چراغ قرمزهای دوران نامزدی که شاید بهتر است جدا شوید,نسل موزیک,دانلود آهنگ جدید,سایت دانلود موزیک ویدیو با لینک مستقیم,چراغ قرمزهای دوران نامزدی که شاید بهتر است جدا شوید,دانلود و پخش جدیدترین آهنگ های ایرانی,دانلود آلبوم جدید,دانلود آهنگ شاد قدیمی,download music,چراغ قرمزهای دوران نامزدی که شاید بهتر است جدا شوید

نسل موزیک

چراغ قرمزهای دوران نامزدی که شاید بهتر است جدا شوید

5 ماه پیش
3 نظر

این نسخه ای برای همگان نیست و شاید زوج هایی هم باشند که با وجود چنین مسائلی ازدواج می کنندو یک عمر هم با تمام مشکلات ناشی از چنین نقایصی می سازند.

 

ازدواج فقط حلقه به دست کردن و تعیین مراسم روز ازدواج نیست. درست زمانی که حتی فکرش را هم نمی کنید، بروز بعضی مشکلات ممکن است عرصه زندگی را حتی در دوران عقدو زمانی که کارت های عروسی تان را بین اقوام پخش کرده اید، چنان به شما تنگ کند که عطای بودن با همسرتان را به لقایش ببخشید. به همین علت روانشناسان به دخترها و پسرها توصیه می کنند که با شناخت کامل همسر خود را انتخاب کنند تا دوران نامزدی و عقد را به سلامت طی کنندو به خانه بخت بروند.
 
با اینحال جلوی ضرر را هر وقت بگیریم منفعت است و حتی در دوران نامزدی و عقد هم اگر با بعضی نقایص جدی شخصیتی و رفتاری در طرف مقابلتان روبرو شدید، باید برای ازدواج و ادامه رابطه با چنین فردی، تردید کنید.

 

با این حال این نسخه ای برای همگان نیست و شاید زوج هایی هم باشند که با وجود چنین مسائلی ازدواج می کنندو یک عمر هم با تمام مشکلات ناشی از چنین نقایصی می سازند. پس تصمیم با خودتان است. در این گزارش روانشناسان دکتر پروین ناظمی، دکتر عزیزالله تاجیک و یاسمین کریمی، کارشناس ارشد مشاوره در مورد خطراتی که زندگی یک زوج را تهدید می کنند توضیح می دهند.

 

چراغ های قرمز: شاید لازم باشد جدا شوید

 

اگر در دوران عقد متوجه شدید که همسرتان درگیر یکی از بیماری های جسمی یا روانی است، قبل از جدا شدن یا ادامه زندگی با همسرتان، حتما با پزشک یا یک مشاور و روانشناس در مورد نوع بیماری و علائم آن، نحوه زندگی با او، اقداماتی که می توان برای بهبودش رایط انجام داد و عوارضی که در آینده با آن روبرو خواهید شد و ... صحبت کنید.

 

1- ابتدا به بیماری های سخت

 

بعضی از بیماری ها بسیار هشدار دهنده اند و برای زندگی با مبتلایان به این بیماری ها باید همه چیز را در نظر بگیرید. برخی از ابین بیماری ها عبارتند از: ایدز، هپاتیت C، تومور و سرطان های کشنده پیشرونده. کسی که قرار است با یک فرد مبتلا به بیماری های سخت ازدواج کند، باید بداند که زندگی زناشویی اش ممکن است چندان طولانی نباشد و همسرش بعد از مدتی فوت کند. وقتی طرف مقابل قرار نیست مدت زیادی زنده بماند، همسرش قبل از اینکه وارد فاز سوگواری شود، باید مرحله پیش سوگواری را بگذراند که اصلا کار ساده ای نیست. ضمن اینکه بیماری هایی مانند ایدز و هپاتیت C به شدت مسری اند و فرد باید احتمال آلوده شدن خودش را به این بیماری ها بدهد.

