نسل موزیک

زیست شناسی که مجبور شد کرم از لبش بیرون بیاورد +عکس

یک زیست شناس آمریکایی به نام دکتر جاناتان الن, سر کلاس و درحال تدریس بود که برای اولین بار احساس کرد برجستگی غریبی در بافت نرم لپ و لب هایش به وجود آمده است.

 

برای همین هم به دندانپزشک خود مراجعه کرد. دندانپزشک هم او را به یک جراح دهان ارجاع داد. اما وقتی جاناتان به جراح گفت که فکر می کند درون بافت نرم لب و لپ هایش, یک کرم کوچک زندگی می کند و در این بافت ها برای خودش آزادانه حرکت می کند, جراح حرف او را باور نکرد و فقط گفت که این یک تغییر رنگ طبیعی است و او نباید آن را جدی بگیرد.

 

 

جاناتان که قانع نشده بود, تصمیم گرفت خودش با کمک همسرش دست به کار شود. او با استفاده از یک فورسپس, کرم مزاحم را از بافت دهانش بیرون کشید و آن را در یک بطری نگه داشت. همان موقع بود که متوجه شد همسایه شان یک متخصص در کرم های انگلی است. به گزارش نسل موزیک؛ آنها یک تیم تشکیل دادند و روی کرم مزاحم که در واقع یک «گانگیلونما پولکروما» بود, مطالعه کردند. حتی جاناتان یک مقاله درباره تجربه اش به عنوان میزبان یک انگل نوشته است. این انگل, فقط در حیوانات دیده می شود اما جاناتان خیلی هم در این مورد تنها نیست, او شصتمین انسان در دنیاست که میزبان این انگل شناخته شده است.

 

 

کرم گانگیلونما پولکروما چیست؟
- گانگیلونما پولکروما کرمی است که دستگاه گردش خون یا تنفس ندارد.
- این انگل بیشتر در حیواناتی مانند سگ ها, گربه ها, گوساله ها و خرگوش ها دیده شده است اما در شرایط غیربهداشتی می تواند با غذا یا آب آلوده به بدن انسان هم منتقل شود.
- طول میانگین کرم نر, 29 میلی متر و جنس ماده, 59 میلی متر است.
- شایع ترین علامت آلودگی به این کرم, حس حرکت آن در بافت اطراف دهان است.
- نشانه ها تا شش هفته بعد از آلودگی خود را نشان نمی دهند.
- این کرم معمولا زندگی خود در بدن را از مری شروع می کند, بعد به اطراف دهان می رود و تا وقتی بیرون آورده شود] همان جا می ماند. آنها می توانند تا یک سال در بدن انسان زندگی کنند.

برچسب ها