چه دفعه قبل اصلا و ابدا پشیمون نشدم. با اینکه دخترم و این کار رو یه ذره سخت میکنه دلیل خاص و ویژه ای هم که بگم به خاطر اون مجبور شدم بتراشم وجود نداشت ولی این کار به افزایش اعتماد به نفس و خود ساختگی انسان خیلی کمک میکنه چون من خودم تو مدرسه اقوام خیلی سر این موضوع مسخره شدم و خیلیا گفتن که فلانی شپش داشته که تراشیده در حالی که واقعا اینطور نبوده. اگر کسی هم دو دله به نظر من حتما این کار رو بکنه درسته که این موضوع عرف جامعه نیست ولی این زندگی رو تنها و تنها یه بار بهت میدن این جامعه و ملت هر جور که باشی بازم برات حرف در میارن. بابا بتراش بره مطمئن باش چیزی رو از دست ندادی دوباره درمیاد اگر بد بود مطمئن باش من برای دومین بار و بازم بدون هیچ بیماری خاصی این کار رو انجام نمیدادم???

  • عالی بود?

  • موهاتون سیخ سیخی نمیشه با تیغ بزنین؟

  • سلام منم دیروز موهامو از ته زدم. دخترم ولی خب حال میده یه کاری که متعارف نیست و همه انجام نمیدن رو انجام بدی ? اولش تو فکرم نبودم داداشم پیشنهاد داد با هم دیگه از ته زدیم ? به دخترا پیشنهاد می کنم حداقل یه بار تو زندگیشون این کارو بکنن ?

  • آقا تیغ بزن که عالیه ?

  • مرسی عزیزم خوبه که روحیه دادی دو دل بودم

  • منم دوست دارم کچل کنم. ولی دو دلم که ماشین کنم یا با تیغ بزنم.

 • بچه ها میشه لطفا جواب دین، من بد شوره دارم، به نظرتون کچل کنم از شر شوره ها خلاص میشم؟؟ با رشد مجدد دوباره شوره ها برنمیگرده؟

  • سلام دوستان خانمها و‌ آقایون کچل کردن و‌ با تیغ زدن معجزه میکنه. شوره و‌ عفونت رو از بین میبره رشد مو هم‌ عالی میشه. کلا فواید زیادی داره من با اینکه موهای خوشگلی دارم ولی هر چند سال با تیغ میزنم

  • سلام داداش شما شامپو سیلنیوم سولفاید ۲/۵ درصد بزن شوره رفع میشه. تضمینی

  • شامپو سلنیم سولفات بزن من خودم زدم تو یه ماه شوره هام رفت موهامم بلنده تازه. ولی خوب باید سرتو ماساژ بدی

  • من که کچل کردم برگشت ولی اگه بری پیش دکتر بهتره

 • سلام من تمام موهام رو دکلره سوزوند. خیلی گریه کردم و چاره ای جز کچل کردن نداشتم با سن ۳۳ سال و بچه هم دارم ۲۷ تیرماه ۹۹ زدم با موزر و تو این ده روز خدا رو شکر عالی دراومده و همش قرصهای ویتامین میخورم و زینک و پودر صدر تخم بلدرچین استفاده میکنم و روغن نارگیل واقعا عالیه برای رشد مو و روغن ارگان حتما تهیه کنید اونایی کچل کردن مجبور شدن مثل من

  • با سلام من صدرصد قبول دارم که تیغ زدن تنها راه مبارزه با ریزش مو و هم چنین باعث کلفت شدن و پر پشت شدن مو میشه. نظر علم پزشکی رو در این باره اصلا قبول ندارم چون خودم کچل کردم نتیجه اش رو هم دیدم هر چی قدیمی ها گفتن درسته...

  • منم امروز با ماشین موهامو زدم چکار کنم زود رشد کنن

  • سلام خانمی که گفتید روغن ارگان تهیه کنیم از کجا پیدا کنم

 • با ماشین بزنید بهتره. البته این نظر منه

  • خوب تو دختری چرا سرتو کچل کردی

  • آره به نظر من با تیغ ریشه مو ضعیف میشه با موزر بهتره

  • یعنی با تیغ به نظرتون موی سر نازک درمیاد؟

 • من امروز تصمیم گرفتم برم تو فاز انجام کارای مهمی که این همه سال هی پشت گوش میندازم و افسردم کردن. که یهویی دیدم موزر تو دستمه و موهامم از ته زدم. حس بدی ندارم. امیدوارم این کارم یه شک بهم وارد کنه و توی چند ماه کارامو همزمان با بلند شدن موهام انجام بدم.

  • منم همینطور

 • پرپشتی مو ربطی به کچلی نداره، از نظر علمی، مطمئن باشید، همه چی برمیگرده به ژن شما، البته خانوما اکثرا ژن تاسی ندارن موهاشون پرپشت هستش مگر اینکه خانومی هورمون مردانگی تو بدنش بالا باشه، صددرصد یا کچل میشه یا دچاره بیماری موهای زائد میشه مثل آقایون ریش و سبیل در میاره. از قدیم به خاطره بهداشت توصیه میشد موهاشونو کچل کنن، به امید شکست کرونا عزت زیاد

  • منم دیروز موهامو با ماشین سلمونی بابام زدم ?? از بس ریزش داشتم شوره هم داشتم هر روزم میرفتم حموم ولی بازم شوره ها کم نمیشد میترسیدم بعد کچل کردن به آینه نیگا کنم ولی الان عادی شده واسم هنوز بابا نمیدونه ?

 • ۹۹/۴/۲موهام رو با تیغ زدم آخه خیلی ریزش مو داشتم. دیروز خیلی حالم بد بود اما الان نظرها رو خودم بهتر شدم.... بعد ۲۵سال عمر اولین باره که موهامو زدم.... خوشحالم سبک شدم

  • فدای سرت عزیزم منم بد جور ریزش داشتم. خدایی منم تو این ۲۵ سال بار اولمه دیگ داشتم کچل میشدم امروز رفتم حموم با تیغ زدمش از ته میدونی با روغن زیتون سرتو ماساژ بده شبا یا برو از طب سنتی یه خرگوشک بگیر عالیه کمبود آهن کبد چرب باعث ریزشم میشه درسته ولی تیغ تراش پیازچه مو رو قوی و محکم میکنه. اصلا نگران نباش ۱۰ روز دیگه یک بار دیگه با تیغ بزنش که تحریک بشه اگه هیچ دارویی نزدی به سرت حتما حتما قرص بیوتی زینگو بخور??موفق باشی عزیزکم

  • به نظر شما منم سرمو با ماشین بزنم. نزدیک یک ساله ریزش مو دارم پدرم موهاش پرپشته حالا کلا فرق سرم پیدا میشه یک راه حلی به من نشون میدید متشکرم از شما

  • ببخشید تراشیدن مو سر تاثیر تو پرپشتی و بهتر شدنش داره؟

  • عالیه منم مدتهاست میزنم هر روز

  • تجربه خوبیه پشیمون نمیشی

 • با سلام، من به تازگی دچار تیروئید کم کار شدم و یکی از عوارضش ریزش مو هست. میخواستم ببینم کوتاهی و تراشیدن مو تاثیری داره تو ریزشش داره یا نه؟

  • یه ماهی میشه موهامو با تیغ زدم واقعا سرم از کچلی دراومده میخوام چند بار دیگم بزنم

  • سلام من ۱۸ سالمه و دچار ریزش مو شدم. هربار که دست توی موهام میکشم ۷ الی ۸ تار مو میاد توی دستم. به نظر شما درمانش فقط کچل کردنه یا درمان دیگه ای هم داره؟

 • تو خوابگاه بودم یک شب نصفه شب رفتم سر یخچال آب بخورم دیدم تو آشپزخونه یک نفر ایستاده، قبض روح شدم. فکر کردم آقاست. کچل کرده بود یکی از هم خوابگاهیا ماشااا... ابروهای خیلی پری هم داشت دست نخورده. دیگه تا پنج دقیقه تو توهم بودم

  • دلیلش چی بود؟ شاید شپش داشته کچلش کردن

 • خداییش من با تیغ زدم خوبم جواب داده اینم بگم ها مونده ژنتیک بدنتون اگه بازسازی داشته باشه خوبه با تیغ بزنید و تخم مرغ استفاده کنید تا دوباره رشد و پرپشت بشه.

  • چه جوری تخم مرغ رو استفاده کنیم؟؟

  • سلام من دخترم سرم ضربه خورده بخیه زدن الان سرم تیغ زدم چقدر طول میکشه بزرگ بشه

 • من سرمو خیلی با تیغ زدم ته سرم کاملا دیده میشد یعنی باور میکنید که از زندگی بریده بودم یه روز دوستم گفت سرتو با تیغ بزن خوبه رشد میکنه، گفتم یکم واسم مو مونده اونارم میخوای از دست بدم گفت وقتی از ته میزنی دیگه مویی نیست که بریزه برو نترس برو بزن من خیلی فکر کردم و اینکه دیگه خسته شده بودم از دارو و قرص و دکترو انواع اقسام شامپوها انواع و اقسام گیاها رو یعنی چیزی دیگه وجود نداشت که من امتحان نکرده باشم به خاطر همین آخرین تصمیمم رو گرفتم نترسیدم چون یکمم آدم خجالتی بودم اصلا دوست نداشتم که کچل شم ترجیح میدادم بمیرم ولی کچل نشم ولی انقدر موهام ریخته بود که کچل شده بودم تو فامیلا من بچه کوچیکا همشون بهم میگفتن کچل خلاصه سرتونو درد نیارم از خجالتیم زمستونا که با تیغ میزدم واسم خوب بود هوا سرد بود کلاه میزاشم کسی نمیدید ولی بعد چند بار تیغ زدن دیگه واسم عادت شد و از این کار خوشم اومد چون دیگه مویی نداشتم که بریزه فکرو استرسو هزینه هم واسه چیزی نمیکردم من این کارو یک سالو نیم انجام دادم یعنی تو این مدت کلا کچل .ودم من هر روز یک روز در میون بعض وقت ها که حوصله نداشتم دو روز در میون سرمو با تیغ میزدم با موزر امتهان نکردم تا حالا نمیدونم او هم به اندازه تیغ اثر داره یا نه ولی الان فکر کنم هشت ماه میشه که موهامو نگاه داشتم به خدا کیف میکنم. یعنی قبل این کار میترسدم دستمو رو سرم بکشم حتی لمس که میکردم ده تا ده تا موهام میرخت الان به خدا انقدر مو درآوردم که دیگه همه جام مو شده الان از وقتی که دارم مینویسم دارم یکیشو میکنم کنده نمیشه من خیلی در مورد موهام بدبختی کشیدم خیلی دوندگی کردم هر چی هم کار میکردم خرج همین موها میکردم ولی به جای اینکه خوب شه بدتر هم میشد ، من تجربه کردم واقعا روحیم عوض شده اصلا هر کاری میکنم اصلا موهام نمیریزه انگار کل دنیا مال منه ، من تجربه کردم نتیجه گرفتم نتیجه ای که هیچ دکتری هیچ دارویی همچین نتیجه ای رو نمیداد ، اگه واقعا بتونی سرتو با تیغ بزنی و مشکلی با این کار نداشته باشی فقط فقط درمانش این هستش بقیه رو بنداز دور من همشون رو تجربه کردم کارو زندگیم شده بوده هیچ نتیجه نگرفتم جزء این

  • سلام خوبین میشه بگید چند بار با تیغ زدین و چی استفاده کردین

  • ببخشید من ریزش دارم رفتم دکتر و محلول و شامپو و سرم مو داده. موهامم کوتاه کردم نه کچلا پسرونه ریزشش کمتر شده به نظرتون خوب میشه

  • سلام واقعا تاثیر داره؟ من دخترم. موهامو ۱ ماه پیش زدم تا الان ۳ بار تیع زدم موهام خیلی کم پشت بود به نظرتون چند وقت دیگه باید تیع بزنم؟

  • موهات چرب بود داداش

  • ممنون منم همین کار میکنم ممنون که گفتی داداش

  • سلام ببخشید شما تا چند مدت تیغ زدنو ادامه دادین. واقعیتش منم موهام خیلی نازک شده امروز رفتم صفر کردم از بس ریزش داشتم

  • موهات حلالت باشه داش

  • حتی برای خانم ها هم جواب میده آخه منم‌ انقدر موهایم ریخته دیگه سرم پیداست تصمیم گرفتم با تیغ بزنم بلکه محکم تر در بیاد...

  • داداش تو خانوادتون طاسی داشتی

  • عالیییی

 • تو این ۲۲سال زندگیم هیشکی خواستگاری نمیومد تا موهامو یه ماه پیش از ته زدم اومدن :) چه غلطی کنم من

  • هدبند بزن عزیزم، هر شب روغن زیتون بزن و ماساژ بده صبح بشور زدی رشد میکنه

  • سلام بچه ها پیاز عنصل خیلی عالیه برا ریزش...

  • کلاه گیس بزار??

  • من یه دختر ۱۷سالم مادرم اجازه کچل کردن بهم نمیده و من شپش گرفتم شما که دختری میشه بهم بگی چجوری راضیش کنم که بزاره بزنم

  • عزیزم کلاه گیس های خوشگل و طبیعی بخر تا موهات در بیاد

  • تراشیدن سر عزیزم برات خیر کرده بختت بازشده، پس شاکر باش گل

 • سلام. پسر من هم سرش رو الان کوتاه کرده خیلی خوشحاله. میگه خیلی سبک شدم ?

  • سلام. منم ریزش مو دارم رشدم ندارن. خیلی خستم دو دلم بزنم یانه. شوهرم اجازه نمیده ماندم

  • چه داستان مسخره ای

 • سلام من موهام پرپشت بود. ۱۸ روز پیش با تیغ زدم. الان بعد ۱۸ روز موهام کم پشت تر شده. بهتون پیشنهاد میکنم با تیغ نزنین.

  • چرا با تیغ نزنیم ضرر دارد

  • والا یه چیزی بگم من موهام که بلنده اصلا مشخص نیست کم پشته وقتی میزنم سقف کله ام معلوم میشه. ای زجر میکشم

 • دوستانی که ریزش مو دارن و یا شوره و چربی شون زیاده حتما از ته بزنن کاملا کاربردیه:)

  • مطمئنی داداش؟؟

  • واقعا جواب میده؟

  • من موهامو اول فروردین زدم و تا یک هفته خیلی ناراحت بودم ولی الان دو ماهه تقریبا موهام یک سانت رشد کرده:/ و ای کاش کچل نمیکردم?

 • منم از ته زدم خیلی عالیه. دیگه نه چربی پوست سر دارم نه شوره. احساس راحتی میکنم

  • من تیغ دسته نمد بزنم یا نه؟:/

 • آقا من الان از ته تراشیدم کلمو رفت.‌ اولش سخت بود مث پریدن به آب سرد تو استخر. آدم اولش با شک نگاه میکنه بعد دیگه حال میده. ده تا حالت رو کلم تست کردم. حتی حالت موهای بهادر وحشی خخخ. ??

 • سلام دوستان من ۱۸ سالمه و تا حالا موهام رو از ته نزده بودم ولی چند مدت بود که ریزش مو خیلی ناراحتم کرده بود. تو شرایط قرنطینه و درس خوندن واسه کنکور موقعیت رو طوری دیدم که بزنم بره ? با تیغ از ته همه رو تراشیدم فکر میکردم زشت بشم ولی بد نبود و حس جالبیه یکم داشتم پشیمون میشدم از کارم که نظرات بقیه رو خوندم و اعتماد به نفسم بیشتر شد مرسی از همه...

  • سلام دوستان کسی برای اینکه موهاش سفید نشه تا حالا تیغ زدن را امتحان کرده. چند تا از موی سرم سفید شده و نمیخوام دیگه موهام سفید بشن

  • من بمیرمم این کار رو نمی کنم دیوانه ها?

  • باسلام الهام خانم. حالا چرا با تیغ زدی صد درصد بامزه شدی

  • مگه برا ریزش مو خوبه؟؟ منم میخوام بزنم درصورتی که مانع ریزش مو بشه. ولی اینجا نگفته که برا ریزش مو خوبه?

  • این چه کاری بود کردی تو مگه دختر نیستی آخه :|

  • منم میخوام فردا بزنم دخترم و کمی نگران بودم از این که ممکنه بقیه مسخرم کنن. خیلی ریزش مو دارم و بیشترش به خاطر استرسمه و بخشیش هم برا کمبود ویتامینه. بعد خوندن نظرات حتما از ته میزنم

 • آقا من طاس کردم تمام الان پشیمونم که چرا زدم ??

  • سلام تیغ زدن موها برای رشد مجدد عالیه من ۴۵ سالمه ولی موهای سرم رو با تیغ زدم. زن و بچه هام مخالف بودن ولی بعد از چند روز دیگه عادی شده اطمینان دارم موهام با چند بار تیغ زدن پرپشت میشه چون من صورتم رو با تیغ میزنم موهای ریز که زیر چشم توی صورت تبدیل به موهای ضخیم و سیاه شدن و حتی روی دستم امتحان کردم دستی که با تیغ زده بودم پرپشت تر شده. هر کی میگه تاثیر نداره امتحان نکرده...

  • ببخشید اما من تراشیدم هیچی نشد

 • آقا تیغ زدن از طاسی جلوگیری میکنه؟؟

 • سلام من تقریبا ۲۰ روز پیش موهامو با ماشین زدم. بعد تیغ زدم ۲ روز پیش برای بار دوم تیغ زدم و باز چند روز دیگه میخوام بزنم چون موهام نازک بود و ریزش داشت, با آب پیازم چندب ار شستشو دادم تاثیری ندیدم هنوز ولی خیلی باحاله کچلی

  • سلام الان موهات پرپشت شده اگه شده منم بزنم موهام خیلی میریزه الان شک دارم بزنم نزنم

  • زرده تخم‌ مرغ و روغن زیتون ۴۰ روز بزار رو سرت هر روز ۱ ساعت تا ۲ ساعت بعد برو حموم موهات کلفت و قوی میشه

  • آفرین خوب کردی منم میکنم

 • بهترین جای کچل کردن اونجاشه که وقتی داری کچل میکنی سعی میکنی مدلای باحالو رو سرت پیاده کنی. جووون میده به آدم مخصوصا الان که نمیرم بیرون خیلی فاز میده لامصب

  • آره من تازه رنگشونم میکنم قبل از کوتاه کردن

 • سلام بیاید برای شکست دادن کرونا طرح کچل کردن را راه بیندازیم. هم به خاطر خود من هم به خاطر کشورمون??

  • چرا انقد دکترا و طب‌ کلاسیک حرف مفت میزنه؟؟ همونطور که موهای زیر بغل و اندام‌ تناسلیتو با ژیلت چند بار میزنی آخرش مث خرس میشی از پرمویی... اینم مثل همونه تازه موی سر که از موی بقیه جاهای بدن قویتره. پس قطعا با چندبار تیغ‌ زدن، ضخیم‌تر و محکم‌تر میشه

 • سلام من سربازم و بالجبار باید موهام رو تا پایان خدمت بزنم. میگن سربازا دیگه موهاشون بلند میکنن قانون ۴ بود مو کردن ۱۰ نمره تا ۲۰ ولی رعایت نمیکنن و میگن باید با ۴ یا ۸ بزنید میخوام بگم کامنتا رو میخوندم همه خوشحال بودن کچل میکنن ولی به خواست خودشون ما سربازا چی بگیم که به زور ۲ سال کامل باید کچل باشیم خیلی سخته

  • سلام امیدوارم به خوبی و سلامتی این دوره تموم بشه ولی میخواستم بهتون بگم چرا اینقد زندگی رو سخت میگیرین تو این مدت شما تو جمعی هستین که همه وضعیت شما رو دارن و علاوه بر اون شما که نمیخواین برا همیشه از دستشون بدین دوباره رشد میکنن بیخیال دنیا بزن بره

 • من خانوم هستم و الان موهای خوش حالت و صاف دارم اما مدتی هس که آسیب دیدن و نازک شدن... بعد استفاده کوتاه از روغن تاثیر چندانی ندیدم تصمیم گرفتم که بتراشم... اما نمیدونم با ماشین یا تیغ... اینکه کدوم بهتره و ضرری نداره... میشه لطفا کسی اطلاع داره و تجربه داره راهنمایی کنه

  • فرقی نداره من با جفتشم امتحان کردم بزن بره

  • با ماشین بزنین

  • سلام با تیغ بزن بهتره

 • سلام دوستان خسته نباشید من هم تصمیم بر تیغ زدن دارم ولی صورتم خیلی جوش داره میترسم بزنم کسی هست راهنمایی کنه؟؟

 • با سلام این یک تجربه کاملا شخصی هست یکی از دوستان من در حال کچل شدن بود به قدری موهایش ضعیف شده بود که در عکس کاملا وسط سرش کچل دیده میشد و بعد از صحبت با هم قرار شد از ته سرش را کچل کند. با ماشین ریش تراش هر هفته ۲ مرتبه این کار را به کمک من انجام میداد تا حدی که اصلا هیچ مویی در سرش احساس نمی شد و بلافاصله هر بار با یک روغن کل سر را چرب میکردیم یک بار روغن بادام. یک بار روغن زیتون. یک بار روغن کنجد. یک بار زرده تخم مرغ و بعد سر را با مشما میبستیم شاید جالب باشد اگر بگویم با این کار ریشه موهایش تقویت شد و موهای مشکی که بسیار ضعیف شده بودند دوباره ضخیم شدند و از آن حالت کچلی کاملا خارج شد

 • آقا من با صفر بزنم یا با تیغ. ۱۷سالمه میگم الان بزنم که در آینده از نظر مو خیالم راحت باشه کچل مچل نشم ? حس میکنم با تیغ بزنم بهم بیاد آخه چشامم آبیه قشنگ بشه فکر کنم. در کل تیغ یا ماشین صفر؟؟

  • سلام باتیغ بزن منم تو فکرشم?