 

2- تشخیص اسکیزوفرنی

 

اسکیزوفرنی از جمله بیماری های عصبی روانی مزمن و جدی است که روی کل شخصیت فرد تاثیر می گذارد و شایع ترین سن ابتلا بین 15 تا 30 سالگی است. ساختمان مغز این بیماران طبیعی است ولی بعضی از مواد شیمیایی آن عملکرد طبیعی ندارند، به طوری که افزایش و یا کاهش ترشح این مواد اختلالاتی در رفتار، تفکر و هیجان های بیمار ایجاد می کند و در مرحله حاد فعالیت های هیجانی، رفتاری، فکری و به طور کلی عملکرد طبیعی خود را از دست می دهد.

 

نشانه های بیماری در افراد مختلف متفاوت است ولی اغلب شامل افسردگی، رفتار عجیب و غریب، تحریک پذیری، خواب زیاد یا عدم توانایی در خوابیدن، گوشه گیری، خصومت بی دلیل، فراموشی نشان دادن واکنش شدید در بحران ها، عدم توانایی در گریه کردن یا گریه های شدید، استفاده از الکل و مواد مخدر، تراشیدن موهای سر و بدن و خودکشی می شود. آنها معمولا چیزهایی را می بینند و می شنوند که برای بقیه قابل رؤیت و شنیدن نیست.

 

برخی از مبتلایان به اسکیزوفرنی برای کنترل علائم بیماری خود باید همیشه دارو مصرف کنند، برخی دیگر مدت زمان مصرف دارویشان کوتاه است و بالاخره عده ای که بیماری آنها در پی استرس حاد نظیر بیماری جسمی با زایمان شروع شده ممکن است طی مدت زمان کوتاهی بهبود پیدا کنند.

 

3- اطمینان از اعتیاد به مواد مخدر

 

معتادان به مواد مخدر و محرک، حتی اگر سم زدایی کنند، بدنشان هرگز مثل سابق و قبل از مصرف مواد مخدر نمی شود. اینها تا زمانی که یک مقدار مشخص مواد مخدر به بدنشان نرسد، نمی توانند عملکرد طبیعی داشته باشند اما باید به این نکته توجه داشته باشیم؛ چون زوج ها در دوران عقد ارتباط مستمری با هم ندارند، اگر یکی از دو طرف اعتیاد داشت، دیگری به راحتی متوجه آن نمی شود؛ مگر اینکه با هم به سفر بروند یا ارتباطشان نزدیکتر شود اما در هر صورت و در شرایط عادی که دو طرف با هم معاشرت عادی دارند، نمی توان به راحتی تشخیص داد که فرد مصرف کننده مواد مخدر است یا نه.

 

4- فاش شدن بزهکاری

 

انجام رفتارهای خلاف شأن مثل اینکه خانم بفهمد درآمد شوهرش از راه کسب حرام است یا در کار قاچاق است هم از جمله مسائلی است که خانم می تواند در همان دوران عقد رابطه را تمام کند.

 

چراغ های نارنجی: حتما باید مشاوره کنید

 

افراد مبتلا به برخی بیماری های جسمی مانند تالاسمی ماژور. هموفیلی، صرع و ام.اس: این دسته از بیماری ها به سختی خوب می شوند و همین مسئله باعث می شود تا زندگی برای کسی که با فرد مبتلا به یکی از این بیماری ها زندگی می کند، خسته کننده شود. اینها با یکسری محدودیت ها در زندگی مواجه هستند و اگر قرار است وارد زندگی مشترک با فردی شوند، شخص مقابلشان باید به این نکته آگاه باشد که عملکرد افراد مبتلا به صرع یا ام. اس ممکن است در طول زندگی و مراودات اجتماعی کاهش پیدا کند. این کاهش عملکرد مشکلاتی را برای دو طرف این زندگی در پی دارد.

 

1- پارانویا

 

ویژگی اصلی مبتلایان به این اختلال روانی، عدم اعتماد آنها به دیگران، بدگمانی و بدبینی است. این اختلال بین آقایان شایع تر است و فرد مبتلا، سوءظن بیمارگونه دارد و مدام به همسر خود شک می کند. زندگی با چنین فردی هم سخت است. چرا؟ چون فرد مقابل مدام به این فکر می کند که تا کی باید او را توجیه کنم؟ اینها اهل جر و بحث هستندو خشک و عصبی اند. ضمن اینکه بدبینی بیش از حد ممکن است منجر به خشونت یا اختلالات رفتاری دیگر هم شود.

