نسل موزیک

شادابی و طراوت پوست دست با توصیه‌های نیوشا ضیغمی

شادابی و طراوت پوست دست با توصیه‌های نیوشا ضیغمی - می دانستید یکی از نشانه های زیبایی به ویژه در خانم ها, دستان آنهاست؟

 

به دست افراد به ویژه خانم های همسن تان نگاه کنید. اگر ناخن های نامنظم و اغلب رنگ گرفته دارند و اگر لاک زده اند, لاک ها ریخته و نصفه و نیمه است و یا پوست دست شان شاداب نیست و گاهی زخم های متعدد در بخش های مختلف پوست دست شان دیده می شود, یعنی اینکه آنها به هر دلیل توجهی به سلامت پوست دست شان نمی کنند.

 

 

با چند راهکار ساده می توان دستانی زیبا و سالم داشت. پوست دست, بیش از پوست قسمت های دیگر بدن در معرض عوامل آسیب رسان اعم از سرما, خشکی, تماس با مواد شوینده, مواد پاک کننده و... قرار دارد. بنابراین اولین نکته برای حفظ سلامتی آن تامین چربی مورد نیاز پوست دست است. کمبود چربی, یکی از دلایل خشک شدن, ترک خوردن و پیری پوست است. بنابراین همیشه پوست دست باید در حد مناسب چرب باشد. بعد از شستن دست ها با صابون, حمام کردن و یا قرار گرفتن پوست دست ها در معرض سرما, چرب کردن آنها ضروری است. بنابراین چرب کننده سازگار با پوست دست تان را انتخاب کرده و همیشه از آن استفاده کنید.
- نکته: اگر احساس می کنید پوست دست تان به چربی بیشتری نیاز دارد, حتما از وازلین یا چرب کننده قوی تر استفاده کنید.
تامین رطوبت
به همان اندازه که پوست دست نیاز به چربی دارد, باید رطوبت آن نیز تامین شود تا پوست بی آب و خشک نشده و چروک نخورد. تامین چربی پوست به تنهایی کافی نیست و با استفاده از مرطوب کننده باید رطوبت پوست تامین شود. بهترین کرم ها, انواع حاوی روغن بادام شیرین و آرنیکاست.
- نکته: پس از استفاده از لاک پاک کن, تماس دست با مواد شوینده و پاک کننده, تماس با گرد و غبار و یا سرما حتما دست را شسته و از مرطوب کننده مناسب برای تامین مجدد رطوبت دست استفاده کنید.
مانیکور
هر ماه یا هر یک ماه و نیم یک بار باید ناخن های دست مانیکور شود. این کار برای تمیزی ناخن ها و جلوگیری از ابتلای آنها به آلودگی های احتمالی مانند قارچ است. بهتر است این کار توسط افراد مجرب انجام شود.
- نکته1: بهتر است مانیکور خشک انجام دهید.
- نکته2: برای جلوگیری از انتقال مر نوع آلودگی باید از وسایل شخصی برای این کار استفاده کنید. بنابراین وسایل مانیکور شخصی خریده و همیشه آن را همراه تان ببرید.
پوست ترک نخورد
برای جلوگیری از بروز این مشکل که بیشتر در فصل پاییز و زمستان ایجاد می شود, باید به این چند نکته دقت کنید:
- دستکش: قبل از آنکه به مواد شوینده دست بزنید, حتما دستکش بپوشید. این نکته را زمانی که ممکن است دست تان با گرد و خاک تماس پیدا کند هم رعایت کنید.
دستکش آشپزخانه را از انواعی انتخاب کنید که داخل آن یک لایه محافظ پارچه ای دارد. به این ترتیب دست تان عرق نکرده و پوست دچار حساسیت و خارش نمی شود.
- محافظت از سرما: یکی دیگر از دلایل ایجاد ترک پوست دست, قرار گرفتن در معرض سرماست. بنابراین حتما دستکش دست تان کنید. علاوه بر اینکه حتما دست ها را چرب و مرطوب نگه دارید.
- آب: تعجب نکنید! اگر پوست بیش از اندازه با آب سرد یا گرم در تماس باشد, ترک می خورد. بنابراین به این نکته هم دقت کنید که دست تان بیش از اندازه با آب در تماس نباشد.
- اسید میوه: استفاده از کرم های حاوی اسید میوه, هم باعث جوان شدن پوست شده و هم اینکه مانند لایه بردار عمل می کنند. بنابراین با استفاده از کرم های حاوی اسید میوه, پوست دست را شاداب تر کنید. اما حواس تان باشد کرمی که انتخاب می کنید به پوست دست تان حساسیت ندهد.

برچسب ها