  • واقعا حس کردی جانی سینزی؟!??

  • سلام. اگه شرایطشو داری، هرسال تابستون سرتو با تیغ بتراش و نزدیک غروب، سرتو با نور خورشید ویتامینه کن، یک ماه بعدش به مدت یک سال ( هر۲۰روز) با نمره ۴ بزن

  • با ماشین صفر بزن اگه با تیغ بزنی موهات ریشش نازک میشه و ممکنه آسیب به موهات و پوستت وارد کنه

 • سلام آقا پدرم طاسی داره نه زیاد فقط وسط سر خالیه جلو هم مو داره ۴۱ سالش هست.. آیا تاثیر داره من موهامو با تیغ بزنم ۱۶سالمه

  • هیچ تاثیری نداره

 • سلام من هم امروز با تیغ زدم بعد ۲۰ سال دوباره کچل کردم

 • سلام. یه سوال برام پیش اومده. تا حالا کسی موهاشو با تیغ زده که صاف شده باشه. منم موهام فره آیا با زدن تیغ موهام صاف میشه. کسی تجربش رو داره؟ ممنون میشم جواب بدید

  • من موهام فر بود با تیغ زدم هم فر در اومد البته راضی نبودم فرش باز بشه

  • سلام من موهامو با تیغ زدم. موهای منم فر بود اما هیچ تاثیری نداشت هنوز موهام فره

  • من موهام فر بود، در سه سالگی موهامو از ته تراشیدن، بعدش موهام صاف و لخت دراومد

  • تاثیری نداره

 • آقا منم وسط سرم ریخته تو تعطیلات همه رو تراشیدم. با اینکه همسرم مخالف بود بعد از تراشیدن نظرش عوض شد. الان هر دومون راضی هستیم

  • مال استرسه

  • دخترم ۱سال هست موهاشو با ژیلت زدم. چند دونه قرمز با دونه های ریز جلو سرش درآورده. علت چیست؟

 • سلام. داشتم یکم وب گردی میکردم اطلاعات عمومیم خوب بشه که با این سایت مواجه شدم و از این مطلب سایت هم خوشم اومد و کامنت های شما رو خوندم. بعضیا میگن اگه سرمون رو تیغ بندازیم حالت موهامون عوض میشه یا نه؟ باید بگم که حالت موها به شکل فولیکول (حفره هایی که مو از اون جا میاد بیرون) سرتون بستگی داره. اگه گرد باشه موهاتون صاف در میاد. اگه بیضی شکل باشه موجی شکل در میاد. اگه چهارگوش باشه موهاتون فرفری در میان. از اون جا هم که تیغ انداختن حالت فولیکول ها رو تغییر نمیده در نتیجه حالت موها هم تغییر نمی کنه. بعضی موقع ممکنه که نتونین به درستی تیغ بندازین و به ساقه مو یا... آسیب وارد کنین که در این صورت شاید موهاتون آسیب ببینه.

  • ببخشید شما پزشک هستید؟؟

 • کسی است که تیغ زده باشه تاثیر داشته باشه

  • سلام من پسر ۲۰ ساله هستم من رو صورتم جوش میزنه تا حدود یک سال شد و بعد چند مدت ریزش مو شروع شد الان یک سال ریزش موهام شروع کرد و تا الان متوقف نشده آیا تیغ بزنم ریزش قطع میشه

  • دمت گرم

  • سلام. من خودم تا ۱۳سالگی همیشه سرمو از ته میزدم البته تا ۱۱سالگی با تیغ میزدم یکی دو سال آخرشو با موزر صفر میزدم. خیلی موهای پرپشت و قوی داشتم در حد المپیک. ولی بعدش که یکم بزرگتر شدم شروع کردم به ژل زدن و واکس مو و... خلاصه تا به امسال که دیگه متوجه شدم ریزش موم داره زیاد میشه و منو بدجور ناراحت کرده. الان هم تصمیم گرفتم از ته بزنم سرمو بلکه موهام جون بگیره. ولی از من میشنوید تا میتونید سرتونو با تیغ بزنید یا حداقلش با موزر خیلی تاثیر داره. طب امروزی خب همش شده شیمیایی و دروغ و دغل. پس به طب سنتی رو بیارید. شک نکنید تاثیر داره. من یادمه خواهرمم کوچیک که بود مامانم یکی دوبار سرشو از ته زد فک کنم ۷سالش بود الان موهاش انقد پره که نگو.

 • بالاخره تو این قرنطینه کچل کردم. الان ۱۰ روز میگذره و ۳ بار تیغ زدم و فکر نمیکردم انقدر بهم بیاد با ریش و سیبیل خیلی خفن شدم. یک روز در میون انواع روغنا و ماسک های مو و سیر میزنم. قسمت فرق سرم که کم پشت بود به نظرم بهتر شده و راضی هستم و شاید دیگه موهامو بلند نکنم.

  • سلام به نظر من زرده تخم مرغ و آب طره مفید هستند البته خیلی چیزهای دیگه هم هست

  • سلام داداش. منم به حدی ریزش مو داشتم خیلی از کچلی بدم میومد ولی ریزش مو یه کاری کرد که با نمره چهار موهامو زدم. میخواستم بپرسم شما از چه نوع ماسک و روغن استفاده کردید و یا فایده هم داشته. منمون میشم راهنمایی کنید

 • سلام بالاخره بعد از مدتها سرم را کچل کردم. حس خیلی خوبی دارم هم راحت تر شدم و هم مانع ریزش میشه

  • من موهای تیغ زدم رو با روغن زیتون ماساژ دادم موهام خیلی خوب شد و رشدش زیاد شده. توصیه میکنم این کارو بکنید تا ریشه مو قوی بشه و اگه بتونید با گل ختمی بشورید عالی میشه

  • منم امروز زدم، خوشبختم همزاد کچلی من ??☺️

 • من امروز کچل کردم برای اولین بار طی ٣٠ سال زندگیم خیلی حس خوبی بود شب راحت خوابیدم سرم انگار جون گرفته

  • سلام اگه بخواهید موهاتونو با تیغ بزنید حداقل پنج بار باید هر چهار روز یکبار بزنید و از روغن سیاه دانه و بادم تلخ و زیتون بمالید رو سرتون

 • آقا اگه تیغ بزنم دیگه موها ریزش نمیکنه. جواب بدید ممنون

  • ریشه سرو که در نمیاری بابا مو رو میزنی چه ترس مسخره ایه?اینقد ملت صورتشونو با تیغ میزنند دیدی کسیو که دیگه ریش سیبیل در نیاره؟?

 • عالیه

  • منم به خاطر کرونا که به آرایشگاه نرم کچل کردم. خیلی هم راحت و سبک شدم

 • من زدم هم کلی خندیدیم هم راحت شدم ??

 • الان بهترین وقت برا کچل کردنه چون بهاره و رویش سریعتر اتفاق می افته منم امروز کچل کردم اولش میترسیدم ولی الان خیلی حس خوبی دارم چون میتونم از انواع روغن ها و تقویت کننده ها استفاده کنم. انشاءالله بازم میخوام تکرارش کنم چقدر هم سرم خوشگل بود نمیدونستم. بهتره از روغن های گرم مثل سیاه دونه استفاده کنید تا برای جلوگیری از سفیدیش هم تاثیر بذاره. به امید ریشه کن شدن کرونا.

  • سیاه دانه مو رو هم پرپشت میکنه؟؟

 • آیا تیغ زدن مو, مو رو فر میکنه. من خیلی دوست دارم فر بشه

  • ولی برای خودم برعکس بهتر شد موهام صاف تر شد

  • به نظر من آره چون خواهرم موهاش لخت بود وقتی کچل کرد فر‌ شد موهاش

  • ایمان هستم از بندرعباس. امشب موهامو اول با موزر زدم بعد با تیغ. اول دودل بودم بعد با خواندن کامنت ها دیگه معطل نکردم. در ضمن موهای من فر و خیلی پر پشت و بلند در کل با ترس از کرونا نشد برم آرایشگاه حالا خنک شد کلم

 • به نظرتون چطور میشه اینو به گوش رسانه ها برسونیم که همه بزنن موهاشونا هم به خاطر تنوع هم به خاطر کرونا. به خدا بیشتر این موها باعث افزایش کرونا میشه هر کسی تونست به گوش رسانه ها برسونه

  • علی رغم یکسری نظرات منفی که بود و هست سرمو چند روز پیش تیغ زدم الانم حس خیلی خوبی دارم بازم میخوام تکرار کنم البته در کنارش دوس دارم از سدر و... استفاده کنم برای جلوگیری و تقویت موی سر

  • یا حداقل یه کانال تو تلگرام واسه کچل کردن بزنن

 • منم رفتم موهامو با تیغ زدم الان معتاد این کار شدم و از اول عید ده باری میشه که تیغ میزنم و حس خیلی خوشایندی بهم میده

  • معتادا نمیگیرند!

  • داداش دیگه نزن شما به مغز رسیدی

  • منم ۳ بار زدم ولی زیاد پشت سر هم تیغ نزن که خوب نیست.

  • منم والا با ماشین زدمشون

 • قرنطینه باعث شد که با استدلال ((اگر بد بشه خب کسی قرار نیست ببینتم)) موهامو بتراشم. از طرفی ریشام رو هم گذاشتم بلند شده و قیافم عین کریتوس بازی خدای جنگ ‌شده? حس خیلی خوبی دارم و امکانشم هست که دوباره این کارو بکنم.

  • ضایع نمیشه ریش سیبیل با کچلی؟??فکرشو میکنم یاد جلادا قدیم میوفتم?

  • من یه دخترم، تار موهام خیلی نازکه بغل موهام قسمت جلو خیلی کم پشت شده از بس موهام رو دم اسبی بستم، چند روزی هست وسوسه شدم موهام رو با تیغ بزنم آیا تاثیری برا پر پشت شدن موهام داره؟

  • منم نظر شما رو دارم به منم خیلی میاد با ریش و سیبیل خیلی خطرناک به نظر میرسم.

 • سلام بچه ها من تو این مدت فکر میکنم موها بیشتر باعث شیوع کرونا میشه چون ماها همیشه دستمون به موهامون میزنیم مخصوصا خانوم ها در طی بیرون رفتن چندین بار رو سری خودشو نو درست میکنن. به نظر من باید به همه اعلام کنن موهای همه زن و مرد پیر و جوان رو ماشین کنید. از نظر من دیگه نه کسی شپش میگیره تا چند سال هم که برا این بیماری هم خوبه نظرتون چیه؟؟

  • ما که پرستاریم چند نفرمون موهامونو زدیم. زیر مقنعه و اون بند و بساط بهترین راه زدن موهامون بود ??

 • خیلی حال میده واقعا سر آدم سبک میشه. اگه یکم تو جامعه جا افتاده بود این قضیه، من حقیقتا دیگه اجازه نمیدادم موهام بلند بشن. جالبه بعد از اینکه کچل کردم با تیغ پسر عموم هم رفت کچل کرد. D:

 • سلام به همگی بعد اینکه من موهامو زدم کلا اپیدمی کچلی تو طایفمون داره فراگیر میشه وقتی تو گروه خونوادگیمون گفتم کچل کردم پسرخاله، پسر دایی، برادرزاده همه کچل کردن مثل کاهنان معبد آنخ ماهو شدیم.

  • منم کچل کردم کل خاندانمون کچل کردن??

  • اصلا تاثیر داره.‌ بابام طاسی داری جلوی سرش اما مو داره...

 • سال ها بود آرزو میکردم که موهای سرم را تیغ بندازم. دیروز به لطف کرونا انجام دادم خودم راضیم

  • سلام منم بعد از ۱۵ سال رفتم کچل کردم. واقعا حس خوبی دارم. احساس شادابی و روحیه تازه دارم شما هم امتحان کنید خیییلی خوبه

 • سلام دوستان امروز بعد از حدود ۲۰سال موهامو تراشیدم گفتم بهترین وقته. احساس خوبی دارم با اینکه اولش خیلی میترسیدم زشت بشم البته شکل قاتل ها شدم

  • لعنتیا شیر شدم رفتم کچل کنم?

  • منم امروز کچل کردم بعد از بیست سال. حس خوبی دارم تو این اوضاع کرونایی که دست به موها دیگه نزنم.

 • سلام منم داخل عید خودم رو کچل کردم به خاطر اینکه زیاد بیرون نرم. اگر چه در اوکراین هستم هیچ فرقی هم نداشت باز خودم بیرون میرم اوکراین لذت می بری وقتی کچل باشی

 • بهترین فرصت برای تراشیدن مو اصلا تردید نکنین همچین فرصتی دیگ گیرتون نمیاد. مطمئن باشین تا ۲.۳ ماه این بیماری لعنتی طول میکشه بره

 • خخخ منم دیشب اومدم خیر سرم مدل بزنم با موزر زدم خراب کردم از ته همشو زدم با صفر ?? به به چه کچلی شدم من

  • منم همین طور

  • ایول منم

 • آقا منم برای اولین بار امسال عید زدم، گفتم خوبه، قرنطینه ایم نه کسی میاد، نه کسی میره، نه مهمونی، نه دانشگاه، نه بازار ۳بار تیغ زدم، بار دوم که تیغ زدم، سرم خیلی سوخت، بار سوم که خواستم بزنم، قبلش به مدت ۱۰دقیقه لیدوکائین ۱۰٪ دندون زدم، بعد کف ریش و.... خیلی خوب بود، شما پسرا که زیاد تیغ میزنین امتحان کنین اگه شوره سر یا قارچ ضعیف دارین: سرکه سیب و حنا قاطی کنین، یک ساعت بذارین رو سرتون بعد بشورین (هفته ای یه بار) اثرشو می بینین برای تقویت موهاتون: گل بابونه و گل خطمی بجوشونین، بعد صاف کنین، تو مایع صاف شدش که یکمی سرد شد حنا و سدر بریزین و بذارین رو سرتون (کلا خیلی خوبه) روغن بنفشه، روغن مار، روغن کندوش، روغن کرچک، روغن نارگیل، روغن جوانه برنج، روغن هسته انار، روغن زرده تخم مرغ کلا خوبن، بطور کلی خوبه روغن رو قبل استفاده گرم کنین یکم بعد بزنین، حدود نیم ساعت که باشه کافیه، بعد بشورین اگه موی سفید دارین: میگن دونه هلیله هر روز صبح دو تا به مدت یک سال و نیم بخورین موهاتون سیاه میشه دوباره ولی یکی از دلایل سفید شدن مو، سرد بودن سر هست، به همین خاطر روغن سیاه دانه چون طبعش گرمه اگر به سرتون بزنین باعث میشه گرم بشه، روغن جوانه برنج هم با پودر هلیله و قهوه مخلوط کنین برنین رو سرتون یکی دو ساعت باشه، اینم خوبه به طور کلی؛ شامپو هم که خوبه بدون سولفات تهیه کنین و بزنین

  • سلام من موهام خیلی ریزش داشت، تا جایی که کف حموم پر از مو میشد، وقتی موهامو شونه میکردم، کلی از موهام توی برس بود و روی زمین هم کلی مو ریخته میشد. از هر روشی برای جلوگیری از ریزش موهام اعم از انواع روغن‌های گیاهی، آب پیاز، تخم مرغ، آب برنج، عسل، ماست و... استفاده کردم ولی هیچ نتیجه ای نگرفتم. ریزش موهام هر روز بد از روز قبل میشد، کلا جاهای خالی روی سرمو میدیدم و خیلی خجالت میکشم و عذاب میکشیدم. تا اینکه دیدم همه دارن تیغ میزنن گفتم منم تیغ بزنم. تیغ زدم، الان با اینکه چند روز از تیغ زدنم میگذره، هنوز جلوی سرم و بغلهای سرم کاملا خالی خالی و صافه، خیلی ناراحتم. دارم دیوانه میشم نمیدونم باید چکار کنم. ??

 • سلام آخرین بار هشت سالم بود که سرمو تراشید بابام امروز بعد از ۱۲ سال از اون روز باز بابام تیغ انداخت سرمو خیلی سرم سبکه و خوشحالم در ضمن کم پشت بود دیگه گفتم یه بار حال بدم بذارم پوست سرم عادت کنه به کچلی و نور آفتاب? اثرات قرنطینه هم هست?

  • سلام من دخترم قبلا موهام خیلی پرپشت بود الان یه مدته کلا کم پشت شده و موهام خیلی بلنده. از یه طرف به خاطر بلندی موهام دلم نمیاد تیغ بزنم. ممنونم راهنماییم کنید. آیا با تیغ موهامو بزنم پرپشت میشه. بعد عیدم خواستگار دارم چکار کنم؟؟

  • من با تیغ زدم موی که کم پشت شد باید زد موی کم پشت جلوه بدی داره. ریزش مو هیچ درمانی نداره بیخودی خودتونو اذیت نکنید باهاش کنار بیایید

 • سلام اول که همه هموطنان عزیز دعا کنن این بیماری زودتر تمام بشه به امید خدا تا بتونیم راحت سرکارمون و کارهای روزمره بدون دغدغه بریم. دوم اینکه من و همسرم همین فردا صبح زود تیغ میزنیم تا بهار تمام نشده چون بهترین فصل هست برای تیغ زدن

  • سلام عالی بود. اما بعدش برای تقویت و رویش مجدد موهای رفته چه پیشنهادی دارید ممنون

 • رفقا من امروز اومدم که خط گردنم رو با موزر بگیرم اما موهام رو خراب کردم ? به همین دلیل هم گفتم تا قرنطینه هستیم بزار همش رو از ته با موزر بتراشم ? الان بعد ۳ سال باد به کلم خورده جیگرم حال اومده ? آقا از من به شما نصیحت، شما هم موهاتون رو بتراشین که این فرصت دیگه واستون تکرار نمیشه ? درضمن نه مدارس تا یکی دو ماه دیگه باز میشه نه ما حالا حالاها از دست این کرونا راحت میشیم ? پس بجنبید تا دیر نشده ? خیلی چهرتون با حال میشه و برا تنوع عالیه ?

  • شیرم کردی برم بزنم

  • سلام. آقا منم اول اسفند موهامو زدم با اینکه دختر بودم با اینکه موهای قشنگ و لختیم داشتم ولی الان احساس میکنم خیلی خفن و باکلاس شدم?

  • من یک هفته است موهای دختر چهار ماهه را ژیلت زدم. نمی دونم تا کی رشد میکنه نگرانم البته به سفارش طب سنتی این کار را کردم

  • سلام من پدرم ۶۷ سالش هست. موهاش بد نبود ولی امروز رفته و کلا سرشو با تیغ زده چقد طول میکشه دراد .خیلی ناراحتم مامانم که خودشو کلی زد و کشت و گریه کرد ممنون میشم بگید

 • نمیدونم بزنم یا نه. میترسم به موهام آسیب بزنه

  • چه آسیبی!! من هر ۱۵ روز میزنم

 • منم با نمره ۱۲ زدم خیلی باحال شده. انگار سبک شده سر آدم. دیگه خبری از شونه و سشوار بعد حمام نیست. خیلی حال میده.

 • منم امروز سرم رو با ماشین صفر زدم. فقط یکم از قیافه نیافته آدم

 • سلام منم امروز صبح موهامو اول با صفر زدم بعدم ژیلت... خیلییییی خوبه. بهترین فرصت تو این روزهای قرنطینه

 • سلام من توی دو هفته دوباره سرم رو با ژیلت زدم... آیا راست میگنه که پیاز مو رو ضعیف میکنه... اصلا تاثیر داره تراشیدن مو بگید... ممنون

  • شوهر من هم یهو موهاشو با شماره صفر زده. چه قد طول میکشه دربیاد؟

  • به نظر من سالی یک بار در اوایل فصل بهار یا در اواخر فصل تابستان تراشیدن موی سر ضروری است و به تقویت و رشد مو و به تمیزی پوست سر کمک می کند و سعی کنید بعد از تراشیدن مو با استفاده از ترکیب سرکه و صابون و سفیداب روشور بر روی پوست سر مالیده و با استفاده از کیسه حمام بر روی پوست سر کشیده تا پوست سر از هر ژرک و آلودگی تمیز شود. حتما سالی یک بار این کار را انجام دهید تا در آینده به تأسی مو مبتلا نشوید با آرزوی موفقیت برای همه عزیزان

 • سلام منم کچل کردم. امروز صبح که بیدار شدم رفتم تو حموم و اول با صفر زدم و بعدش با ژیلت زدم خیلی باحاله دست میکشم رو سرم. دیگه فرصت از این بهتر گیر نمیاد بزنید شما هم

  • به به چه حالی میده همین الان با ژیلت ریختمش پایین. بعد از ۲۰ سال

  • دمت گرم داداش. منم صبح میرم که با تیغ بزنم الانم که بهترین فرصته تو قرنطینه. ببینیم چه حالی میده :))

 • بله بله، میبینم که همه تو قرنطینه زدن موها رووو.... امشب من و همسرم موهامونو با ماشین زدیم، خیلی هم بد نشده، خودش تنوعه...

