مواد غذايی مفيد برای نشاط پوست,نسل موزیک,دانلود آهنگ جدید,دانلود موزیک ویدیو با لینک مستقیم,مواد غذايی مفيد برای نشاط پوست,دانلود پلی لیست جدیدترین آهنگ های ایرانی,دانلود آلبوم جدید,دانلود آهنگ شاد قدیمی,download music,مواد غذايی مفيد برای نشاط پوست

نسل موزیک

مواد غذايی مفيد برای نشاط پوست

1 سال پیش

استفاده از مواد غذايي مناسب نقش به سزايي در طراوت پوست و جلوگيري از پيري زودرس دارد.

 

نسل موزیک؛ دکتر نياز محمدزاده متخصص تغذيه: سلولهاي پوست سلولهاي سريع الرشد بدن هستند که براي تکثير نياز به انرژي کافي، پروتئين و انواع ويتامين‌ها و مواد معدني دارند.

 

وي در ادامه افزود: ويتامين موثر در نشاط پوست، ويتامين A مي‌باشد که در منابع حيواني بصورت پيش ساخته و منابع گياهي(سبز، زرد، نارنجي) وجود دارد.

 

اين متخصص تغذيه اظهار داشت: ميوه‌هاي تابستاني از جمله ميوه‌هاي سرشار از ويتامين A هستند که نقش موثري در جلوگيري از فرسودگي و نشاط و سلامت پوست دارند.

 

وي تصريح کرد: ويتامين E از جمله ويتامين‌هايي که به همراه ويتامين A در از بين بردن جوش و ترميم جاي جوش و جاي زخم نقش بسزايي دارد و اين ويتامين را در انواع روغن‌هاي گياهي مي‌توان يافت.

 

دکتر محمدزاده هنرور اضافه کرد: ويتامين‌هاي گروه B نقش بسيار موثر ي در تکثير پوست و جلوگيري از آسيب‌هاي وارده به پوست در مقابل نور آفتاب مواد شميايي و غيره ايفا مي‌کند،از جمله مواد حاوي ويتامين Bمي‌توان به نان و غلات پخته شده با آرد کامل، ميوه‌ها و سبزيجات تازه، محصولات حيواني و شير و لبنيات اشاره کرد.

 

وي عنوان کرد: در ميان ويتامين‌ها ،ويتامين C  نقش بارزتري در کاهش چين و چروک و رفع آکنه‌هايي که در اثر چربي ايجاد مي‌شود  دارد.

 

ويتامين C را در مرکبات، فلفل دلمه‌اي، سبزيجات تازه، آب ميوه، توت فرنگي به صورت سرشار  مي توان يافت کرد.

 

وي بيان کرد: آهن و روي لازمه سلامت پوست و ناخن در بدن است و همچنين کمبود اين ماده معدني در بدن منجر به ايجاد زخم‌هايي در گوشه‌هاي لب و زبان مي‌شود همانند اختلالي که کمبود ويتامين B در بدن بوجود مي‌آورد.

 

وي در ادامه خاطر نشان کرد: روي از جمله مواد معدني موثر در پوست و مو مي‌باشد و کمبود اين ماده منجر به تاخير در التيام زخم‌هاي پوستي مي‌شود و ريزش مو را در پي دارد لذا مصرف منابع حيواني گوشت قرمز وسفيد و برخي از سبزيجات مثل اسفناج که سرشار از مواد معدني آهن و روي هستند براي سلامت پوست و مو و ناخن سفارش مي‌شود.

 

وي در پايان خاطر نشان کرد: مصرف مقادير کافي از گوشت، لبنيات کم چرب، ميوه‌ها و سبزيجات تازه براي حفظ سلامت و طراوت پوست و جلوگيري از پيري زود رس مي‌تواند نقش موثري داشته باشد.

برچسب ها