 

2- اختلال شخصیت مرزی

 

این دسته از افراد به قدری بی ثبات هستند که اگر اتفاقی بیفتد دنیا را یا سیاه می بینند یا سفید و نگاهشان خاکستری نیست. نشانه هایی همچون روابط بین فردی بسیار بی ثبات، خشم شدید و نزاع های مکرر بدنی، بی ثباتی عاطفی، خرج کردن افراطی، سوء مصرف مواد، رابطه جنسی نابهنجار، رانندنگی بی مهابا، زیاد خوردن و اقدام مکرر به خودکشی کردن که شکل فریبکارانه دارد، از ویژگی های مهم این اختلال است. اگر پنج علامت از علائم گفته شده را فردی داشته باشد او یک بیمار مرزی یا بوردرلاین است. این دسته از افراد به محض اینکه بحث کوچکی بین آنها و همسرشان در می گیرد یا اتفاق جزیی می افتد؛ بلافاصله دست به خودکشی می زنند تا دیده شوند.

 

3- اختلال شخصیت هیستیریونیک (نمایشی)

 

اینها هم جزو تهدیدکننده ها محسوب می شوند. رفتار آنها نمایشی است. شخصیت های نمایشی. هم در مردان و هم زنان دیده می شود ولی در خانم ها به مراتب بیشتر است. پوشش ظاهری و حتی آرایششان با بقیه زنان فرق دارد و با این کار دوست دارند خودشان را بیش از پیش مطرح کنند. در مرحله بعدی بیمار از واقعیت های ذهنی و بیرونی دور می شودو اصلا هویت خود را فراموش می کند یا موقتا برای آرامش خود موضوعی را که بار سنگین عاطفی داشته باشد از یاد برده و دست به دامن انکار می شودو با این کار در قالب شخصیت دیگری قرار می گیرد و خود را چیز دیگری نشان می دهد.

 

4- دست بزن

 

هر چند تنش ها و بحران های موجود در دوران عقد به ندرت به برخوردهای فیزیکی و کتک منتهی می شود، با اینحال اگر جر و بحث در مورد مسائل جزیی و کوچک منجر به کتک زدن شود و یا موضوع کتک زدن چندین بار تکرار شود، حتما باید به این رابطه خاتمه داد، چون چنین شخصی نمی تواند خشمش را کنترل کند. چه بسا این کتک زدن در آینده به قتل هم منجر شود.

 

5- اختلاف دو قطبی

 

پر بودن خانه از انبوه کارهای نیمه تمام یکی از ویژگی های اختلال دو قطبی است. این افراد معمولا قادر به تمرکز روی یک کار نیستند و میلیون ها کار را شروع می کنند بدون اینکه بتوانند آنها را تمام کنند. آنها یا در فاز افسردگی هستند و یا در فاز هیجان که در هر دو فاز رفتارهای غیرعادیدارند. اینها معمولا مشکل خواب دارند. در فاز افسردگی زیاد می خوابند و همیشه احساس خستگی می کنند اما در فاز جنون و هیجان به اندازه کافی نمی خوابند اما هیچ وقت احساس خستگی نمی کنند.

 

6- وسواس

 

وسواس یک فکر، تصور، احساس یا حرکت مکرر مضر و اعصاب خردکنی است که با نوعی احساس اجبار و علاقه به مقاومت در برابر آن همراه اوست. وسواس، تعادل روانی و رفتاری را از بیمار گرفته و باعث می شود تا او در سازگاری با محیط دچار مشکل شود. در بیمار مبتلا به وسواس نشانه هایی همچون شک و تردید، ترس، دقت و نظم افراطی، اجبار، احساس بن بست، لجبازی دیده می شود و در مواردی این علائم خود را به شکل دله دزدی، آتش زدن جایی، درآوردن لباس، بیقراری، بهانهگیری، بی خوابی، بدخوابی، بی اشتهایی، و ... نشان می دهد. مشاهده این علائم در فرد وسواسی به قدری عجیب است که این احساس به اطرافیانش داده می شود که نکند او دیوانه شده باشد.