  • منم میخوام موهامو با ماشین بزنم ولی میترسم ضایع باشه برای دختر؟ ?

  • منم هفته ای دو سه بار میزنم فکر میکنم خیلی خوب شده

 • سلام ممنون از مطالب مفید که در اختیارمان گذاشتید این قرنطینه فرصت خوبی شد کلمون یه هوایی بخوره?

  • من دخترم ۸ سالشه موهاشو با تیغ زدم چکار کنم زود در بیاد خیلی ناراحتی میکنه

 • سلام به همگی من موی سرم را با ژیلت زدم. میگم که هیچ اتفاقی نمی افته؟؟ برای رشد موی سرم خراب نمیشه. اگه یکی جواب بده ممنون میشم.

  • بهترین کار عمرت رو انجام دادی?

 • سلام با این شرایط قرنطینه و کرونا بهترین موقعیت برا کچل کردنه منم تصمیم گرفتم کچل کنم فقط تردید دارم تیغ بزنم یا نه.

  • منم امروز موهامو با صفر زدم، بعد ۱۳ سال کچل کردم، فکر میکردم حالم بد شه، ولی اینقد حس خوب گرفتم سبکی که فکرشم نمیکردم، آرزو میکنم همیشه حال دلتون خوب باشه☺️❤️

  • با‌ موزر‌ بزن‌ خب

 • آقا منم امشب با ماشین از ته زذم بعد هم روش ژیلت کشیدم و اومدم تحقیق میبینم همه مثل من فکر میکردن :) تو قرنطینه همه فکر زدن مو افتادن ایول به همتون آقا منم راستش برای تقویت مو زدم اما همه میگن چون سرم گرد و خوش فرمه بیشتر از قبل بهم میاد خداییش خودمم خوشم اومد شاید دیگه هیچوقت نذارم بلند شه دمت گرم کرونا :D

  • با سلام به دوستان، من سه سال پیش یه کم ریزش مو داشتم ولی موهام پر پشت بود. تصمیم گرفتم از ته بزنم بعدها طوری شد که دیگه عادت کردم و دو سال تمام موهامو هر چند روز یک بار میزدم. بعد دو سال از یکی خوشم اومد گفتم دیگه نزنم به خاطر ازدواجم، ولی الان بالای یک سال هست که اصلا موهامو نزدم اما نمیدونم چرا هیچی در نمیاد. همش یه ذره دراومده تو یک سال به خدا دیونه شدم، اصلا همچین انتظاری نداشتم از موهام...

  • دوستان من سرم شوره داره و به شدت میخاره به طوری که جلوشو نمیتونم بگیرم و به دلیل اینکه میخاروندم به ریشه موهام آسیب میرسید بعد که دیدم قرنطینه یه فرصته کچل کردم و ممنون میشم که اگه کسی کمک کنه برای شوره سرم چون میدونم بعد اینکه رشد کنه دوباره شوره شدید میگیره

  • منم موهامو نیغ زدم، خیلی باحاله :))

 • سلام موهای من خیلی نازک هستند. به خاطر همین کم پشتیش بیشتر نشون میده. یک بار برای عروسی نصف ابروهامو با تیغ زدن منم که به وازلین خیلی اعتقاد دارم شروع کردم استفاده کردن بعد موی ابروهام سریعتر دراومد و ضخامتش بیشتر و رنگش هم تیره تر. الان میخوام این کارو با موهام انجام بدم فقط موندم یا تیغ از ته بزنم موهای سرمو یا با ماشین بتراشم؟ کدوم سریعتر در میاد فرقی نداره ابرو با مو؟ چون تجربه اولمه موهامو از ته بزنم ولی حس خوبی دارم میگم مثل ابروهام بشه خوبه. کمک کنید امروز میخوام بزنم

 • سلام. من دیشب موهامو با ژیلت زدم یعنی کچل کردم کامل امکان داره دیگه در نیاد... حس بدی ندارم فقط این ترس به جونم افتاده که دیگه هیچ وقت در نیاد... اگه در بیاد چه شکلیه آخه من بچگی موهام لخت لخت بود اما الان حالت دار شد بود یعنی میشه دوباره لخت َشه

  • جو نده حاجی چرا در نیاد؟ شما درختو قطع میکنی باز جوونه میزنه، اینکه دیگه موی سره :)

 • بهترین راه برای موندن در خونه در شرایط قرنطینه و کرونا همین کچل کردنه، که منم دیشب تراشیدم

  • سلام حد معمول رو نمیدونم منظورتون چیه، ولی یک هفته تا ده روز طول میکشه سرتون کاملا سیاه بشه، بعد حدود یک و نیم ماه بعد فکر کنم به حد معمول برسه.

  • ببخشید با تیغ بزنی چقدر طول میشکه تا به حد معمولی برسه. چند روز؟

 • سلام دوستان من هر هفته موهامو میزنم خیلی عالیه، خیلی باحاله شما هم بزنید جا نمونید بهترین فرصته این قرنطینه

  • دقیقا منم همین کارو کردم چون بیرون نمیرم-)

 • بعد از تراشیدن مو یا زدن مو با ۶ بعدش حالت مو عوض میشه وقتی در میاد؟

 • من امشب موهامو با تیغ زدم. البته بهترین وقت بود تو شرایط قرنطینه. خیلی حس خوب و آرومی دارم

  • با تیغ میزنید یا ماشین؟ کدومش بهتره

  • سلام من ۱۰ سالم بود موهام مریضی گرفت کچل کردم به قدری موهام پرپشت شدن وقتی میرفتم حموم نمیتونستم بشورم شونه کنم. انقد که پر شده بود گریه میکردم اذیت میشدم به خدا... ولی وقتی ازدواج کردم انقد که دکلره و رنگ گذاشتم الان بعد از ۱۵سال موهام ریزش پیدا کرد. کف سرم معلومه حالا تصمیم گرفتم با تیغ بزنم که هیج بعدشم بند بندازم پیاز موم تقویت شه ولی شوهرم نمیذاره. میگه اگه اینکارو کنی میری خونه بابات دیگه نمیای خونه. من از کچل کردن بدم میاد... جالب اینکه خودش کچله زور میگه ولی یه روز اینکارو میکنم

  • آقا منم امشب میزنم... آخه یکی از تفریحاتمه

 • سلام. منم با ماشین تراشیدم. دیگه اراده آدم از هر چیزی مهمتره ولی یکی دو روز دیگه با تیغم میتراشم

 • من امشب موهامو با ژیلت زدم. خیلی حس خوبی دارم. قبل این موهام خیلی بلند بود و ریزشش تاثیر منفی رو روحیه ام گذاشته بود. ولی الان سرم خنکه. البته قرنطینه وسوسه ام کرد که موهامو برای اولین بار انقد کوتاه کنم

  • والا یه حالی میده. من امروز از ترس کرونا موهامو با ژیلت زدم. آی حال میده درود بر هرچی کچله...

  • منم وسوسه شدم اینکا رو بکنم. تو این شرایط قرنطینه فرصت خوبیه یه حالی به موها بدیم

 • سلام من دخترم. اگه موهامو با تیغ بزنم زبر میشه و بد درمیاد؟!

  • نزن بابا بخواد بریزه میریزه. من ۳ بار کچل کردم فرقی نداشت. ۴ ماه بیخیال شدم دیگه نمیریزه. الان انقدر بلندش کردم

  • سلام نه فدات شم بهتر در میاد

  • سلام جنس موهای زن با مرد بسیار متفاوته و اگه مشاهده کرده باشین زن ها بi ندرت پیش میاد که کچل بشن و این کار هیچ ضرری نداره. وقتی موهاتون رشد کردن تراکم بین موهای خودتون و مرد رو متوجه میشین که چند برابر مرد

  • سلام. نه زبر نمیشه ولی موهایی که به فاز استراحت رفتن تحریک میشن و در میان

 • سلام من دخترمو وسواس مو کنی دارم. میخوام موهامو از ته بزنم که دیگه چیزی نباشه که بکنم. با ماشین بزنم بهتره یا تیغ؟! چون یه بخشاییش سفید شده به خاطر کندن میخوام کلا سفید شه کل سرم. ولی اگه با تیغ بزنم موقع رشد کردن اذیت نمیکنه. تیغ تیغی شدن سرم؟!

  • من و همسرم هم دیروز کچل کردیم. اول همسرم موهاشو زد باشماره ۶ موهای منم ریزش داشت گفت بیا مال تو رو هم بزنم. اول قبول نمیکردم بعد با قیچی کوتاه کرد. بعد با ماشین بعدشم با ژیلت داشتم گریه میکردم آخه موهای من حتی تو بچگیم کوتاه نشده بود چه برسه به کچلی. راستی موهام بلند بودن بعد زدن نگه داشتم یادگاری، الان حس خوبی دارم امیدوارم که موهام تقویت بشن

  • سلام نه شما نتراش موهات سفت میشه

  • به نظرم تیغ بزن خودت بزن خب ?

  • با ماشین بزنى بهتره

 • من که موهامو میزنم اونم همیشه سال نه بخاطر پر پشت شدن چون خودش پر پشته فقط بلند میشه اذیت می‌کنه. به نظر من تراشیدن خیلی خوبه باعث میشه اعصاب همیشه آروم شه

 • سلام به همگی من دیشب کل موهامو زدم عین کف دستم صاف شده کلە ام بهترین فرصته تا تو قرنطینه هستیم سراتونو کچل کنید و حالشو ببرید.

  • ماشین چیه بابا چند بار با ژیلت انشاءالله اثری خوبی خواهد داشت

  • آره واقعا... منم فردا صبح با تیغ میزنم.

 • به نظره من که تراشیدن با تیغ از همه داروهای جلوگیری ریزش مو البته ایرانی بهتر است

 • من همین دیشب موهامو با ژیلت زدم

  • عاااالی. لطفا تعریف کن چطور زدی?

 • سلام میخوام موهام رو تیغ بزنم... اگه بزنم ریزش موم قطع میشه؟

  • بله صدرصد قطع میشه. وقتی مو نباشه چجوری میخواد بریزه. وقتی موی سر میزنی پیازچه مو خیلی قوی میشه و باعث میشه موهای تازه و خوبی در بیاد. در ضمن اعصابت هم خیلی آروم میشه. من سالی یک بار میزنم هم به خاطر ریزش و هم اینکه الان قرنطینه هستیم بهترین زمانه

  • سلام خیر ولی دیگه نمی بینیشون و این ناراحتیت رو کم میکنه

 • سلام موهای من این روزا بد جور دارن میریزن. باید چی کار کنم. یکی راهنمایی کنه لطفا...

  • سلام دوستان. منم دیشب پدرم با ماشین موهامو زد یه حس خیلی خوبی دارم. تو این روزها قرنطینه بهترین کاره. برای تنوع خیلی خوبه به نظرم به خاطر استرس و کار و این بیماریه، از ته بزن موهاتو تا خیلی خیلی حالت بهتر بشه

  • دلیل ریزش موهای ما ایرانیا استفاده از شامپو و صابون ایرانی است. فقط با آب پیاز و صابون مراغه می توان جلو ریزش را گرفت

 • من مجردم. میخوام موهامو بزنم ولی بعد میترسم خواستگار بیاد اون وقت باید چیکار کنم؟ دختر بودن کلا مشکله دیگه. ولی ریزش موهام خیلی داره اذیتم میکنه حس میکنم از قارچه

  • بیخیال بابا من میام خواستگاریت...

  • خواستگار کجا بود؟ اگر هم بیاد تاااا کاراتونو بکنید و بخوای جلوش راحت باشی دیگه موهات در اومده

  • منم همین مشکلو دادم دقیقا

  • از کلاه گیس استفاده میکنی. در ضمن الان خواستگار نمیاد با این وضعیت کرونا

  • الان تو این وضعیت کی میاد خواستگاری آخه. بزن حالشو ببر. نهایت کسی هم اومد یه عکس بزار بغل دستت نشونش بده

  • بابا بیخیال خواستگار بزنشون خواستگار هم خواست بیاد بگو یک ماه دیگه بیاد. بعدشم سلامتی خودت رو فدای خواستگار نکن

  • نترس خودم میام خواستگاری منم موهامو زدم

  • بیییخیال بابا بزن موهاتو راحت باش. تو این موقع از سال خواستگار پیدا نمیشه. منم موهامو امروز ماشین کردم

 • سلام من خیلی دوست دارم موهام رو ماشین کنم ولی خانواده نمیزارند

  • منم خیلی دوست دارم موهام رو ماشین کنم

 • سلام، من موهام چند سال خیلی زیاد بلند نگه میداشتم، در حد دم اسبی میبستم! اما موخوره و ریزش گرفته بود و اهمیت نمی دادم تا اینکه به ریزش و کچلی کارم کشید. خلاصه با ماشین صفر زدم! حال گیری بود اولش اما حالم میده! تنوعه! چسبیدم به درمان! کرم کوتریمازول با کرم بتامازون بگیرید قاطی کنید روزی یکبار بمالید به کف کله کچلتون عزیران، شوره و قارچ و هر چیزی باشه در عرض یک هفته نابود میشه! بعد روغن آرگان اصل گیر بیارید با روغن سیاه دانه! اینارو هر روز بزنید و قرص زینک هم روزی یه دونه بخورید! اگه دیدید قارچ یا شوره بند نیومده شامپو کتوکنوزال هم بزنید که دیگه اول مشکل حل بشه و بعد تقویت! من الان روغن زیتون و کندش و رزماری و بنفشه و سیاه دانه و کنجد و آرگان و شاهدانه رو با هم قاطی کردم و می مالم به کف سر نازنین و هر روز آینه نگاه میکنم و هی قسم میدمش که در بیا! بنظرم داره جواب میده و جاهای خالی داره پر میشه! اعتماد بنفسم منو کشته، چون میدونم موهام پر پشت میشه مثل رود گولیت! این تجویز خودم بود! استفاده کردنش دیگه با خودتون! نسخه جدید پیچیدم میام اینجا اطلاع میدم...

  • موهای از دست رفته را چی کار کنیم که دوباره رشد کنه

  • روغن کندش گیر نمیاد، شما از کجا پیدا کردین

  • وای شما خیلی با حالید. الان ساعت ۵:۵۲ دقیقه صبح هستو من این کامنت شما رو خوندم. خیلی پایه نوشتید متنو. یعنی ترکیدم از خنده اون موقع تا حالا. مخصوصا اونجا که نوشتید بزنید به کله کچلتون ??

  • واقعا

  • خداییی

 • من دخترم و میخوام موهامو از ته بتراشم چون موهام بخاطر اتو کشیدن زیاد و رنگ سوخته یعنی اگه اتو نکشم موهامو اصلا ظاهر خوبی نداره. میخوام از ته بتراشم ک موهای طبیعی خودم رشد کنه و دیگه اتو نکنم، چقد طول میکشه موهام به شونه هام برسه؟

  • هر ماه یکی یا دو سانت رشد می کنه ولی شما که خانم هستین رشد موهای خانم ها بیشتر از مردهاست. بعد چند ماه می تونی موهاتو شونه بکشی حال کنی

  • ۱سال

 • سلام من موهام به شدت فره و می خوام بدونه اگه بتراشم تاثیری داره توی حالتشون یا نه کسی می دونه یا تجربه داره

  • رنگ کن یا چسب کاسه ای بزن صاف صاف میشه. من این کارو کردم الان صاف شده

  • تا زمانی که کوتاهه فقط فر بودنش رو حس نمی کنید

 • سلام من از ۲۴سالگی موهام به طور جدی شروع به ریزش کرد و الان حجم موهام کم شده و جلوی سرم یکم خلوت شده میخواستم سرمو ماشین کنم و بعد دارو گیاهی رو سرم بزنم فک میکنم اینجوری بهتر نتیجه میده شما هم موافقین؟ اگه نظری دارین در خدمتم..

  • سلام چسب کاسه ای چیه. من موهام خیلی فره. میخوام ماشین کنم شاید صاف بشن. در مورد چسبی که گفتی یکم توضیح بده

  • چه دارویی زدی؟

  • آره خوبه

  • سلام چه دارویی میخوای مصرف کنی؟

 • سلام دوستان من دو ساله ریزش دارم دیشب یکی گفت با تیغ بزنم اخه به شدت بدم میاد از کچلی بنظرتون چیکار کنم؟ ممنون

  • بزنید خیلی خوب میشید

  • داداش عکس پروفایل تو عوض کن موهای سرت خوب میشن

  • سلام برو کچل کن چرا بدت میاد خیلی هم عالیه، کلا فازت ۱۸۰ درجه تغییر میکنه من همین دیشب با ماشین کل موهامو زدم

  • با تیغ زدم... نمیدونم چرا بی خودی سرخوشم... خیلی حال میده... اوایل جوونیمم زده بودم، تاثیر داره، ولی از نگاه مردم راستش خجالت میکشم... ولی دیگه زدم... چون رشد موهام مهم تره

 • سلام دوستان با تیغ میگید سر رو بزنیم منظورتون همون تیغ سه تیغ کردنه؟

  • سلام بعداز کچلی کلاه سرت کردی تا کسی نبینه؟ چجور کلاهی؟

  • آره داداش یا با سه تیغ یا ژیلت من با ژیلت میزنم راحت هم هستم

  • عید تیغ بزنم خوبه؟

 • سلام من موهام فر بر میداره. وقتی که شانه میکنم موج بر میداره. میخوام تیغ بزنم. یه سوال دارم که ازتون میخوام اونایی که وارد هستن اونایی که واقعا میدونن کمکم کنن. آیا تیغ بزنم موی سرم را از موج و یا فر بودن راحت میشم یعنی دیگه فر بر نمیدارهـ ؟؟؟ خواهشا لطفا کمک کنید ممنونم یاعلی!!!

  • فکر نکنم تراشیدن مو رو صاف کنه اما قطعا مو رو تقویت میکنه. برای صافی مو چند عدد کپسول ژله ای ویتامین E رو به موهاتون بزنید و بعد از نیم ساعت سرتونو بشورید. چند بار تکرار کنید برای من که معجزه کرد

  • سلام علیکم بعد از شستشو سر، موهایتان را با سرکه صنعتی حدود سه-چهار دقیقه ماساژ دهید و بعد فقط با آب خالی، آب بکشید. موهایتان نرم تر می شود. سرکه نرم کننده قدیمی ها بوده است. پ. ن: مواظب باشید سرکه وارد چشمتان نشود که سوزش بگیرد و از این کار بترسید!

  • حالت مو فر یا صاف بودن مو توی دی ان ای هست و هیچ کاریش نمیتونید کنید. مگه صافی و فری چند ماهه که توی ارایشگاه انجام میدن که اونم ریزش میاره موادش

  • سلام نه داداش خیالت راحت هیچ تاثیری تو صاف شدن موهات نداره

 • سلام. من تقریبا تو عرض ۵۰ روز ۴ بار با تیغ زدم و الان موهام ریزش نداره ولی متاسفانه پوست سرم قشنگ معلومه از لای موهام. این طبیعی هستش و با دراز شدن مو سرم پوست سرم دیده نمیشه یا اینکه تاثیر منفی گذاشته؟ یک ماه نیم از آخرین باری که با تیغ زدم گذشته

  • به موهات آسیب رسوندی مخصوصا به پوست سرت

  • کارت تمومه به مولا

  • نمیدونم داداش اگه زدی میشه به منم بگی اگه خوب میشه داش بگو تا بزنم دمت گرم

 • خود ارضایی دربین جوانان عامل اصلی ریزش مو هستش. شش ماه هیچ رابطه جنسی نداشتم حود ارضایی هم نکردم. موهام خوب شده. در حد تاسی داشتم پیش میرفتم ولی الان خوب شده ولی مث روز اول نیست

  • سلام. بله درسته خود ارضایی ریزش مو و غلظت خون میاره...

  • بله متاسفانه از نظر علمی تایید شده که خودارضایی با تاثیر بدی که روی روان میذاره و خارج شدن مقدار زیادی پروتیین در خودارضایی باعث ریزش مو و خرابی پوست میشه. البته این فقط یه ذره از عوارضش هست

  • رابطه جنسی دلیل ریزش مو نیست بلکه کمبود تستسترون عامل ریزشه که ربطی به تعداد انزال نداره و عوامل دیگری باعث افزایش اون میشود. مهم ترین عامل ریزش بعد از عامل ارثی وجود استرس و ترشح هورمون کورتیزول هست، ورزش، شستشو با حنا و تراشیدن پاره وقت از ریزش جلوگیری میکند و باعث تقویت مو میشود

  • خخخ داداش درسته که خود ارضاعی در دین گناه کبیرست و از نظر علمی رو اعصاب سمپاتیک و پاراسمپاتیک تاثیر میذاره و عوارض های مختلفی داره ولی اینکه بگی عامل "اصلی" ریزش مو هست جای تعجبه. عامل اصلی ریزش وراثت و فشار عصبی و الودگی محیطی و ...

  • جمع کنید این چرت و پرتا رو هیچ دلیل علمی نداره

  • چرا چرت میگی؟

 • با سلام. موهای من میریزه. اگه تیغ بزنم میشه از ریزشش جلوگیری کرد؟ بنظر شما موهامو با تیغ بزنم یا با ژیلت. کدومش بهتره. خواهشا راهنمایی کنین

  • من مدت دو ماهه که موی دختر مو با ژلیت زدم اصلا در نمیاد چکار کنم. لطفا کمک کنین خیلی میترسم کچل بمونه

  • تاثیر داره

 • سلام منم امشب تراشیدم موهامو...

  • موهای نازکی دارم اگه تیغ بزنم میشه که موهام ضخیم تر بشه؟ از یه طرفم خجالت میکشم

 • سلام دوستان من ۲۳سالمه. از سال سوم دانشگاه به دلیل استرس درس و دانشگاه ریزش مو داشتم. انقد نزدم تا اینکه رفتم سربازی. همیشه از کچل کردن بدم میومد و رو موهام خیلی خیلی حساسم. تو سربازی با ۴ زدم. تا ۵ ماه از ریزش خبری نبود بعدش ریزش مجددش شروع شد. الان سربازیم تموم شده و یک ساعت پیش موهامو با صفر بعدم با تیغ سه چهار مرتبه زدم... مطمئن باشین تاثیر داره و ریزشش متوقف میشه

  • داداش وقتی با ۴ زدی خب ریزششو حس نمیکنی دیگه، نه اینکه ریزش قطع بشه.

  • خیلی خوبه

  • دمت گرم

 • من جزیره کیش زندگی میکردم موهام بخاطر شرایط اب و هوایی کم پشت شده بود. به پیشنهاد یکی از دوستان از روغن مار استفاده کردم البته اول موهامو با تیغ زدم بعد دوبار تراشیدن موهام نتیجه ش یه چیزی در مایه های معجزه بود. البته روغن باید اصل باشه

  • روغن مار از کجا آوردی؟

  • موهای من زبره و رشدشم کمه. اگه با ماشین از ته بزنم لخت میشه و تو رشدش تاثیر داره. لطفا اگه کسی میدونه راهنمایی کنه ممنون

  • داداش میتونی از اون روغن واسه منم بفرستی؟

 • سلام من دختر هستم. پریشب موهامو تراشیدم. الان پشیمونم دارم افسردگی میگیرم. موهای نازنینمو تراشیدم

  • بهترین کارو کردی چون که پیازچه موهات قوی میشه و موهای جدیدی که در مباد هم خیلی سرحال و هم سیاه نشون داده میشه. در کل تراشیدن موی سر خیلی خوبه. حتی بخار کلت هم دیگه راحت بیرون میاد

  • عزیزم اشکال نداره خودتو ناراحت نکن

  • نگران نباش

 • من دیشب به خاطر شوهرم موهامو از یطرف با نمره سه زدم شوهرم خوشحال شد مدل انداخت. خب اگه از این کار لذت میبره چرا ناراحتش کنم

  • خیلی هم عالی

  • خاک بر سر شوهرت

  • خوب کاری کردی

 • سلام می خوام کچل کنم البته با نمره صفر به نظرتون اینکارو کنم یا نه

  • سلام منم امشب موهامو تراشیدم. کار که میکنم گردو خاک زیاد موجب شد بزنم چون ریزش داشتم ولی سرم یع جوریه خجالت میکشم ? واقعا اگه مو نباشه انسان خیلی زشته ? به نظر من چند ماه اولو هیچ شامپویی به موهاتون نزنید خالی با آب گرم بشورید ?

  • من که با تیغ زدم

  • سلام ایا موها رو تیغ بزنیم جلوی ریزش رو میگیره. ممنونم اگه جواب بدید؟

  • دوستان ببینین مو از پروتئن تغذیه میکنه، این طبیعیه که وقتی اندازه مو کوتاه تر باشه، موها از غذای بیشتری تغذیه میکنن، اینطور نیست!! من خودم تو مدت ۱ ماه ۶ بار موهامو از ته زدم، ۵ بار با تیغ و یک بار با شیور، واقعا به شعاع ۱ سانت به جلو موهام اضافه شده، می خوام تا دو ماه اینده هم همینطور باشم

  • نه من الان پشیمونم

  • نه لطفا یه جوری کوتاه کن که بیرون راحت بری

 • من تیغ زدم. امشبم دارم میرم بزنم. دکتر مو هم رفتم. ولی بیشتر ریزش بخاطر خود ارضایی هستش. ترکش کنید خوب میشه

  • صدرصد خوبه و جلوی ریزش میگیره البته باید از اتو مو استفاده نکنی. با یک شامپو خوب و درست شستن موها و البته کوتاه نگه داشتن موها خیلی کمک میکنه به ریزش مو

 • سلام منم کچل کردم عالی بود

  • سلام بالاخره با تیغ بزنیم یا با ماشین

 • سلام من موهای زنمو با تیغ زدم اولش دوست نداشت و مقاومت کرد که مجبور شدم تو خواب با ماشین صفر یه خط بندازم وسط سرش و بعدش قبول کرد که موهاشو ماشین کنم... اما الان چند روزه که خیلی خوشحاله اونقدر از احساس خوب کچل بودن گفت که منم دارم هوایی میشم موهامو بزنم... موهاش خیلی کم پشت شده بود اما الان خیلی بهتر شده بعد یه ماه عکس گرفتم و تاثیرش تو عکسها هم مشخصه... تراشیدن مو باعث تقویت و جلوگیری از ریزش میشه شک نکنید

  • منم یه دخترم! اما ریزش مو دارم زیااااد. امروز هم وقت گرفتم برم کوتاه کنم تا ته اما خیلی ناراحتم چون قیافه رو لعنتی از این رو به اون رو میکنه! حس مزخرفیه!

  • سلام دوستان من موهام نازکه و موج برمیداره به یه طرف. نمیتونم حالتشون بدم. موهامو صفر زدم تأثیری داره؟

  • خاک تو سرت

  • تو مریضی!!

 • سلام دوستان. من یه دو سالی هست موهام ریزش, داره ولی امسال دیگه خیلی شدید شده میخواستم بدونم ایا سرمو بتراشم و یک روز در میان با اب پیاز ماساژ بدم پرپشت میشه و موهای ریخته شده دوباره درمیاد ممون از راهنماییتون

 • سلاااام. آره خیلی خوبه. کچل کنید. حال میده تنوع. برای قوی شدن مو خوبه. کچل کنید در هفته روغن نارگیل و روغن کرچک بزنید. راحتر میشه ماساژ بدین رو سرتون. ماهی ۲بارم تخم مرغ به مدت نیم ساعت. از حمام که میاید بعدش سرتونو با شامپو بچه بشورید. ژل آلوئه ورا واسه مرطوب کردن پوست سر خوبه. تغذیه ساعت خواب اینا همه اثر دارن. روحیه خوب. اگه می‌خواین موهای خوبی داشته باشین تا آخر عمر. یه برنامه واسه رسیدگی روزانه موهاتون بنویسید. ?? پنجره وا شد، پنجر بسته شد، پنجره وابسته شد. ایام به کامتون ??

  • سلام بچم ۳ سالشه یک سالگی موهاشو با تیغ زدم ولی بعدش به شدت خشک و فرفری شده. به نظرتون واسه رفع فر مو با ماشین موهاشو بزنم خوب میشه؟

 • سلام دوستان آیا تیغ زدن مو باعث آسیب رسیدن به مو نمیشه؟؟ من میخوام سرم رو بتراشم ولی استرس دارم که موهام آسیب ببینه و خراب شه... ?

  • اُ خوودااا بزن قشنگم استرس نداشته باش بوووس

 • همه این ها دروغه من خودم موهام نازک بود و در مدت ۳ ماه سرم را با شماره صفر با ماشین زدم و الان یک سال گذشته موهام پر پشت شدند و من از صابون مراغه استفاده می کنم

  • ببین از نظر من هم درسته. تحقیقات نشون داده که با افکار حتی میتونی رو ژنتیک تاثیر بزاری فقط باید باور داشته باشی. فقط باور داشته باش با تیغ موهات در میاد اون وقت نتیجش رو میبینی

  • من امروز رفتم تو دبه واجبی تا سر و الان هیچ جای بدنم مو نداره راحت شدم

  • شامپوتون چیه فقط صابون مراغه؟

  • سه بار

  • چند بار موهاتونو تو این سه ماه با ماشین صفر زدید

 • سلام دوستان گلم تورو خدا یه چیزی رو بهم بگید من چرا موی سرم درد میکنه. نمیتونم موی سرمو به یه جای دیگه بزارم و یعنی مثل دَق گرفته ها هستش. یعنی مثل این که روش میخوابی و بعد درد میکنه ولی من تموم موی سرم درد میکنه. اگه تیغ بزنم خوب میشه. به خدا نمیدونم چه کار کنم موی سرمم خشک و یکمم فرفری هست. اگه تیغ بزنم از موی فرفری و خشک نجاتم میده. من از شامپوی سیر استفاده میکنم تیغ بزنم و با شامپوی سیر بشورم خوب میشه یا دوباره مثل قبل میشه. لطفا جوابمو بدید

  • احتمالا به موهات فشار میاری یا با چیزی میبندی و فشار میاد به ساقه واسه همین درد میکنه. یه مدت اصلا موهات رو دست نزن که فقط موقع شستن پوست سرت به آرامی ماساژ بده. ولی در کل اگه موهات از ته بزنی خیلی کمک‌ میکنه به فکر شدن ساقه مو و اون پیازچه هایی که در حالت خواب هستن هم تحریک میشن که رشد کنن

  • من که شنیدم تیغ زدن رشدشو زیاد میکنه ولی شامپوتو عوض کن. شامپویی که فاقد سولفات باشه بزن چون سولفات خودش باعث نازکی مو میشه و موهای فر رو بیشتر فر میکنه، خودم شامپو بچه سی گل فاقد سولفات میزنم خوبه

  • سلام کچلی تو خانواده ما ارثی هست. اگه تیغ بزنم جواب میده نریزه دیگه. عید تیغ بزنم میگن خوبه. تورو امام رضا راستش رو بگین

  • سلام داداش گلم برو پیش یه متخصص پوست و مو

 • اینکه میگن کچل کردن تاثیری در ریزش مو نداره چرته من کچل کردم یه دونه هم دیگه نمی ریزه.

  • به خدا کچل کردن عالیه یه بار تجربه کنید. اگه خجالت میکشید یه کلاه بزارید عالی میشه. به نظر من خوبیش اینه که بعدش با خیال راحت میتونید موهاتونو دوباره بلندش کنید. خیلی عالیه به خدا

  • آره کاملا درسته واقعا تاثیر داره. منم اوایل باور نمیکردم که تاثیر داشته باشه اما با تیغ سرمو زدم. قرص زینک مصرف کردم و صابون مراغه زدم و هر ۱۰ روز با آب پیاز موهامو شستشو میدادم. الان حدودا ۴ ماه میگذره که دراومده خیلی پرپشت و عالی ریزششم میتونم بگم به صفر رسیده

  • اره درسته

 • سلام من موهام بلند بود و حتی دانشجو ام هستم اما امروز از ته با تیغ زدم... هم یه تنوع شد هم حس خوبی به آدم میده... قصد دارم به مدت یک ماه هر هفته با تیغ بزنم و دوباره بلندش کنم چون موهام به شدت ضعیف شده بود و جدا از نازکی و مو خوره ریزش زیادی داشت... پیشنهاد میکنم یکبارم که شده کچلی با تیغو تجربه کنید و به حرف دیگران هم کاری نداشته باشید چون واقعا حال میده

 • سلام و عرض ادب و احترام دارم خدمت همه‌ی دوستان عزیزم؛ ریشه‌ ی موی سر با تیغ‌ زدن قویتر شده و از ریزش موها نیز جلوگیری میکنه؛ در ضمن احساس خیلی خوبی هم از لحاظ روحی در خود آدم به‌ وجود میاره آرزوی سلامتی و موفقیت میکنم برای تک تک شما عزیزان

 • اگه میخواهید کچل نشید پس موهاتونو از ته سالی یبار دوبار بزنید

 • آدم از افسردگی و تنهایی درمیاره, زندگی رو از نو حس میکنه ادم واقعا, سالی یبار بزنین برا روحیه خوبه با اطرافیان هم کاری نداشته باشین بذارین هرچی میگن بگن, حداقلش اینش مهمه که ریشه مو قویتر میشه از ریزش جلوگیری میکنه, اینم طبیعی اگه هر روز موها رو نشوری قطعا میریزه

 • امشب پسرمو کچل کردم. مدرسه اجبار کرد. با نمره چهار زدم براش برا بار اول. به نظر شما اجباری کردن تراشیدن موی سر تو مدرسه خوبه

  • بله خیلی هم خوبه چون هم پسر بچه ها بعد بازی و دویدن عرق نمیکنند که سرما بخورند و یا بعد از استخر و شنا و یا حمام سر بچه زود خشک میشه و بچه مریض نمیشه و به دلایل زیاد دیگه من سر پسر کلاس سوم خودم را برای مهر بدون اجبار مدرسه با نمره ۱ زدم. اردیبهشت امسال با تیغ زده بودم خیلی هم خوب بود

 • سلام ایا تراشیدن مو برای جلوگیری از ریزش آن موثر است؟

  • تاثیر داره

  • تاثیر زیادی دارد

  • هرکی میگه تاثیر نمیزاره چرت میگه. من تراشیدم موهام پرپشت تر شد

  • نه هیچ تاثیری نداره

 • سلام دوستان من ۳۸ سال دارم برای اولین بار تقریبا ۲ هفته پیش موهای سرم رو با تیغ زدم احساس خوبی دارم الان نزدیک دو هفته ست که دوبار تیغ زدم دارم حالشو میبرم

  • سلام امروز شنبه ۱۷ فروردینه. من موهامو با تیغ زدم خبر قطعیشو تا یک ماه دیگه بهتون میدم اگه خوب بود شمام انجام بدید

 • سلام یه سوال داشتم لطفا راهنمایی کنید. من موهام وزه اگه تیغ بزنم تاثیری داره

  • از نظر طب سنتی روغن مار خیلی برای رشد مو خوبه. من ۵ ماهه دارم میزنم بعد از حمام حالا موهای جدیدم به حالت پرز رشد کرده. میخوام تیغ بزنم تا پر پشت بشه و البته چای و ماست و نوشابه خوب نیست

  • برای چی باید تأثیر داشته باشه؟! چه ربطی داره آخه!

 • سلام به دلیل اینکه بعد از تراشیدن سر و گردن خون درسر افزایش می یابد امکان دارد تاثیرات خوبی بر فعالیت مغز داشته باد؟ و اینکه چپه زدن موی سر آیا ضرر دارد ممنون میشم اگه جواب بدید.

 • سلام تراشیدن موی سر باعث رشد مجدد موهای ریخته شده میشه یا نه؟

 • سلام منم امشب موهامو از ته با موزر تراشیدم، تا کمرم شده بود ولی ریزش پیدا کرده بود هرچند که واقعا نمیدونم فردا وقتی میخوام برم سر کار دقیقا بابد چیکار کنم، اما حس خوبیه و بنظرم برای یه دختر تو جامعه شجاعت خاصی میخواد این کار

  • عالیه ساحل جان با نمره چند موهاتو کچل کردی؟

  • سلام ببخشید الان موهاتون بهتر شده؟

  • سلام. کار خیلی خوبی کردی خودم هم با ژیلت زدم حس خوبی داره

  • دقیقا چطوری بریم سر کار. در این مورد کمک کنید

  • وای منم وسوسه شدم این کارو بکنم، خیلی موهام خشک و شکننده شده، تاثیری تو اینا داره؟

  • افرین به شما

  • برای تقویت موتون آب پیاز استفاده کنید

 • سلام. شوهر منم دیشب موهاشو از ته زد با تیغ. من اصلا راضی نبودم ولی خودش دوس داشت چون ریزشش زیاد شده بود. برای تقویتش چی بزنه خوبه؟

  • روغن رزماری و روغن کندوش معجزه میکنه. هر شب بزنه صبحش با صابون چوبک بشوری

  • هیچی تیغ خودش کلی موهاش رو درست میکنه. من موهام دو ماهی میشد می ریخت البته پنج سال پیشم ریخت. تیغ زدم درست شد ولی این بار رفتم دکتر مایع داد و کلی قرص فایده نکرد. نمیخواستم بزنم ولی دیدم جواب نداد. الان یه ماهه با تیغ زدم به خدا موهام رو با دست میکشم. پوستم کنده میشه مو در نمیاد ولی قبل این که بزنم پنج تا پنج تا مو میومد دستم

  • روغن بادام یا روغن کرچک و زرده تخم مرغ محلی

  • آبی ناریال بزن

  • روغن آمله یا میوه آمله ۱۰ دقیقه بپزید فیلترش کنید بمالید به جایی که مو ضعیف و ریزش دارد بسیار قویست

  • قارچ داره سرت..حتما برو دکتر

  • کف موی سرم یه جوری درد داره چه جوری بگم خارش داره ممنون میشم اگه بگید

 • سلام دوستان، دوست داشتم یک کمپینی راه بندازیم که هرسال سرمون رو توی یه روز خاص با هم کچل کنیم. میشه لطفا هماهنگ بشیم

  • اخ عجب حرفی زدی ای کاش می شد

  • هستم دادا امروز بزنیم؟

  • خیلی خوبه منم امروز میخوام کچل کنم ??

  • عالیه. کچل کردن تو یه روز خاص هر ساله.

 • سلام من موهام تازه موج دار شده, اگر با تیغ کچل کنم درست میشه؟

  • خیلی بده کوتاه نکنید

  • خوب میشه. البته با صفر هم بزنی کفایت میکنه.

 • سلام، من امروز کل موهامو با صفر زدم خیلی حال داد اصلا یه حالی داره به خصوص وقتی دست میکشم رو سرم خیلی حس خوبیه اگه دانشجو نبودم هر هفته موهامو با صفر میزدم

  • سلام چند وقته موهام ریزش پیدا کرده یعنی دلیلش چه میتونه باشه دیگه دارم افسردگی میگیرم

  • سلام ممنون، اره زدم خیلیم حال داد ارزششو داشت الانم دیگه در اومده

  • سلام خوبی واقعا زدی? میخوام بزنم دانشجوام موندم بزنم یا نه

 • سلام محمد جان ارە در میاد نگران نباش خیلی هم خوشگل میشه

  • مفیده

  • سلام دکترا میگن که تراشیدن برای سر مضر است آیا این حرف صحت داره یکی میتونه منو راهنمایی کنه هر کی میتونه یه کم برام توضیح بده ممنون

 • سلام، من میخوام موهامو از ته بتراشم به نظرتون تا ۴۰ روز دیگه در میاد اخه دانشجو ام میترسم در نیاد لطفا راهنمایی کنید ممنون

  • آقا من کچل کردم موهام خیلی خشک و زبر بود ریزشم داشتم شوره سرم داشتم تا یه ماه دیگه بهتون اطلاع میدم. حس خیلی خوبیه لامصب مث اون داعشیا شدم

  • تا چهل روز دیگه قطعاً درمیاد. نگران نباش و بزن

 • آقا خیلی حال داره بزنید کیفشو ببرین به خدا

  • شما زدین موهاتونو؟

 • چند روز پیش موهامو با صفر زدم بعد از گذشت این چند روز موهام دراومده و سرم سیاه شده حالا با تیغ بزنم یا نه؟ لطفا راهنمایی کنید اگه تجربشو دارید.

  • سلام دوباره با همون صفر بزن اگه مدل کچل دوست داری هر هفته با صفر بزن

 • سلام. چند روز پیش یکی از دوستام موهاشو زده بود و خیلی سعی کرد منم کچل کنم اما قبول نکردم تا این که امروز ظهر بیرون بودم هوا خیلی گرم بود و حسابی عرق کرده بودم و دست تو موهام کشیدم حالت چسبندگی گرفته بود همین طور از جلو یه آرایشگاه رد شدم و وسوسه شدم برم داخل که آخرش رفتم تو آرایشگاه و یه نفر در حال اصلاح بود نشستم تا کارش تموم بشه چند بار پشیمون شدم تا اینکه بلند شد حساب کرد و رفت نوبت من شد نشستم رو صندلی و آرایشگر پیشبند رو بست و پرسید چه مدلی که بدون معطلی گفتم از ته بزن. ماشین رو برداشت با نمره چهار یه خط رفت که گفتم با صفر بزنه شونه ماشینو برداشت با صفر کل سرمو تراشید. اولش پشیمون شدم که چرا زدم اما وقتی رسیدم خونه همه خوشحال شدن و کلی تشویق کردن. واقعا حس خوبیه کچل کردن. به نظر شما تیغ بزنم یا نه؟ لطفا راهنمایی کنید

  • سلام. کار خوبی کردی نه تیغ نزن چون هوا خیلی گرمه

 • برای دخترا موی کوتاه بهترینه تنها مشکلی که داره اینه که اگه عروسی یا مهمانی دعوت شدید مویی ندارید که بخوایید مدل بدید ولی اکستنشن یا کلاه گیس هست. من چند سال موهام رو کوتاهه کوتاه نگه میداشتم. هم بهم میومد هم راحت بود. شستن و خشک کردنش هم آسون بود. اگه خانم هستید پیشنهاد میکنم به هیچ وجه تیغ نزنید ولی میتونید ماشین کنید سرتون رو یا مدل تیفوسی و پسرونه و ... کوتاه کنید و بعد تقدیتش کنید و بزارید دوباره بلند بشه. بهتره یه استراحت به موهاتون بدید موی زیادی بلند مرده میشه و زیاد جالب نیست.

  • من دخترم و ۴ ماهی میشه با تیغ کچل کردم. الان یه ۲،۳ سانتی دراومده ولی چرا بازم ریزش داره

  • چرا دخترا تیغ نزنن موهای سرشون رو؟

 • سلام میخواستم ببینم چند بار باید تیغ زد و تا چه مدت؟ بعد اینکه تیغ زدیم از چی استفاده کنیم برای بهبود و تقویت ریشه مو؟

 • در عین حال که سرتو تراشیدی تقویت کن با مواد طبیعی

 • سلام دوستان. من همیشه موهامو کوتاه نگه میدارم خیلی لذت بخشه. توصیه میکنم سالی یا دوسالی یه بار تیغ بزنید نه بیشتر‌. ولی با ماشین سرتراشی از صفر هر چندبار کi دوست دارید کوتاه کنید مشکلی پیش نمیاد. تراشیدن سر باعث احساس خنکی و شادابی و سرحالی میشه. شاید بعضیاتون خجالت بکشید ولی بدونید اولا کچل کردن اونقدرام آدمو زشت نمیکمه. فقط تلقینه. دوما من انقد موهامو کوتاه کردم دیگه واسه همه عادی شده یعنی یه جورایی اطرافیان و اقوام رو مجبور کردم منو با همین قیافه بپذیرن‌. من واسه خودم و خدای خودم زندگی میکنم بزاv مردم هرچی میخوان بگن. یه جا میگن سربازی؟ یه جا تیکه میندازن میگن داعشی و... حنا گذاشتن هم پوست سر رو خنک میکنه. یاعلی.

 • منو رفیقم ریش هامو گذاشتیم بلند و موهامونو با تیغ زدیم جاتون خالی واسه عکس میخواستیم اینکارو کنیم شبیه داعشی ها وهابی ها عکسای مسخره بازی گرفتیم خیلی حال میده بعدشم از وقتی که تاس کردم با تیغ موهام یه ذره چربی یا چیزی نداره خیلی خوبه هربار بتونم تاس میکنم از نظم خوشم میاد نیازی به کلاه ندارم مهم نیست مردم چی فکر کنن مهم فاکتور ها و باور های خودمه. حرف مردم واسم پشیزی ارزش نداره اینم سبک زندگی من الگوی شما دوستانه کله تاس

  • من موهام ریزش داره ریزششم ارثیه تیغ برنم جواب میده. جلوی سرم که تقریبا خالیه دوباره تحریکش میشه کرد. لطفا یه راه حلی بدین ۱۸سال بیشتر ندارم

 • سلام دوستان من خودم ریزش مو داشتم موهام خیلی چرب بود موهام لخت بود یعنی الان میشستم برای ۴ساعت دیگه چرب بود و خیلی میترسیدم که کچل کنم و قیافه کچلی خیلی بد بود ولی از طرفی باعث میشد طاس نشم که به سرم زد که کچل کنم و خوشبختانه نتیجشم دیدم ولی ۳ بار پشت سر هم کچل کردم و کلاه میزاشتم و از شامپوی فولیکال مو برای چربی سرو پرپشت کردن مو استفاده کردم و کچل کردن رو فراموش نکنین خیلی تاثیر داره

  • چند بار موهات از ته زدی که نتیجه داد

 • چطوری با تیغ میزنید لطفاجوابمو بدید!؟ موهامو با صفر زدم میخواستم بعدش با تیغ بزنم هر کاری کردم با تیغ نشد نگرفت چیکار کنم. یکی بهم بگه موهام بدجوری شوره داره و جدیدا میریزه

  • سلام باید بری آرایشگاه ولی بعضی آرایشگاه ها قبول میکنن و هزینه زیادی هم میگیرن با خمیر ریش و آب میریزن تو کاسه و میمالن رو سرت بعد با تیغ میزنن هر سال بزنی موهات ذخیم تر میشه

  • همینطوری که موهات بلنده یکمیشو با قیچی بزن یا یا شماره ۵ ماشین کوتاه کن. با صابون موهات رو خوب صابونی کن مثل اصلاحه ریش یه تیغ دو لبه ای بردار بزار روی موهات بصورت صاف و مستقیم محکم بکش اونقدر محکم نکشی که زخمی شی به اندازه. میتونی بعدش خورده موهات رو با همون تیغ یا ژیلت بتراشی خیلی دردتم میگیره تحمل داشته باش تو مردی اینجا ما سربازا توی موقعیت فرستادن امروز موهامونو تراشیدین و پیاز و سیر رو با عسل و تخم مرغ به سرمون مالیدیم که تقویت کنه یک ساعت رو سرت باشه بعد اب بکش شاهده پر رشدی موهات میشی وقتی که رشد کنند

 • خود ارضایی شدید باعث ریزش مو میشه؟ آیا با ترک کردن خوب میشه بدون دکتر و مصرف قرص؟؟

  • بله انشاالله... از خدا کمک بخواهید و نذر کنید. ...... ناشناس بزرگوار، درسته ایشون گناه کبیره انجام دادند، ولی هرگز بنده ای را از رحمت خدا نا امید نکن... سرزنش گناه کار باعث میشه خودت هم مبتلا بشی... به جای اینکارا باید از خدا سپاسگزار باشیم که ما را از این گناه حفظ کرد و به بقیه کمک کنیم.

  • خاک بر اون سرت مگه تو مسلمون نیستی که گناه کبیره انجام میدی

  • بله

 • سلام، دوستان من چند هفته پیش موهامو با تیغ زدم تقریبا ۴۵روز پیش موهام خیلی ریزش داشت بیش از حد و یکمم بالا سرم کم پشت بود الانم بلند شده موهام فعلا که ریزش نداره حتی یه تارم نمیریزه ولی بالا سرم که کم پشت شده بود زیاد تحریک نشده منظور بازم کم پشته تهش یکم معلومه فقط ریزشش قطع شده و کسایی که میخوان با تیغ بزنن بزنن هیچ مشکلی نداره ریشه مو خیلیم قوی میشه.

 • سلام من ۱۷ سالمه میخوام موهامو تیغ بزنم میترسم فر بشه چون موهام لخت و خوشحالته فقط کمی کم پشته لطفا هر کی زده تورو خدا راستشو بگه که فر میشه یا نه؟

  • سلام من زدم هیچ تغییری نکرده فقط جلو گیری کرده از چربی, شپش و شوره

  • سلام، نه بابا چرا فر بشه اصلا ربطی نداره که

  • سلام دوست من، نه فر نمیشه، مطمئن باش

 • سلام. من به خاطر درس و استرس و اینا موهام دچار ریزش شده و اون حجم و سفتی که حدود یه سال پیش داشت نداره. بزنم خوب میشه؟ اگه خوب میشه با تیغ بزنم یا ماشین صفر

 • من امروز بعداز ظهر کلمو با تیغ زدم خیلی حال میده بابا. شبیه هیتمن میشید

 • منم موهامو به حرف شما که گفتید حال میده از ته زدم چون هیچ مشکلی نداشتم نه شپش نه ریزش یکم شوره فقط حس میکنم قیافم خراب شده گول حرفاتونو خوردم

 • سلام بچه ها. نکنید اینکارو تورو خدا. تیغ زدن اصلا خوب نیست. اینکه بعضیا میگن ما زدیم مشکلی پیش نیومد رو ملاک قرار ندین. فرض رو بگیرین بر احتمالات! من دو نفرو میشناسم که بعد از تیغ زدن موهاشون خط پیشونی موهاشون رفت عقب و تاثیر بدی تو قیافشون گذاشت .. کار پر ریسکیه و حتی اگه ۱ درصد امکان داشته باشه بازم به ریسکش نمی ارزه. به نظر من هر کی میخواد کچل کنه نهایتش با ماشین از ته بزنه. اینجوری آسیب نمی بینه

 • سلام. من امشب سرمو با ماشین از ته زدم. اول با چهار زدم بعد با صفر زدم بعد هم تیغ انداختم. خیلی حال داد. قبل از عید هم زده بودم امشب دوباره تصمیم گرفتم و کچل کردم. بنظرم شما هم اگه علاقه دارید و خجالت میکشید تردید نکنید و بزنید موها رو. یه ساعت اول سخته بعد عادی میشه.

 • با سلام با توجه به قولی که داده بودم امروز ساعت ۱۱ صبح کله پسرم را که ۹ سالشه را در حمام کامل تیغ زدم و اونو با سر صاف و براق ساعت ۱۲٫۵ به مدرسه بردم خیلی هم سرش بامزه و قشنگ شده بود و بچه هم راضی و خوشحال بود به طوری که فورا کلاه لبه دارش را از سرش درآورد و بدون کلاه در دبستان حضور داشت

  • موهامو بزنم لخت تر میشه یا فرتر؟

 • ببخشید شما که با تیغ سرتون رو اصلاح کردین، بعدش پوست سرتون‌ خارش نگرفت؟

  • سلام ببخشید یه سوال داشتم من پسرم و موهای من خیلی نرم و بلند و لخته میخواستم بدونم اگه برای سربازی از ته بتراشم ممکنه حالتشو از دست بده و دیگه زبر و فر در بیاد؟ یا فرقی نداره؟؟

  • نه عزیزم

 • سلام من موهام خیلی میریزه اگه با تیغ بزنم تاثیری داره؟ لطفا جواب بدین؟؟؟

  • سلام، مال منم ریزش داشت اما از وقتی که موهامو زدم دیگە نمیریزه

 • می‌خوام‌ موهامو‌ با ماشین‌ صفر‌ بزنم‌ می‌ترسم‌ کمکم‌ کنید‌ و چند‌ وقت‌ دیگه‌ درمیاد

  • سلام، برو بزن نهایتش ۱۵ روز دیگە موهات درمیاد

 • سلام ۲۱ سالمه و به خاطر درس خوندن و داشتن تنش های زیاد موهای فری که داشتم کاملا یک‌ چهارم قبل شد و شکننده و تارهای نازک الان پنج روزه که اول با ماشین صفر تراشیدم بعدشم با تیغ رفتم روش فکر نمیکردم به این سرعت موهام رشد کنند. با اینکه دخترم اما خجالت نمیکشم و وقتی هوای خنک به سرم میخوره احساس واقعا عالی ای هست. پیشنهاد میکنم امتحان کنید.

  • محشره خانوادت چیزی نگفتن؟ منم خیلی وقته به فکرشم. یه سالی میشه موهام شدیدا ریزش داره و شوره

  • سلام خوبی منم ۲۲vسالمه بخاطر استرسی که دارم موهام داره میریزه و جلوی سرم کاملا کم پشت شده موهامو بزنم از ته تاثیری داره؟ خواهشا جواب بده

  • سلام منم دیشب موهامو با تیغ زدم موهام ۱۵ سانتی بود و هیچ مشکلی نداشت فقط بخاطر اینکه رشدش زیاده و منم حوصله آرایشگاه رفتنو ندارم زدم. مو نیست که بلای جونه. فقط سرم یجوری شد تو ائینه خودمو میبینم خندم میگیره از دیشب تا حالا و هی دستم رو سرمه اصن یه وضیه یبار خنده یبار پشیمون ولی مشکلی نی چن روز دیگه دوباره رشد میکنه. اینبار هر دو هفته با تخم مرغ و سیر کوبیده سرمو میشورم

 • من یه سوال داشتم فقط میخوام بدونم زدن موی سر با تیغ موها رو فر میکنه یا نه میخوام موهامو با تیغ بزنم ولی دو دلم

  • نه فر نمیشه

 • سلام دوستان، منم امروز با تیغ زدم موهامو چند هفته بعد نتیجه شو میگیم بهتون.

  • خوب داداش

  • ضد شوره ی ایروکس بزن

  • موهای‌ من‌ شوره‌ داره‌ چیکار‌ کنم

 • در فصل بهار و تابستان خیلی خوبه که سر پسر بچه های ابتدایی تا دبیرستان چند بار با تیغ تراشیده شود من سر پسرم را که ۹سالشه را چند روز دیگه با تیغ کاملا صاف و براق میکنم و تا اخر خرداد هر هفته در حمام تیغ میزنم تا هر شنبه با کله طاس به دبستان بره خود بچه هم دوست داره و حسابی خنک میشه

 • سلام. موهای من درکل از نوع خوبی نیستند و از چند تا آرایشگر پرسیدم و اونا گفتن باید از ته بتراشی تا موهات بهتر بشن. حالا من نمیدونم بتراشم یا نه و این رو هم بگم من همیشه موهام رو نه بلند میکنم و نه خیلی کوتاه البته به جز چهار بار کچلی که تا قبل از ۱۰ سالگی داشتم. من فقط این کار رو به توصیه اونا و فقط برای بهتر شدن نوع موهام میخوام انجام بدم و نیاز به افراد با تجربه دارم. لطفا راهنماییم کنید.

  • برو کچل کن، حالشو ببر اصلا نترس من تو همین فروردین دو بار تیغ زدم مشکلیم ندارم، خیلیم عالیه

 • تراشیدن موی سر خیلی هم خوبه

 • من موهامو‌ با تیغ زدم رشد نکرده چه کار کنم

  • یعنی چی رشد نکرد مگه میشه؟؟

 • ایا اگر مو را با تیغ بزنم همین موهای قدیم ام در میاد

  • خیر

 • داش من موهامو زدم ولی به جای اینکه رشد بیشتری بکنه کمتر شده قضیه چیه

 • سلام کچلا منم طبق قولی که داده بودم دیشب موهامو با تیغ زدم دوستتون دارم.

  • سلام، ماشین رو برداشتم بردم تو حموم اول موهامو با نمره ۲۲ زدم بعد همونجوری اومدم پایین تا رسیدم به صفر بعدش ۱۰ دقیقه زیر دوش بودم، بعدش با تیغ صاف صاف کردم

  • آفرین به شما. میشه توضیح بدین چطور زدین موها رو

 • سلام، مطالب رو خوندم، خیلی حال کردم همین امروز تصمیم گرفتم با تیغ کچل کنم امشب کچل میکنم.

  • پسررر چه حالی میده من همین الان کچل کردم

  • سلام من اولین باره که کچل میکنم عالیییییییه

  • سلام. تصمیم خوبی گرفتین. عاااااالی هستش. حس و تجربه خیلی خوبیه. قبلاً هم کچل کردین؟

 • با سلام من موهام صاف بود خیلی خوب بود. موهامو با تیغ زدم موهام خراب شده موج داره خشک شده. چیکار کنم به حالت اولش برگرده من شهریور ماه زدم. اسفند ماه بدلیل یه سری مشکلات دوباره با ماشین اسلاح زدم میشه راهنمایی کنید چیکار کنم مثل قبل صاف شه

  • چند بار دیگه هم بزنید درست میشه

 • سلام. ۲۴ سالمه. تو بچگی کچل و و از ته تراشیدم چندین بار. الانم بعد چند سال تراشیدن از ته با تیغ موهام ریزش و یا شپش و... نداشت فقط برای تنوع و اینکه تراشیدن رو امام سلام الله علیه, توصیه کردن.... اصلا پشیمان نیستم. هر ۱۵ روز یکبار میتراشم و وقتی آب رو سرم میریزم انگار تو دریای آبم!! حس خوبیه وقتی تو خیابان و حیاط باد خنک به سرم میخوره احساس خوبی میده... حتی باعث شده کمتر عرق کنم و بدنم کمتر بو عرق و .. بگیره و الان ۳ ماهه همین رویه رو تکرار کردم و الان که ۵ روز تا عید نوروز سال ۱۳۹۷ مانده دیشب برای چندمین بار تراشیدم خیلی هم راضی هستم. شما هم امتحان کنید اگه میخوای احساس راحتی و خنکی و سبکی کنید وقتی باد به سرتون میخوره یا آب مستقیم میخور به پوست سرتان خیلی حس خوبیه!! :) شاید در آینده نزدیک که داماد شدم انشاالله عروس خانم پیشنهاد بدن که یکم بلند بگذارم جلو موهام برای مدل و شیک بودن ولی فعلا قصد درام رویه تراشیدن موهام رو تکرار کنم و هوا و آب رو خوب احساس کنم. تازه الان احساس میکنم چهره ام جدید شده و مثل قبل کمتر غم مجردی و تنهائی و... دارم. برای عوض شدن روحیه و تنوع هم خوبه.

 • سلام بچه ها...شاید اصلا باورتون نشه...آب پیاز کارش بیسته...واقعا فوق العاده هستش..الان من یه دو ماهی هست که استفاده کردم...رویش مجدد مو دارم، راستی روغن سیر هم استفاده میکنم

  • من۵۰ سالمه. موهای پر پوشت و زیبایی دارم اما موهام کمی چربه اگه هر روز نشورم دچار خارش میشه. به نظر شما اگه با ماشین صفر یا تیغ بزنم خارش آن کم میشه؟

  • چه جوری و به چه صورت از آب پیاز استفاده میکنین؟؟ دقیقا چه تاثیری میذاره؟ با تشکر از شما

  • من هم استفاده میکنم واقعا کارش بیسته

 • سلام به همگی... میخواستم بدونم تراشیدن مو با ماشین یا تیغ باعث یکم فر شدن مو میشه؟ من موهام کاملا لخت و نرم و بیحالته میخواستم بدونم میشه با تیغ زد یکم فر کرد یا نه ریزش مو هم تو خانواده ما زیاد هست میخواستم بدونم با تراشیدن میشه جلوشو گرفت یا نه با تشکر

  • موهات حیفن من ۱۴ سالمه موهام خیلی پرپشته و حالت زود میگیره فر شدید نیست ولی یه ذره فرو موج داره میخوام بزنم لخت یا کم پشت بشه :( بنظرتون میشه ؟:(

  • سلام. تراشیدن موی سر مخصوصا با تیغ خیلی تاثیر داره. حتما بزنید البته چند بار که نتیجه بگیرید. من خودم که امتحان کردم و تا حدودی نتیجه گرفتم.

 • سلام خدمت دوستان بزنین بره مو رو که راحت دوباره در میاد من همین الان با تیغ از ته زدم همیشه هم این کارو میکنم به خاطره شوره و ریزش

  • اگه موهاتون رو قصد دارید با تیغ بزنید یکبار تاثیر چندانی نداره. سه بار با ژیلت و تو حموم با آب گرم بزنید و بعدش با روغن نارگیل و یا بادوم یا زیتون چرب کنید پوست سرتون رو

  • منم تازه موهامو زدم اول با نمره صفر زدم بعد هم تیغ انداختم. معمولا سالی یه بار کچل میکنم. هم حس خوبیه هم اینکه هوایی به سرم میخوره. شما هم تردید نکنید و بزنید

 • سلام...من ۳۲ سالمه تجربه تراشیدن و تیغ زدن مو رو دارم...چون سر کار میرم مجبور بودم کلاه گیس استفاده کنم...موهام خیلی بهتر شده...فقط پیشنهاد میدم ک رنگ نکنین ک موهاتون میسوزه و ریزشش بیشتر میشه...برای تقویت و رشد مو هم از روغن کرچک و بادام تلخ و سیاه دانه و نارگیل استفاده کردم...فوق العاده بود خصوصا کرچک...زود موهام در اومد..بعد چهار ماه تونستم کلاهمو بردارم...اگه ریزش زیاد دارین پیشنهاد میکنم بتراشین...ریشه هم قوی تر میشه

  • سلام. تورو خدا کمکم کنین من ۳۲ سالمه بقدری ریزش دارم که کارم گریه شده. جلو سرم کامل لخته خجالت میکشم برم بیرون. به نظرتون چه راهی هست که دیگه موهام نریزن و رشد مجدد داشته باشن. ممنونم

  • منم کچل کردم تو ۱۰ روز سه بار از ته با ژیلت زدم چند شب با روغن سیاه دونه چرب میکردم ولی به شدت جوش زد. چی بزنم برا تقویتش؟؟

  • سلام وقت بخییر خواستم بدونم چطور با تیغ زدی کی بهت گفته که تیغ بزنی کم پشت بود لطفا جواب بده من موهامو تیغ زدم ولی خبری نیست

 • سلام وقت بخیر چند روز پیش پست گذاشته بودم که گفتم به نصیحت اطرافیان عمل کردم و موهامو تیغ زدم در واقع و بعد از گذشتن چند روز فعلا خبری از پر پشت نیست فکر کنم کشک بیشتر نیست واقعا فعلا ناامیدم میخوام چند روز بعد دوباره تیغ بزنم ببینم چی میشه دوباره نتیجشو بهتون میگم

 • سلام. من از بچگی تا الان که ۲۴ سالمه تیرویید دارم. کم خونی هم دارم. از حدود یه سال ریزش مو شدید دارم از هر روغن و ماسکی هم استفاده کردم. جواب نداد. تصمیم گرفتم تیغ بزنم. اما چون خوابگاهی هستم یکم سخته. به نظرتون چقد طول میکشه مو بلند بشه. که مجبور نباشم همش کلاه بپوشم و اینکه آیا تاثیر داره؟

  • بزن بره من سالی ۳ بار میزنم همیشه احساس سبکی میکنم

  • نه این کارو نکن

 • سلام وقت بخییر من موهام خیلی ریزش میکنه، حتی کم پشت شده بعد به نصیحت مادر و اطرافیان عمل کردم و کل موهامو تیغ زدم بعد چند روز نتیجشو بتون میگم که پر پشت میشه یا نه

  • چه خبر پسر واقعا تاثیر داره

 • من شپش سر دارم و خیلی زیاد است و تمام راه ها را امتحان کردم ولی فایده نکردند لطفا به من کمک کنید

  • هیچ فایده ای نداره. اگه شپش داری هیچی ازبینش نمیبره فقط چارش زدنه. کوتاه کردن

  • سلام اگه تمام راهها رو امتحان کردی جواب نداده باید موهاتو کوتاه یا کلا بتراشی

 • سلام من ۲۷سالمه یکم هم موهای جلو سرم ریخته یه دو سه سالی میشه موها مو می تراشم البته تا حالا تیغ نزدم من همیشه با ماشین موزر میزنم اولین بارم میخواستم اربعین برم کربلا بخاطر اون تراشیدم چون یکم نظافت سخت میشه ولی کچلی عالمی داره سرتو بگیر زیر شیر اب بعد با یه دستمال خشک کن در عرض ۱دقیقه خلاصه در کل خیلی خوبه خیلیم بهم میاد خجالتم نداره .

 • سلام من ۳۳ سالمه متاهل و دو فرزند دارم. موهام از ۸ سال پیش ریزش کرد و البته کاملا ارثی بود. همیشه هم موهام رو کوتاه نگه می داشتم تا اینکه بالاخره شهامت پیدا کردم و موهام رو با تیغ تراشیدم. بازخوردها از سمت خانواده، دوستان و همکاران به طرز غیر قابل باوری مثبت بوده و کلا توی این دو روزه احساس جوونی و شروع فصلی نو توی زندگی ام رو دارم. اگر شرایط مشابه من رو دارین تراشیدن موی سر رو بهتون شدیدا توصیه می کنم.

  • سلام منم خیلی ساله که موهامو از ته میزنم همه هم عادت کردن دیگه. خیلی عالیه بزنید. موهام کم پشته و جلو سرم خالی شده. کچل کردن تو این شرایط بنظرم خیلی بهتره

 • سلام. من فقط سه بار تیغ زدم اونم هر چهار روز یه بار. موهام زبر و قوی و پر پشت شده و رویش مجدد موهای ریخته شده رو دارم ... پشیمون نیستم و به همه این روش رو توصیه میکنم. در ضمن ریزش موهام قطع شده دیگه نمیدونم به خاطر تیغ زدن ریزش قطع شده یا به خاطر عوض کردن شامپو ... شامپو مولتی ویتامین رو همه امتحان کنن ... یا علی

 • سلام من ۱۹ سالمه پشت کنکوریم موهای فوق العاده پرپشتی داشتم امسال و پارسال بخاطر استرس کنکور ریزش گرفته همه کارم برا تقویتش کردم قرص و دارو و ماسکای طبیعی. ولی هنوز میریزه تصمیم گرفتم موهامو کلا بزنم. امکان داره دوباره مثل قبل پرپشت بشه و نریزه ؟:(

  • با توام ناشناس که بهش میگی درس نخون، درس نخونه؟؟ فقط به خاطر مردمی که از روی ظاهر قضاوتش میکنن؟؟ حرف و نظر مردم بمونه برا خودشون هرکسی زندگی خودشو داره برای مردم زندگی نمیکنیم که نظر اینو اون برامون مهم باشه، مردمی که ناراحتیو مرگت قد یه سوزن براشون اهمیت نداره، نباید اصلا به خاطر حرف مفتشون سرت به درد بیاد والا، آدم باید واس خودش زندگی کنه نه واس مردم

  • فقط درس نخون کاری نمیشه کرد. ارزش نداره تو این جامعه کسی نمیپرسه که چقد درس خوندی ولی از ظاهر میتونن قضاوتت کنن دوست عزیز

  • منم دقیقا تو همین وضع بودم دیشب واس اولین بار از ته تیغ زدم فک نکنم معجزه کنه ولی راحتیش خوبه توام بزن ضرر نداره نترررس واس کنکورتم خوبه خیلییی

  • سلام شما قطره رزماری تکرار کنید صبح و شب قبلش تمیز بشور

  • سلام من وضعیتم دقیقا مشابه شمائه

  • بله با روغن کرچک حتما در میاد

 • سلام من موهامو با شماره چهار زدم اما بازم ریزش داره

 • یا تیغ بزنید بعدش حتما تخم مرغ بشکنید تو سرتون تاثیر عجیبی داره حالا شاید سفیدی برطرف نشه ولی ریزش کم میشه و موهاتون پرپشت میشه

  • منظورت از اینکه تخم مرغ بشکونیم رو سرمون چیه لطفا توضیح بده آخه موهای منم بدجور ریزش داره ۱۷سالم بیشتر ندارم

 • سلام من یه خانم ۴۲ ساله هستم اول چند تار سفید تو موهام داشتم هی گفتن برو رنگ کن الآن چند ساله رنگ می کنم خیلی سفیداش بیشتر شده و برای پوشوندن سفیدیها هر دفعه چند دست رنگ می زنم. خیلی هم ریزش داره می خواستم ببینم اگر کلآ بتراشم موهای سفید احتمال داره از بین بره و ریزشش کم بشه. از وقتی می تراشی چند وقت بعد می تونی روسری تو برداری؟؟؟؟

  • سلام من ۱۸سالمه امسال موهامو سه بار با تیغ تراشیدم موی سفیدم زیاد داشتم ولی موهای سفیدم از بین نرفتن درضمن رشد مو بعد تراشیدن به ویژگی های بدنتون بستگی داره یکی رشدش زیاده یکیم کم ولی بطور میانگین یک و نیم الی دو سانت در ماهه.

 • سلام من حدود یک ساله موهامو تیغ میکنم موهام قبلش موهام خیلی ریزش داشت ولی الان ریزش نداره پرپشتم شده اگه شما ریزش مو دارید حتما پیشنهاد میکنم امتحان کنید یه مدت تیغ کنید میبینید موهاتون پرپشت شده یا حداقل از ریزشش خلاص میشید.

 • به نظر من تراشیدن موها باعث پرپشت شدن موها میشه چون من خودم سه هفته پیش این کارو کردم الان میبینم واقعا تاثیر داشته موهام خیلی پرپشت تر شده

  • بعد ۳ هفته‌ رشد موهاتون چقدر شده یعنی‌ چقد رشد کرده. بعد اینکه‌ میگن ربطی‌ نداره بلند که بشه به حالت قبلش بر‌میگرده حقیقت داره؟

 • من الان تراشیدم یه حس خوبی داره احساس میکنم سبک شدم

 • من موهای بلند خودم تراشیدم خیلی خوب شد رشتش بیشتر شده

 • سلام دوست عزیز خوبی؟ میشه برام بگی آیا واقعیت دارد منم خیلی موهام کم پشت شده میخوام کچل کنم لطفا جواب بدین ممنون میشم

 • سلام .من دو ساعت پیش داداشم موهامو با نمره صفر زده تیغم کشیده خیلیم خوبه

 • سلام من میخوام موهامو بتراشم اگه موقع تراشیدن پرپشت میشه پس چرا زهرا خانم گفت من موهام خیلی پرپشته تراشیدم از شدتش کم شدم حتما کم پشت شده دیگه لطفا راهنمایی کنید

 • سلام نه اتفاقا من در طی سال بیشتر سرم را میتراشم چنین احساسی ندارم خیلی هم خوب هستش

 • سلام به همه ...۲۳ سالمه. موهای جلوی سرم چنان در حدود سه سال ریخت که داشتم افسرده میشدم و تا نصف سرم تقریبا مویی نداشتم دیروز به سرم تیغ زدم نتیجشو سه یا چهار ماه دیگه بهتون میگم ... چون میخام دو هفته یه بار تیغ بزنم.

  • سلام نتیجه اش چی شد؟؟ منم با تیغ زدم و چون دخترم اذیت میشnم زودتر بگید چیکار کنم برا تقویتش؟؟

 • از اون لحظه که خمیر ریشو پیرایشگر میزنه رو سر تا وقتی مو در بیاد ، یه حال سبکی و خنکی داره آدم.. من بخاطر تحصیل مجبور شدم قم که توش ساکن بودمو ترک کنم و برم گیلان.. حس میکنم بخاطر رطوبت زیاد هوای اینجا بود که موهام ریزش گرفت.. تا الان پنج بار تراشیدم و سعی میکنم کوتاه نگهشون دارم تا حداقل نریزن فعلا

 • والا من هر وقت تراشیدم مخصوصا وقتی تیغ میزنم پر پشت تر شده به نظر خودم

  • سلام خوبی شما من الان موهامو تیغ زدم خیلی خوبه حال خوبی داد

 • سلام من و بچه ام شپش گرفتیم بعد همگی موهامون رو تراشیدیم حتی شوهرم. میخوام بدونم بازم ممکنه شپش سراغمون بیاد

 • سلام. من موهام رو هر وقت تراشیدم پرپشت شده نمیدونم چطور میگن ربطی نداره. الانم میخوام خودم با شماره هشت بتراشم.

 • من دو ساعت پیش موهام را تراشیدم خیلی سردمه الان ، بعدش هم کف سرم یه احساس مور مور دارم

  • سلام.چه مدت طول کشید تا بتونی روسریتو برداری و نتیجه گرفتی؟؟چون منم قصد همین کارو دارم

 • اگه تراشیدن تاثیر نداره پس چرا موهای دستو که با تیغ میزنی دست پر مو و رشدش بیشتر میشه

 • کاملا اشتباهه دلیل قانع کننده ای نیست

 • دوستان یه سوال وقتی موها رو با تیغ میزنین زبر و بد حالت نمیشه؟؟

  • نه نمیشه خیلیم خوب میشه من دیشب کچل کردم با نمره ۴

  • نه

  • سلام, خیلی خشن و زبر میشه وقتی میتراشی ولی بستگی به جنس مو داره من دیروز تراشیدم و از دستش خلاص شدم چون خیلی پرپشت بود و تارهای زخیمی داشت.

 • منم موهام بخاطر تیرویید کم پشت و نازک شده، تصمیم گرفتم دلو بزنم به دریا و کچل کنم از ته... مطمئنم موهام هم ضخیم میشه هم پرپشت و ریشه مو محکم میشه

 • همین الان ماشین زدم صفر لذت خوبی داره منتظر رفع ریزشم

 • منم کچل کردم اوایلش روم نمیشد برم بیرون ولی عادت کردم. در کل چیز بدی نیست

 • سلام من دو قولو دارم ۱۸ ماهه موهاشون فرفریه نمیدونم اگه کچل کنم صاف میشه یا نه؟؟

  • سلام. جنس موهاشون ژنتیکی همینجوری هست و با زدن بیشتر فر میشن، ولی یه بار زدن واس بچه کوچیک عالیه؛ آخه رو رشد جسمیشون تاثیر داره...

 • سلام دوستان من موهام خیلی پر پشت بود و مشکیو زیبا یعنی واقعا پرپشت بود یه دو ماهه فقط دو ماهه به حدی ریخته همه میگن داری کچل میشی موهامو زدم با موزر صفر کردم بنظرتون برمیگرده تورو خدا کمکم کنید به عنوان هموطن

  • نه من خودم چند بار با موزر زدم تفاوتی نکرد ریزش همچنان ادامه داره به نظرم بیخودیه فقط احساس سبکی میکنی

 • سلام. من چند سال پیش موهای سرم رو تیغ زدم. فقط برای تنوع. مشکلی هم نداشتن. به مدت ۲ ماه هر ۳ روز این کارو انجام دادم.mنتیجه خیلی عالی بود. چون هم موهاmضخیم شد هم چربی سطح سرم خیلی کم و یکنواخت شد. توصیه می کنم یه بار امتحان کنید. من که تصمیم گرفتم امسال هم بزنم.

  • من دخترم همین امروز موهام رو با ماشین زد شوره سر زیاد داشتم و ریزش موهام بیش از حد بود. با یک زدمشون از ته و خلاص فقط یکی دو میلی متر بلنده. به نظر شما چه چیزهایی استفاده کنم که هم موهام زودتر در بیاد و هم سالم باشه؟

 • من ۲۷ سالمه امشب واسه اولین بار موهامو با تیغ زدم . اگه از من‌ میشنوید تیغ زدن حتی اگه روی ریزش مو تاثیری هم‌ نداشته باشه ولی به حس و حال خوبی که به آدم دست میده‌ میارزه. حتما یه بار هم که شده امتحان کنید خیلی خوبه.

 • سلام بچه ها از من به شماها نصیحت موهاتونو با تیغ یک بار بزنید اگه تا حالا نزدید برعکسم نزنید یعنی برخلاف موهای سر که روییده نزنید یعنی موها به هر سمتی که هست همونطوری بزنید اصلا برید سلمانی بدید بزنه بهتره تا خودتون بزنید چقدر مگه میشه چون خودتون بزنید به ریشه ی موها آسیب میرسونید بعد اون بزارید بلند شه با ماشین بزنید با شماره ۴ یه چهار ۵ بار بزنید دیگه نزنید موهاتونو ضخیم میکنه هر سه سال یک بار موهاتونو کچل کنید با همون شماره ۴ من خودم موهامو توپم تکونش نمیده موفق باشید

 • من ۲۲ سالمه خیلی خوشتیپم و قد و هیکل و فیس قشنگی هم دارم اینو خودم نمیگم همه میگن ولی بخاطر ریزش مویی که داشتم و ارثی بود، تصمیم گرفتم سرم رو با تیغ بزنم...به نظر خودمم کار درستی کردم. ولی نمیدونم حداقل تا چند روز یا چند ماه با تیغ بزنم که موهام ضخیم بشه

 • یه لحظه فکر کردم این اقا کچله عمو جانی خودمونه :))

 • سلام من امید هستم ۱۹ سالمه من امروز سرمو تراشیدم چون وقتی موهامو میشستم کف دستم سیاه میشد از مو الانم خیلی خیلی حس خوبی دارم

  • سینا میخوای همه رو کچل کنی

 • سلام من ۱۸ سالمه ‌و مدتیه که واقعا احساس میکنم موهام کم پشت شده و میخوام از ته بزنم بقیه میگن تاثیری نداره ولی خودم فکر میکنم بهتر میشه به هر حال من این کارو میکنم فقط نمیدونم اگه با تیغ بزنم زبر میشه موها؟ یا اینکه میگین تیغ زدن به مو اسیب میرسونه چرا؟ کسایی که تجربشو دارن کمکم کنن لطفا☹☹

  • هانیه جان سلام به نظر من مراجعه کنی به دکتر بهتره به دکتر طب سنتی مراجعه کن البته روغن سیاه دانه هم برای پرپشت شدن موها خوبه هفته ای دو بار استفاده کن دو ساعت قبل از حمام بزن به موهات از شامپوی بدون سولفات استم سل هم استفاده کن چون اکثر شامپوها در بازار حاوی سولفات هستن اما این شامپو فاقد سولفاته. سولفات ریشه مو رو ضعیف میکنه اکثر شامپوها سولفات دارن میتونی اسم شامپو رو سرچ کنی خودت ببینی واقعا شامپو خوبیه. موفق باشی

 • من الان حدود سه ماهه موهام رو با تیغ زدم هر هفته موهام رو با تیغ میزنم در ضمن از روغن هسته انار هم به صورت موضعی رو پوست سرم مالش میدم واقعا عالیه

  • سلام وقتی تراشیدم چه چیزی به موهام بزنم رشدش بیشتر میشه

 • یعنی چی به موها آسیب میرسه مثلا چی میشه؟

 • گوشه ی موهامم خیلی کمه احساس میکنم ریخته ولی دیگران میگن مدلشه اما من وقتی خودمو با دیگران مقایسه میکنم میبینم مال اونا اینجوری نیست به خاطر همینم میخوام باتیغ بزنم ببینم درمیاد یا نه

 • من که با تیغ زدم کلی حال میده. روحیت کلآ عوض میشه. پرپشتی جای خود. دل و بزنید به دریا. مگه چند سال بناست عمر کنیم. خجالت می کشی کلاه بگذار سر. بزن داداش حالش و ببر. جسارت و عشقه

 • اول خرداد امسال بود که احساس کردم موهام کم پشت شده وسطش. منم واسه ی اولین بار موزر رو برداشتم شونه رو هم از روش در اوردم و با شماره صفر موهامو زدم. بهترین روش به نظر من همین شماره صفر ماشین موزره. تیغ فقط آسیب میزنه. ولی من با صفر زدم موهامو کاملا دگرگون کرد و وسط سرم کامل پر شده. الان دیگه چهارمین ماهه که گذشته از کچل کردنم و موهامم داره بلند میشه . حتما امتحان کنید

 • سلام من ۱۵ سالمه و موهامو با نمره صفر زدم مامانم خیلی اسرار میکنه که با تیغ بزنم ولی خودم میترسم. آخه من موهام لخته و فکر میکنم که اگه بزنم ممکن دیگه در نیاد. نمیدونم بزنم یا نه.

  • اگر موهات لخته به هیچ عنوان از تیغ استفاده نکن. منم دقیقا چون موهام لخت بود با تیغ نزدم. ولی شماره صفر ماشین هم تاثیر گذاره هم موها رو فقط از ته قطع میکنه اما تیغ از روی پوست مو رو میتراشه و باعث ضخیم شدن میشه و آسیب هم میبینه موها

 • من ۱۶ سالمه موهام ریزش گرفته. خیلی هم بلنده. اگه با ماشین بزنم پرپشت میشه ؟ کسی تجربه داره؟

  • با تیغ باید بزنی ماشین زیاد فایده نداره :))

 • سلام من میخوام بدونم موهامو با موزر بزنم بهتره یا با تیغ...به قول بعضی ها دنبال خوشگلی و حال نیستم چون وسط سرم کچل شده خیلی حس بدی دارم لطفا اونی که تجربشو داره بگه فداتون

  • منم سرمو برای اولین بار تراشیدم بزن نترس ترس همیشه عامل شکست خوردنه سکه دورو داره یه زمان شادی یه زمان غمگین از زمان ناراحتیت قدرت بگیر از خوشحالیت لذت

  • سلام داداش به نظر من بزن ولی با ماشین. با تیغ نزن به هیچ عنوان نزن. صد درصد خوب میشه

 • من هم دلم میخواد کچل کنم ولی روم نمیشه چی کار کنم

 • سلام این تجربه شخصی منه شاید بدردتون بخوره من ۲۲ سالمه و یک ساله پیش یک جای صورتم ریش داشت و یک قسمت نداشت حدودا ۶ماه اون قسمتی که در نیومده بود رو با تیغ چپه تراش میکردم و سینه ام هم هیچی مو نداشت و سینه ام رو هم چپه تراش میکردم باورتون نمیشه ریشام کاملا پر شده و موهای سینه هم در اومده فقط بهتون بگم اگه میخواین هر قسمت از بدنتون رو بزنید اگه میخوایین بهتر جواب بگیر چپه تراش کنید و و هر دو هفته این کارو بکنید بعد از ۶ماه تاثیرشو میبینید

 • سلام... موهامو سن یک یا دو سالگی با موزر زدن موهای لخت ولی کم پشت داشتم ...الان موهام پر پشت ولی خشن شده میخواستم بدونم اگه یه بار دیگه موهامو بزنم درست میشه جنسشون اخه بهم گفتن یه بار دیگه موهاتو بزنی درست میشه.. .راهنماییم کنید لطفا

 • سلام من یک فرد سی ساله هستم از زمانی که موهای صورتم در اومد هیچ وقت سیبیل هایم رو نزدم و اکنون بعد از چند سال سیبیل هایم نازک و کم پشت مانده اند ولی ریش هایم بسیار زخیم و پر پشت شده اند پس نتیجه میگیریم که تراشیدن مو خیلی تاثیر دارد

 • سلام من امروز موهامو تیغ زدم با اینکه اصلا هیچ مشکلی نداشتم بخاطر فصل گرما اینکارو کردم و خیلی احساس رضایت میکنم

 • سلام من پسر۲۰ ساله ام موهام شدید میریخت جوری که دست بهشون میزدم میریخت تصمیم گرفتم موهامو با تیغ بزنم الان حدودا یه ماهی دارم هر یه هفته یا ۵-۴روز میزنم به نظرتون موهام پر پشت و ضخیم و سالم میشن؟؟؟؟؟

 • سلام دوستان من یک هفته هست موهای دخترمو کچل کردم دخترم دوسالشه فکر میکردم براش مهم نیست اما الان یه هفته هست کلا تغییر کرده انگار افسرده شده لجباز شده گوشه گیر شده.خیلی خیلی پشیمونم .دوست دارم زمان برگرده عقب کاش این کارو نکرده بودم آخه موهاش خیلی خوش رنگ و نرم و لطیف بود من احمق به حرف دیگران گوش دادم این کارو کردم.حالا نمیدونم دیگه موهاش مثل اوله نرم و لطیف میشه یا زبرو خشن میشه؟

  • وای چه حالی داد بعد از چند سال. آخرین بار خدمت بودم نزدم تا امروز دوران قرنطینه بهترین فرصت از دستش ندید.

  • منم دو ماه هست موهای دخترمو زدم. دخترم یک سال و نیمش هست. موهاش خیلی نازک بود الان خیلی ضخیم شده کار خوبی کردی زدی چند سال دیگه که خواست موهاشو رنگ کنه قدر موی ضخیمشو میدونی چون موی نازک با رنگ شدن داغون میشه. تل روی سرش بذار. بیرونم که میری کلا کلاه بزار و بهش بگو اینجوری هم خیلی خوشگلی...

 • من تابستان موهامو میزنم خیلی حال میده با دوچرخه میزنم بیرون یه بادی خنکی میخوره تو سرم حال میده اصلا

 • با عرض سلام خدمت دوستان..بچه ها من همیشه فکر میکردم که اگه کچل کنم و با تیغ بزنم اصلا به قیافم نمیخوره و دائما استرس اینو داشتم که بچه های فامیل یا خود فامیلو دوستامو اشنایان بهم بخندن و مسخرم کنن و از طرفی میگفتم زشت میشمو خودم از خودم بدم میاد در حالی که اصلا اینطور نیست. اینارو خطاب به اونایی میگم که به خاطر یه چنین فکرایی سلامتیشونو به خطر میندازن. دوستان اول خودتون مهم باشین و مطمعن باشین که اصلا زشت نمیشین و احترامتون برای بقیه کمتر که نمیشه هیچ حتی بیشترم میشه. من خودم بار دوممه با تیغ میزنم و انقدر از قیافه خودم خوشم اومده که تصمیم گرفتم از این به بعد همیشه کوتاه کوتاه نگه دارم. ببخشید زیاد صحبت کردم. موفق باشین

  • عالی. دمت گرم ?

 • من ۲۴ سالمه .موهام خیلی بلند بودن و همیشه میبستمشون. بعد یک مدت فهمیدم کمی ریزش مو و شوره داره سرم. از اون طرف دلم هم نمیامد که کوتاهشون کنم . ولی خب واسه اینکه کچل نشوم امروز با تیغ زدمشون. الان یک قیافه جدید و هی باحال پیدا کردم.

 • والا من یه دخترم ۱۷ سالمه دیشب با موزر موهامو زدم خیلی خوبه اصلا یه حس فوق العادس البته کلی از دوستام فوش خوردم اخه موهام به شدت لخت و خوشگل بود ولی خب خسته شده بودم یه تنوع خیلی باحالی بود امتحان کنید

 • خدایش کچل کردن یه لذت خاص داره

 • سلام من موهام بزرگ بود میریخت رفتم دکتر صد تومنم پول دارو دادم میریزه دو بارم تیغ زدم بازم میریزه الانم بزرگ شده میریزه نمیدونم چیکا کنم تورو خدا راهنماییم کنید هیچیم مواد شیمیای تاف اینا نمیزنم به سرم

  • سلام دوست عزیزم .ببین بهترین شامپو شامپو بچس با ویتامین e هر روز موهاتو با اون بشور بعد یه محلول هست به اسم میترول باید با شامپو قاطی کنی بریزی توی شامپو بچه ۲۰۰سی سی یه روز در میونم دو تا زرده تخم مرغ محلی با پودر ۲۰ گیاه انجی قاطی کن پودر ۲۰ گیاه اندازه سه هفته میبرتت دانه ای ده هزار تومنه محلولم میترول ۵ هزار تومنه یه ماه میبرتت هیچیم بهتر از شامپو بچه نیس هیچ اسیبی به مو نمیزنه چون وقتی کف میره تو چشمت نمیسوزه تنها شامپوییه که اینجوریه اگه میخوای موهات پر پشته پر پشت بشه یک سال خود ارضایی نکن اثرشو میبینی

  • سلام مو های پدر منم میریخت ۱سال ۱روز در میون با قرص های ضد بارداری که تو داروخانه هست رو با کمی اب خمیر شکل کن و شب به موهات بزن و صبح بشور ۱ماهه تاثیرش رو میبینی ولی باید ۱سال این کار رو تکرار کنی ببین فقط خمیر رو درست کن تو رو خدا فقط اب خالی نزن از پولش هم نترس قرص رو بخر بزن روز هایی هم که نمیزنی تخم مرغ بزن ۱ساعت بزار بمونه بعد بشور

  • دوست عزیز شما باید اولا تغذیتو و رژیم غذاییتو عوض کنی. دوما سعی کن به موهات روغن نارگیل بزنی. سوما موهاتو زیاد جلو افتاب نگیر و در نهایت موهاتو زود زود کوتاه کن و از محلول خرگوشک شبا قبل خواب همراه ماساژ استفاده کن.

 • سلام ،قسمتون میدم موهاتو به هیچ عنوان با تیغ کوتاه نکنین من این اشتباهی کردم الان خیلی خیلی پشیمونم موهاتون دچار ریزش سکه ای میشه خواستین با ماشین کچل کنین نه با تیغ من موهام خیلی خوب بود ولی جوگیر شدم کچل کردم با تیغ این کارو نکنین پیاز موتونو آسیب میزنه.

  • بله موافقم

  • چی شد الان. موهات پر پشت شده یا همون جوری کم پشت موند؟

  • سلام خب شاید تو زیادی حساس شدی چون تاثیر منفی نداره من خودم ۵بار تیغ زدم تاثیر خوبی گذاشته

  • با سلام خدمت همگی چرا بعضیا الکی جو میدن بابا تو هیچ مقاله ای ننوشته برای مو بده پس یه بار شده امتحان کن و نتیجه رو ببین من که به خدا زدم خیلی خوب بود

 • من دو هفته ای هست که دم کرده گزنه میزنم به موهام خیلی خوب شد ریزشش گفتم اگه کچل کنم بهتر میره تو سرم و دیروزم کچل کردم خواستین طرز تهیه ش تو اینترنت جستجو کنین فوق العادس خدایی

 • سلام دوستان بنظر شما با تیغ بزنم بهتره یا ماشین موزر؟؟؟!

  • به نظر من با تیغ بزن تاثیرش رو خودت میبینی خیلی حال میده تاثیری هم روی پوست نداره

  • با ماشین موزر بزن، از دید من تیغ به هیچ وجه خوب نیست از روی پوست مو ها رو می زنه اما ماشین موزر تنها مو ها رو کوتاه می کنه و مشکل و زیانی هم نداره و پوست و مو را هم اذیت نمی کنه اما تیغ به پوست و مو آسیب می رسونه

 • سلام همگی من موهام موردی نداره اما به نظرم ادم ی موقع خسته میشه از صاف کردن مو نیاز به تنوع داره تراشیدم

 • منم همین دو روز قبل موهامو تراشیدم ولی با تیغ نه فقط با ماشین صفر آیا تاثیری برای رشد موهام داره یا خیر؟

  • تاثیر کمی داره ولی با تیغ بزنی تاثیر بیشتری داره

  • بلی

 • خیلی دوست دارم کچل کنم ولی اطرافیانم خیلی حساس کردن کمکم کنید از ته بزنم یا نزنم؟

  • مشتی سرتو بزنی با تیغ واسه یه مدت کوتاهی مو نداری مردم نظر میدن. اما اگه نزنی کچل بشی واسه یه عمر مو نداری اون موقع جای خندیدن داری

  • نترس بزن با زدن که چیزی از دست نمیدی باز موهات بلند میشه ولی چیزی به دست میاری که پرپشت میکنه موهات رو خودشم ۲ماهه موهات در میاد

 • من یه دختر یک ساله دارم سر دو راهی موندم که موهاشو کچل کنم یا نه؟؟ تاثیری داره یانه؟؟

  • خیلی حال داره من زدم مال دخترمو رشدش بیشتر شد و کلفت تر شد عزیزم حتما بزن تاثیر زیادی داره و رشدش چند برابر میشه

 • سلام. من ۲۲ سالمه موهام خیلی ریزش داره میخوام با تیغ بزنم موهامو خدایی تاثیر داره یا نه

  • ۱۰۰درصد تاثیر داره باعث ضخیم شدن مو هم میشه

  • اره پرپشت میکنه

 • من معلم دبیرستان هستم موهام فر و همیشه رو به بالاست امروز صبح وقتی با سر کچل وارد مدرسه شدم کلی بهم خندیدن

 • سلام. من زیاد موهامو میزنم. دیشب هم موهای پسرمم که پنج سالشه با ماشین زدم که بعد با پیشنهاد خانمم خودم هم با صفر زدم بعد هم تیغ انداختم.

  • من موهای بچه ام رو کچل کردم میخواستم بدونم چند وقتی موهاش بلند میشن

 • بزن خیلی خوبه...

 • میخوام موهامو بلند کنم موهام موخوره داره و رشد کم برم تیغ بزنم شروع کنم ولی زشت میشم اصلا بهم نمیاد:(((((((((

  • ببین موی صورتت رو بلند کن موی سرت رو بزن خفن میشه

  • خخخ مهم خودتی نه دیگران بگن زشتی

 • موهام فره اگه کچل کنم صاف در میاد ممنون میشم یه راهنمایی کنید

  • بهتر از قبل میشه ولی نه صاف نمیشه

  • هیچ تاثیری نداره تازه بدتر میشه بهتره نرم کننده قوی بزنی

  • هیچ تاثیری نداره من خودم امتحان کردم

 • منم ۱۸سالمه فکر کنم به خاطر استرس کنکور موهام ریزش دارن منم میخوام کچل کنم

 • سلام کچل کردن برمیگرده به علاقه شخصی. من خودم زیاد کچل میکنم و همین ماه گذشته ماشینو با نمره صفر گذاشتم وسط سرمو شروع کردم به تراشیدن و حسابی کلمو سفید کردم بعد هم رفتم توی حموم و کل سرمو کف مالیدم و با تیغ زدم. حس خیلی خوبیه حداقل اگه تاثیر زیادی برا جلوگیری از ریزش مو نداشته باشه خوبیش این هست که یه مدت کمتر میریزه چون موها کاملا کوتاهه. پیشنهاد میکنم شما هم برا یه بار هم که شده کچل کنید.

 • یه خانوم سی ساله هستم، اتفاقا من موهام ریزش داشت، کچل کردم، شوهرمم موافقت کرد، تازه وقتی کچل کردم کلی با هم خندیدیم، الانم موهام ضخیم شدن خیلی، واقعا تاثیر داشت، به نظر من کچل کردن یه تجربه شخصیه، روی هر شخصی یه جور جواب میده، من که فوق العاده راضیم، دیگه یه دونه تار موهامم نمیریزه از اون موقع. اگه بشه شش ماه تحمل کرد این وضعیت کچلی رو واقعا تاثیر خارق العاده داره.همه بهم میگفتن دیونه ای کچل میکنی اما من تصمیم خودمو گرفته بودم و انجامش دادم. چون موهام داشت ار بین میرفت، ریزش شدید داشت، الان ریشه موهام محکم شده، خدایا شکرت ممنونم ازت.

  • سلام عزیزم. منم با ماشین موهامو زدم. شما با تیغ زدین یا با ماشین؟

  • منـ موهاے بلندے دارمـ ، دو ماه پیش موهامو دکلره کردمـ ، خیلے خوشگل و خوشرنگـ شد ولے بعد از یکی دو هفته شروع به ریزش کرد، طوری که کف حمام پر میشد از تار موهای بلند و بور، دلم نمی اومد ولی ناچارا کمی کوتاهش کردمـ ، تاثیری نداشت ، موهامـ شدیدا شکننده شدن، با اینکه آرایشگر بی انصاف هزینه گزافی هم ازمـ گرفتـ ولی موهامـ داغونـ شدن ـ، الانـ با خوندنـ کامنتهای شما تصمیمـ گرفتمـ کچل کنمـ ، بهتر از اینه که همش حرص بخورمـ ، یکدفعه از شر موهای ناسالمـ خلاص میشمـ ، فقط نمی دونم باید با تیغ بزنم یا ماشینـ موزر، لطفا راهنماییمـ کنینـ، تا شاید انشالا اگه بعد از کچل کردنـ از غم و غصه سکته نکرده باشم نتیجه اش رو ببینمـ ، ممنونـ

  • دوستان تراشیدن مو خیلی خوبه اما چند نکته باید انجام بدین اول سرو که تراشیدین بعد از سه روز دوبار مو های ریز رو با تیغ یا ژلت بزنید تا دو هفته این عمل رو انجام بدین سه روز یکبار با تیغ بزنید. حداقل پنچ بار باید با تیغ بزنید سه روز یکبار

  • سلام. خلاف جهت رویش تیغ بزنم؟

  • موافقم

  • با تیغ زدی یا ماشین صفر؟

  • منم هر دو سه سال یبار کچل میکنم خیلی تاثیر داره پدرم کلا موهاش ریخته ولی من الان ۲۷ سالمه کاملا موهای پرپشت و سالمی دارم تاثیر کچل کردن رو شخصا من تجربه کردم و دیدم که چشم گیره .اینم بگم شامپوی خوب حاوی زینک هم تاثیر داره،خودارضایی روی موی سر رابطه مستقیم داره باعث نازک شدن و ریزش شدید مو میشه ،(بنده متاهلم فکر بد نکنید) ،رژیم غذایی مناسب هم باعث پرپشت شدن مو میشه مث بادام و پسته و گردو ... موفق باشین

  • کار خوبی کردی که زدی موهاتو. آفرین به جسارتت. شوهرت چی نزده موهاشو

  • موهات صافن یا فر؟؟

  • خخخخ نیاز نیست تو باید بری خدمت

  • منم اتفاقا موهام خیلیی ریزش گرفته ۱۹ سالمم بیشتر نیست میخوام کچل کنم

 • خخخخ شاید باورتون نشه همه نظراتونو خوندم. و به این نتیجه رسیدم که هیج کاری نکنم. واسه. کچل کردن. اقای محترم خانوم عزیز. این پیاما رو میخونی اعتماد کامل. نکن چون یه سری بیمار روانی مثله احسان میگن با تاید بشور و یه سری ادم. ساده میرن میشورن و... خلاصه پیشنهاد من برین پیش دکتر ده تومان بیست سی چهل تومان پول ویزیت بده اما این نخ های سیاه رنگ نازز رو. با این. حرفا نابود نکن. در پناه حق

 • سلام من موهام خیلی بلند بود امروز رفتم سلمونی موهامو بد زد مجبور شدم کوتاه کنم به نظر شما با تیغ بزنم

  • سلام برو بچ کچل. من و دخترمم دو سه روزی هست کچل کردیم حس خوبیه. در یخچال رو باز میکنم یخ میزنه سرم

 • خدا وکیل موهامو با ژلت زدم حالا بشدت پشیمونم چون به ریشه موهام صدمه زده تورو خدا اصلا تجربش نکنین به حرف هیچکس گوش نکنید بخدا من عذاب وجدان گرفتم حالا هم کار از کار گذشته و موهام اصلا کیفیت قبلی رو ندارن اگه کسی راهکاری داره خدایی راهنماییم کنه

 • مردی از تبار خورشید عرفان نظراتون عالی بود ترکیدم از خنده وای

  • دوستان نظرات مختلفی دادن و سوالات مختلف ای کردن . من بعنوان یه پزشک و دوست چند نکته رو بهتون بگم : ۱٫اولا تیغ زدن و ماشین کردن مو ضرر نداره(اگر از نظر روحی مشکل پیدا نکنید ) ۲٫دوستانی که دچار موخوره و سوختگی ساقه مو شدن بهترین درمان اش همون کوتاه کردن است ۳٫چون بخشی از ریزش مو ناشی از بیماری های پوست سر است و با کوتاه کردن و تیغ انداختن این مشکل کاهش پیدا میکند در برخی ریزش ها بله موثر است ۴٫در مورد ریزش های ژنتیک و کم کاری تیرویید و کمبود مواد معدنی ، چون ریشه مو ضعیف میشه با کوتاه شدن مو و کاهش تنش وارده به ریشه ، فقط سرعت ریزش کم میشه (بهتره همزمان درمانهای زمینه ای انجام بشه) ۵٫اما باور پرپشتی، هنوز بصورت علمی ثابت نشده ، اما شاید چون موهای سر بصورت همزمان و یک اندازه رشد می کنند ، بنظر پرپشت تر بیاد ۶٫در مورد خانم ها چون این کار در کشور ما یک عمل خارج از عرف برای زنان بحساب میاد و فاصله زمانی تراشیدن تا رسیدن به حداقل موی عرف برای خانم ها زمان زیادی طول می‌کشه ، توصیه میشه بخاطر مشکلات اجتماعی و روانی بعدش اینکار انجام نشه ، مگر درموارد ضروری. ۷٫برای افرادی که از داروها و اسپره ها یا روغن های درمانی برای ریزش استفاده می کنند هم، چون شما راحت تر میتونید اون رو به پوست سر بمالید و ماساژ بدید ، میشه گفت برای دوره درمان خوب است

  • منم موهام خیلی میریزه دکتر هم رفتم چندتا دارو الکی داد هیچ تاثیری نداشت بهار میخام تیغ بزنم ببینم تاثیر داره یا نه کسی هست جواب منو بده

 • سلام من تا حالا مو هامو تیغ یا تاس نکردم موهامم یه کم بد فرم و یه کم فر مانند میخاستم بدونم اگه موهامو تیغ کنم تاثیری رو موهام داره یعنی نرم نر و بهتر میشه ؟؟ ممنون میشم کمکم کنید

 • موهای من خیلی کم پشته خییییییلی ناراحتم

 • من دختر یک ساله ونیم دارم موهاش تنک و خیلی تار موهاش نازکه به نظر تون موهاش و با ماشین از ته بزنم یا نه

 • من پر پشترین موی دنیا رو داشتم با ژلت سرمو زدم حال کم پشت شده میریزن

  • واقعا خب بهترین موها رو داشتی که حیف اون موها

 • من سر لج و لجبازی ۴.۵روز پیش موهامو تیغ زدم حالا خیلی زشت شدم خجالت میکشم همش کلاه سرمه پشیمونم.

  • با خودت لج کردی و یک جوریایی هم ارزش خودت رو ندید گرفتی اما غصه نداره مو زود بلند میشه توجه نکن بهش سعی کن فکرت به یک چیز مهم مشغول کنی فائزه خانم

 • با سلام مهناز هستم ۴۵ ساله. دختری بودم که از آدم کچل شدیداً بدم میومد و میگفتم اگه روزی ازدواج کنم و همسرم یهویی موهاشو کچل کنه من چه حالی بهم دست می‌ده؟ تا اینکه پارسال بعد از مراسم اولین سالگرد ازدواجم ناگهان به همسرم پشنهاد دادم که موهاشو بتراشه. بنده خدا از تعجب هاج و واج مانده بود. طوری که برای اولین بار خودم این کار را کردم. امسال هم پیشنهاد دادم و بنده خدا دوباره این کار را کرد ولی اینبار بیرون انجام داد. حالا خودمم دوست دارم که یکبار امتحان کنم و موهای سر خودم را بتراشم اما با مخالفت همسرم مواجه شدم. به نظر شما چکار کنم که راضی به انجام این کار بشه که موهامو یکبار بتراشم؟

  • دکلره کن و البته قبلش با فیلم ها و عکسهای زنهای کچل میتونی راضیش کنی

 • من همیشه از دست زنایی که مواهشون رو کوتاه یا کچل میکردن خیلی حرص می خوردم. تا وقتی که به خاطر تاری دید رفتم دکتر و بعد کل آزمایش معلوم شد که تومور تو سرم هست. پرستار گفته بود به خاطر راحتی همسرت موهای زنت رو کوتاه کنید وشنبه صبح بیمارستان باشید. شوهرم دلش نیومد کوتاه کنه. همش بهم میگفت وقتی کچل میکنن می خوام ببینمت. خلاصه شب قبلش رفتم حموم یه دفعه گفت تو که موهات رو می زنن حداقل بزار خودم بزنم برات. خلاصه وسایل اصلاح رو آورد و افتاد به جون موهام. هزار جور مدل واسم کوتاه کرد تا رسید به پسرونه. بعدشم گفت آماده ای. موزر رو روشن کرد.. خلاصه بعد عمل موهام خیلی رشدش کم شده. به خاطر پرتو درمانی. دائم با موزر شماره ۸ کوتاه میکنم. خیلی بد شده

 • سلام باصفر زدم خیلی خوبه یه جورایی تمرین اعتماد به نفسه ولی واقعا احساس راحتی میکنم

 • سلام من موهامو چون موخوره داشت کوتاه کردم ولی سوختگیش برطرف نشد(فک کنم براثراتوکشیدن باشه) ماشین بزنم خوب میشه؟؟

 • سلام من امروز سرم رو تراشیدم محمد هستم ۲۷ساله و خدا رو شاکرم که مو دارم و همین جور تراشیدمش شاید دوباره و دوباره و دوباره بتراشمش و باز خدا رو شاکرم هرچه هم در بیادباز شاکر خدام که مو دارم ویه چیز دیگه کلا پسر هارو میگم ها سرتون رو بتراشید که از سفارشات امامان است موفق و موید باشید و همیشه و در همه حال شاکر خدا خدا جون دوست دارم .فقط خدا

 • وای من موهامو با ماشین زدم چقدر باحال حس خوبی بهم دست داده بعد ی مدت موها یک دست و صاف میشه دوستان مطمئن باشید حتی با همین موها باشگاه هم میرممممم عالیه

  • چقدر طول کشید که بزرگ شد

 • سلام من ۱۹ سالمه موهام ریزش شدید دارن چکار کنم ایا با تیغ زدن موهام مشکلم برطرف میشه موهای سرم خیلی کم پشت شده لطفا راهنمایی کنید

 • باسلام عذر میخوام من دوره ای دچار اضطراب شدیدبودم و بیماری تریکولومانیا داشتم و الان خیلی از موهام کم شده و ریخته ممکنه اگه از ته بتراشمش دوباره پرپشت و مثل اولش بشه؟

  • عزیزم بهتره شما از روانشناس کمک بگیرید

 • با سلام. خدمت دوستان و مدیران سایت. با دقت همه نظرات و مطلبو خوندم. منم امسال تصمیم گرفتم کاری که تابحال نکرده بودمو انجام بدم یعنی زدن موها با تیغ... جلوی موهام کمی ریخته بود پارسال ولی بعد از اون دیگه نریخت میخواستم بیشتر بشه تیغ زدم و هی از سبوس برنج و حنا و زرده تخم مرغ و روغن کنجد و.. استفاده کردم. نتیجه رو بگم تعجب میکنید!!؟ هیچ تاثیری دقیقا هیچ تاثیری نداشت موهام همونن که قبلا بودن.. پدر من همیشه موهاشو با تاید میشوره در ضمن سیمان فروشه همیشه موهاش گرد و غبار سیمان داره موهاش هم بجز جلوهاش جاییش نریخته.. فقط میخوام یه چیز بگم ریزش مو ارثیه و ربطی به هیچی نداره پس الکی خودتونو معطل نکنین.

 • سلام.من قبلا موهام پرپشت بوده وریزش هم نداشت ولی دوسالی هست موهام چرب شده وشدید میریزه جوری که اگر دوروز نشورم بسیار میریزه.الان تصمیم گرفتم بتراشم خوبه یا ن؟راهنمایی کنید.ممنون

 • نوشین هستم موهامو امروز تراشیدم حس فوق العاده ای دارم تاببینم بهترمیشن ریزششون قطع میشه یانه ب امیدخدا دلم روشنه که موهام عالی میشن

  • انشالله

  • سلام نوشین جان من دختری ۱۸ ساله هستم که موهام خیلی ریزش داره وخیلی کم پشت شده لطفا اگه تاثیر داشت خبر بده که منم کچل کنم مرسی

 • داداش من کلی موهاش.پرپشت بود، رو به بالا میزد وقتی سربازی رفت بی خیال شد، گاهی با صابون گاهی با تاید می شست، بعد یه مدت کلی ریزش مو پیدا کرد، هم کم پشت شد، هم جلوی سر و شقیقه هاش ریزش کرده به نظرم من حتی شامپوها هم خوب نیستند، شیمیایی هستند، همون گل سرخ شور و سدر و...قدیمیها بهتر بود برم عطاری ببینم چی گیر میاد برای شستن مو

 • سلام من موهام براثر اتوی مو و سشوار سوخته و از لخت بودن دراومده و وز وزی شده،میخوام موهامو با تیغ بزنم،بلکه صاف و لخت بودنش رو موهام دوباره بدست بیاره، یکی از اقواممونم گفت که موهاش مثل موهای من شده، با تیغ زدن صاف در اومده و فر نشده،اگه منم با تیغ موهامو بزنم،فر بلند نمیشه؟یعنی ممکن هست حالت اولشو بدست بیاره؟ اگه پاسخ بدید خیلی خلی ممنونم

  • بله. باعث صاف شدن میشود

 • من چندین نفر رامیشناسم که دچار ضعیف شدن وریزش مو شدند وبعد از چندین بار تیغ زدن موی سرشون موهاشون فوق العاده رشدشون بیشتر شدن.....ومن خودم به این نتیجه رسیدم تمامی پزشکان مو به تبع درسهای که تو دانشگاه خوندن میگن زدن موی سر باتیغ بی فایده وحتی مضره.ولی بدون شک تمام تن کتابها وتبلیغات زیر سر شرکتهای شامپو سازی .چون میدونن اگر مردم موهاشون را از کف بتراشن دیگه زیاد به شامپو نیاز ندارن وبه دکتر مو جهت ریزش هم ندارن وکسی این داروهای گرانقیمت رانمیخرن

 • ۱٫ اصلا سمت تاید و این اراجیف که آقای احسان نوشته نرید. بیسواد نصف مردم از وسط سرشون ریزش مو دارن چه ربطی به ریزوندن مغز داره...ریشه ی هرجایی از سر ضعیف بشه ریزش پیدا میکنه. ۲٫ اگر نظر دیگران براتون زیاد مهم نیست مثل من حتما رو خواب مو تیغ بزنید احساس سرزندگی میکنید. ۳٫ مرتب نوع شامپو رو عوض کنید..رشد رو خیلی بهتر میکنه. ۴٫ نذارید نمک پوست و عرق روی پوست سر بمونه... ۵٫ حتما آخر هر دوشی یک دقیقه سرتون رو بگیرید زیر آب یخ....مخصوصا پشت سر(ناحیه مخچه ) این بهترین حس دنیاست، عالی درکاهش استرس...

 • موهاتون رو هفته ای یکبار با تاید دستی بشورید پوست سرتون چربی تولید میکنه که نوکلوئیک اسید داره و باعث میشه ریشه مو ضعیف بشه تاید دستی چربی پوست کم میکنه و بسیار مفیده اما زیاد از تاید استفاده نکنید چون که باعث سفید شدن موهاتون میشه و این که اگه تونستین روزی یکبار جلوی سرتون رو با صابون بشورین چون که اگه جلوی مو نریزه مغز نمیتونه بقیه جاهارو بریزونه و امیدوارم موفق باشین و این که اگه پوست چربی دارین از شامپو مخصوص موهای چرب استفاده کنید

  • سلام این باور کاملا اشتباهیه یه دکتر ایتالیایی اومده بود سایت پالایشگاه عسلویه استفاده از تاید رو به خاطر سرطانی بودنش کاملا منع کرده بود تا حدی که میگفت بدون دستکش دستتون رو هم به تاید نزنید

 • سلام دوستان من مدتی کم روی مو هام تمرکز کردم درباره شون تحقیق کردم الانم شوره سرم دارم زیاده خلاصه بگم هرروز اسید فولیک مصرف میکردم و ماساژ میدم قسمتی از جلوی مو هام رو ازدست داده بودم خلاصه یکمی از جلوی مویم رو تیغ زدم باورتون میشه رشد کرد دوباره رشد کرد و من الان خیلی خوشحالم خلاصه شما هم امتحان کنید.

  • منم به خاطر قرص راکوتان موهام ریختن موهای خیلی نازی داشتم. خدایی اگه تاثیر داره منم برم بتراشم. به نظرتون بتراشمشون؟؟؟؟

 • منم هفته قبل موهامو با ۴ زدم ارایشگره هی قصد منصرف کردنمو داشت اما من اینکارو کردم یکمی متفاوت شدم خوبه.اتفاقا یه کلاه گرفتم ولی همه جا نمیذارمش خیلی بهم میاد.ریزش موهم داشتم اما دیگه مهم نیست چون دو هفته دیگه دوباره میرم میزنم

 • سلام من برای اولین بار در سن ۱۸سالگی موهامو از ته با ماشین زدم اولش یک کمی احساس پشیمانی کردم ولی بعدش عادی شد به شما هم توصیه میکنم بزنید ضرر نداره

 • دوست عزیز از تبار خورشید یک موقعی خدای ناکرده اون کار را انجام ندهید خودش ان شا الله خوب خواهد شد به نظر من بهتر است با متخصصین پوست مو و یا متخصیین مرتبط دیگر و همچنین مشاوران کسی که احساس می کند نیاز دارد صحبت کند.

 • سلام من دخترم ولی موهام همیشه پسرونه کوتاه بوده الانم چون دوس دارم میخوام با تیغ بزنم میخوام بدونم این کار تاثیری داره که موها یه مدت کمتر بریزن؟؟ و تو این مدت چه چیزایی خوبه که واسه تقویتشون استفاده کنم؟

 • سلام منم میخام موهامو با تیغ بزنم بنظر شما تاثیر داره؟؟ میگن چند بار بتراشی پر میشه

  • کچل کنی خواستگاری بی خواستگاری:-P

  • وای سرمو با صفر زدم اوفففف یه تخم مرغی شد که همه تف میزدن کف کف دستشون و شپلق میزدن پشت سرم ... با تراشیدن سر خوشحالیه دیگران رو هم فراهم میکنید ... 

 • سلام من امروز موهامو بعد ۲۰ سال تیغ زدم استراحت کنن خخخ

  • ژیلت یا ماشین صفر؟؟

 • مردی از تبار خورشید!جای نگرانی نیست فقط کافی مدتی صبر کنی تا موهات رشد کنن.نگران تیغ تیغی شدنشون هم نباش بعد از اینکه زیادتر بشن خودشون صاف میشن.جای من بودی چیکار میکنی نصف موهای سرم ریخته پوست سرم هم کامل معلومه!!!

 • دوستان سلام . من خیلی افسرده شدم و موهای فوق العاده ای داشتم . خیلی نرم و خوش حالت بودن اما خر شدم و حماقت کردم الکی با تیغ زدمشون الان شبیه جوجه تیغی شدم و تروخدا کسی میدونه چکار کنم تا به حالت قبلش برگرده و خیلی داغون شدم و احساس میکنم زندگی معنا نداره و قصد خودکشی دارم .

  • خدا بهت عقل بده هههههه

  • دیاری از مرد خورشید ... این کارو نکنیا ... خدا قهرش میاد کچلت میکنه اونوقت حسرت همین سیم ظرف شویی هارو میخوری الان کوتاهن ک فکر میکنی یه جوریه ... چند ماه دیگه از روز اولش بهتر میشه ...

 • تراشیدن موهای سر هیچ تاثیری روی رشد اونا نداره.اینو با چشم خودم دیدم!.ولی در کل اگه خواستید کچل کنید برای یه فردی که رشد موهای خیلی سریع داره حدود دو ماه طول میکشه که کامل بلند بشه. !چه برسه به کسی که رشد موهای کندی داره!!!

 • ولی چــــــون میــــــــــــــگذرد غـــــــــمی نیـــــــــــست

  • با سلامو عرض ادب منم یک سالی هست موهامو با تیغ میزنم الانم سرباز هستم باشگادار بدنسازی پادگانمونم هستم خلاصه خیلی با حاله اگه به قیافت بخوره موهارو تیغ بزنی اگر رو فرم هم که باشی چه بهتر.بقول بچهای پادگان داش رضا: چون میگذرد غمی نیست.ولی تا بگذرد کمی نیست. . .

 • سلام به همگی من الان ۱۸سالمه و برای اوبین بار موهامو تیغ زدم حس خوبی دارم ولی متاسفانه دیگه ازخونه نمیتونم برم بیرون چون زشت شده صورتم ولی ...

 • با سلام من محمدم ۲۸سالمه موهای جلوسرم داره میریزه نازک شدن به نظرتون بتراشم یا نه اگه تراشیدم چیکار کنم

 • سلام احترامات خدمت تمام کارکنان سایت زیبا ودلنشین شما چند روز قبل هم سایت شمارا باز کرده بودم وبعد از خواندن این مطالب در تراشیدن سر سرم را دیروز تراشیدم واقعا که سرم سبک شده تشکر از شما با احترام دانش فهیم

 • با سلام من تقریبا ۲۰ ساله دارم موهای سرم رو میتراشم کلا احساس سبک بودن دارم احساس ازادی یه بار شما هم امتحان کنید ضرر نداره

 • سلام فردوس هستم از افغانستان من ٢٢ سالم و موهای سرم خیلی ضعیف شده و کمی هم رفته نمیدونم چکار بکونم اگر راه حلی برای این داشته باشید خوشحال میشوم ممنونم از شما .

 • ضمن سلام،بنده موهاى سرم را هرساله بهار ، دوبار میتراشم،حس خوبى هم دارم،چهل ساله هستم،میخواستم ببینیم تو این بازه،چه ضمادهاى طبیعى براى تقویت پیاز موها وَیا رشد احتمالى آنها مفید است ؟

 • سلام. من ۱۹ سالمه و به هیچ عنوان علاقه ای به تراشیدن موهام ندارم. من موهام رو از حد نرمال کمی بلندتر نگه میدارم. در ضمن تراکم موی بالایی دارم و حتی آرایشگرها به من گفتن که موهام ریزش نمیکنه.

  • افرین

 • کلا تراشیدن موها حسه خوبی به آدم میده حتما باید امتحان کنید،درضمن واسه کنکوری هام توصیه میشه :)

 • سلام من ۱۶ سالمه و چند روزه که موهام میریزه امروز رفتم موهامو با ماشین۸ زدم میخواستم ببینم این کار باعث جلوگیری از ریزش مو میشه؟

  • اره

 • باسلام ساعت ۶ عصر این مطلب را خوندم و علاقه مند شدم موهام را از ته بتراشم واین کار را ساعت هشت انجام دادم خیلی حال میده توصیه میکنم شمام انجام بدین

 • اینم آدرس ایمیلم [email protected] و در ضمن به نظرتون چقدر طول میکشه تا دوباره موها بلند بشه.لطفا حرفهاتون رو ذکر منابع علمی اثبات کنید.

  • منبع علمی اثبات، خخخ منبع علمی نمیخواد مث پشم گوسفند رشد میکنه دادا

 • با سلام و خداقوت من دختری ۱۹ ساله هستم که تا امروز به جز دوران کودکیم فقط یک بار موهامو کوتاه کردم که تقریبا میشه گفت مدل مصری کوتاه و بعد از اون هیچوقت جرات نکردم و دوست نداشتم موهامو کوتاه کنم که الان اندازه ی موهام تقریبا تا کمرم میشه.ولی الان از بده روزگار با کنکور دست و پنجه نرم میکنم و از اینکه تو اجتماع و بین مردمی که هیچی از دوران سخت پشت کنکوری نمیفهمن و هر بار که منو میبینن کلی متخصص بازی درآورده و به قول خودشون مشاوره میدن و باعث فشار روحی تخریب کننده ای برام میشن.تصمیم گرفتم موهامو از ته بتراشم که هم واسه خودم یه اجباری بشه که بیشتر تو خونه باشم و رو درسم تمرکز کنم و هم اینکه یه بهانه ای باشه که وقتی مهمون میاد بگم نمیخوام کسی منو این شکلی ببینه.ولی مشکل اینجاست که دوتا از کلاسهامو حتما باید برم....و بخاطر همین فعلا دست نگهداشتم تا تصمیم نهایی رو بگیرم.لطفا نظراتتون رو برام ایمیل کنید. متشکرم

  • من ۳۸ سالمه قبلا زیاد کچل کردم ولی تا حالا تیغ نزده بودم. ده روز پیش با ماشین کچل کردم بعد دو روز طالب شدم با ژیلت بزنم و زدم خیلی حس خوبی داشت. حال کردم سه روز بعد دوباره زدم الان منتظرم دوباره در بیاد که بزنم. عکسمو گذاشتم داخل گروه بهم گفتن شبیه عمو جانی شدی. رفتم سرچ کردم ببینم عمو جانی اصلا کیه ؟ دیدم اوووو مای گاد. آقا اصلا تردید به دل راه ندید اصلاح کردن مو بی شک باعث تقویت مو میشه. دکترها همیشه هیچ چیزی رو قبول ندارن در ضمن وقتی بهشون در مورد داروهای گیاهی میگی اصلا گردن نمیگیرن مثلا یه چیز ساده بگی که خاکشیر خنکه و خوبه یه نگاه عاقل اندر سفیه بهت میکنن و یه خنده که انگار امل هستی. فقط به داروهای شیمیایی که تو کتابهاشون خوندن اعتقاد دارن. مخلص کلام آقا اصلاح سر تاثیر داره. خانمم ابروهاشو حاشور زد دقیقا با بار اول جاهایی که اصلا مو نداشت مو رشد کرده برا بار دوم ترمیم کرد بازم پرپشت تر شده. ببیند اون قسمت ابرو رو با تیغ رخم میکنن مثل حجامت و منافذ پوست باز میشن و پیاز مو نفس میکشه دقیقا مثل اینکه پای درخت رو پابیل کنی و خاک سفت اطراف درخت رو شخم سطحی بزنی تا ریشه ی درخت نفس بکشه و بهتر رشد کنه و ثمر بده. خوش باشید علی از آبادان

  • تیغش کن راحت میشی فوقش میری بیرون هد میذاری

  • هیچ مشکلی نداره از ته بزنین شما واسه دیگران زندگی نمیکنید که برای خودتونه. موئه دیگه یه دوذسه ماه دیگه بازم بلند میشه. از ته بزنین کچل بودن رو هم تجربه کنین. میدونین چرا ما ایرانیا هیچ وقت راحت نیستیم چون همیشه این کلمه رو حمل میکنیم با خودمون نکنه مردم خودشون نیاد. مردمو ولش شما واسه خودت زندگی کن مردم از اول تاریخ پشت سر همه حرف زدن این یه مشغله عادی هستش نگران هیچی نباش بزن با تیغ

  • دقیقا منم شرایط تورو دارم پروین خانوم منم هنوز تصمیم نگرفتم بزنم یا نه

  • دیوانه ای دختر باید موهاش بلند باشه بزنی خواستگارات پریدناا

  • سلام پروین جان حیف موهای نازت نیس چقد زیباست ک دختر موهای بلندی داشته باشه اصلا دختر ب موهای بلندشه..

  • سلام خانوم خانوما .من پسری ۲۵ ساله هستم.تا ۱۰ سالگی سرم تراشیده بود .خیلی راحت بودم اما اعتماد بنفس نداشتم. حالا بعد از درسم دارم میرم خدمت و باید کچل کنم.من نمیگم بده خیلی هم خوبه اما تو این دوره و زمونه که جوونا کلی زیر فشارن خیلی به اعتماد بنفس نیاز دارن .کاری نکن که بعدا تو خیلی از جمع ها و مراسم ها نتونی حاضر بشی

  • سلام.پروین ازینکه اینجارو ‌واسه درددل کردن انتخاب کردی تشکر..ولی یاد دوستان نره ک این مطالب مربوط ب تراشیدن یا عدم تراشیدن سره..و نظر دادن درباره ی مطلب..نه مطرح کردن مطالب شخصیو نظرخواهی درباره تراشیدن.و...حالا گذشته ازین حرفا بنظرم شما طبق شرایطی ک داری موهاتو بتراشی بتره..

  • ببینید پروین خانوم به نظر من این اصلا کارخوبی نیست چون شما یه دختر هستین و با این کار تمرکز حواستون رو از دست میدین و به درستون ممکنه لطمه بزنین پس اصلا این کارو نکنین

 • مهران جان این همه مطلب برا منو تو نوشتن ک با تیغ زدن پرپشت نمیشه بازتو میگی پرپشت شه؟؟؟؟؟عجبااااااااااااا

  • بزنید خوشگل میشید منم زدم خوشگل شدم

 • سلام من ۱۸سالمه و امروز برا اولین بار موهامو تیغ زدم کاملا سرم پاک شد به این امید که موهام یک دست و پر پشت رد کنه و یکم هم لخت بشه چون یکم موهام حالت نیم فره البته بعضى وقتا که بخوام سشوارش بکشم خدایى لخت میشه اما بعد چند روز بازم حالت نافرمى میگیره میخواستم بدونم این کارم که موهام تیغ زدم به لخت شدن موهام کمکى میکنه.

  • سلام بچه ها میخواستم بپرسم من موهای بچه ام رو با ژیلت زدم به نظرتون سر چند روز طول میکشه بلند بشه. تو رو خدا بهم بگید استرس گرفته

  • اتفاقا من موهام لخت و نرم بود تیغ زدم الان فر شده.دخترم هستم دیگه تو فکر کنم فرترم بشه

  • ابوالفضل اون بنده خدا به این دلیل موهاشو تیغ نزده

 • البته نکته آخر یکم اشکال داره چون من همیشه موی سرمو تیغ میکنم و الان ۱۴ سالمه، مشکلی هم توی پوست سرم ندارم فقط برای اینکه دوست دارم موم کوتاه باشه، در حال حاضر هم دیروز موی سرم رو تیغ کردم، خب حس زیبایی هم در من الان به وجود آمده چون با موی بلند احساس میکنم گوسفندم که نمیدونم چرا چنین حسی دارم...

  • من یه بیماری داشتم به خاطرش موهامو از دست دادم خیلی اعتماد به نفسم اومد پایین الان کچل کردم حالم خیلی بهتر شده فکر نمی‌کردم با موهای کوتاه کنار بیام چون همیشه موهام بلند بوده ولی الان که کوتاه کردم میبینم که چقدر موهای کوتاه بهم میاد الان عاشقشون شدم خواستم بگم فکر نکنید که اگر موهاتو کوتاه کنید اتفاق خاصی قراره بیفته

  • هر چقد دوست دارید کچل کنید از ته ولی اصلا تیغ نزنید. دو ساله دارم کچل میکنم ریزش موهامم به صفر رسیده ولی یه بار خریت کردم با تیغ زدم موهام داغون شد جلوی موهام که ضعیف ترن محو شدن ۱ سانت عقب نشینی داشت موهامم

  • امروز سرمو میتراشم

  • من سال ۹۶ کاشت موش از هر دو روش داشتم. الان با ماشین موهام رو زدم میترسم تیغ بزنم در نیاد ?

  • کاش تو ایران تراشیدن موی سرو بد نمیدونستن. لااقل الان بیشتر آقایون مو داشتن. اره دوستان منم ریزش شدید داشتم تو یک ماه چند بار تراشیدم موهام خیلی بهتر شده

  • اگه تیغ بزنی بعد دو ماه موهات بلند میشه

  • کاملا اشتباه است ...

  • من ۳۰ سالمه تیغ میزنم خیلیم خوبه

  • دوست عزیز فکر کنم شما مشکل داری یه سر به روانشناش بزن بد نیس

  • فرجاد اگه کاملا موهات بریزن چه احساسی داری؟ اینطوری مجبورم نیستی موهاتو تیغ کنی