 

منبع: سلامت نیوز

برچسب ها

  • من کمتر از ۶ماهه نامزد کردم بدون هیچ محرمیتی قرار بود بعد ماه صفر عقد کنیم که جور نشد تا ۱ماه پیش ازمایشای عقد رو دادیم و نشون داد نامزدم متادون مصرف کرده خودش شدیدا انکار میکنه چون حتی ندیدم سیگارم بکشه هر چند بخاطر نوع کارش ما ۱هفته در ماه میشد همدیگه رو ببینیم هیچ علائمی مثل یه معتاد نداشت هیچوقت خانوادشم اهل این چیزا نیستن میگه مجدد ازمایش میدم اما اونقد تحقیق کردم که دیدم روشهای منفی کردن زیاده رفتاراش بعد گرفتن جواب ازمایشا مشکوک بود وگرنه تا قبلش چیزی ازش ندیدیم اونقد ساده و رو راست نشون داد که الان شکه شدم و باورم نمیشه بنظرتون زندگی با این شک اصلا شدنیه با توجه به اینکه نصف ماه جای دیگه باید باشه

  • واقعا کسی که اعتیاد داشته باشه به تریاک یا قرص میتونه کل ۲۴ساعتو آنلاین باشه و باهات چت کنه و هر وقت زنگ بزنی در دسترس باشه؟

  • آخر بهمن ماه سال گذشته دوستم از من برای برادرشون خواستگاری کردن..کمتر از ۴ماه دوره آشنایی طول کشید و اول خرداد ماه نامزد کردیم و بمدت دوماه محرمیت..جلسه اول پدر مادر من و خودم گفتیم که سیگار قلیون و هرنوع دود و مشروب مشکل داریم ایشون هم بعد تو دوران آشناییت گفت که آخرین بار روز خواستگاری سیگار کشیدم و بعد که شما اینجور گفتین گذاشتم کنار و گفته بودن که دوران دبیرستان هفته ای یک بار و دوران دانشگاهو بعد اون ماهی یبار میکشیدن بعد از گذشت چندوقت به اصرار من از شیطنت دوران دبیرستانشون گفتن که مشروب و مخدر و قرص امتحان کردن و من چون قدرت تصمیم گیریمو از دست داده بودم گفتم با خونوادم صحبت کنن و ایشون قبول کردن و پدر مادرم گفتن جوونی بوده و مشکلی نیس اما چون از قبل ترش طبق حرفایی که خودش زده بود یکم حس شک بوجود آورده بود خونواده ی من خواستار این شدن که حق و حقوق های سر عقد مشروط بر اینکه ایشون اگه سمت هر دودی بره به من داده بشه و ایشون هم قبول کردن با وجود این مشکلات و البته مقداری مشکلات خونوادگی از لحاظ سطح ظاهری زندگی و اینجور چیزا و نامزد کردیم و من مهم ترین معیارم این بود که ایشون میگن که صداقت اصل زندگیه و اینطور بنظر میومد که اخلاقیاتمون هم شبیهه اما دوران نامزدی اعتماد بنده جلب نمیشد و گه گاهی بوی دود موقع حرف زدن از دهنش حس میکردم و گاهی چشاش یهو قرمز میشد یا مثلا حالت خواب آلودگی داشت یبار تو دوران خواستگاری لرز خیلی شدید کردن و رفتن بیمارستان و دکترا هرچی آزمایش دادن نفهمیدن چیه و ایشونم گفتن یه چن وقتیه سالی یبار اینجوری میشن و تاحالا دو سه بار این شکلی شدن خلاصه همه این ها گذشت و من حتی سر این موضوع و دل نگرانی اعتیاد دوبار پیش ایشون گریه کردم و ایشون گفتن مگه میشه اشکای تو رو ببینم و چیزی باشه و نگم و بارها قسم خورده بود که هیچی جز اینا نیست و یک ماه یک ماه و نیم که گذشت و مشاوره که رفتیم به من گفتن اعتماد کن و مشکل از توئه و پدرمم رفتن با پدرشون صحبت کردن و پدرشون ضمانت دادن که اصلا به این شکل نبوده که پسرشون اهل چیزی باشه و بخوان با ازدواج سر به راهش کنن و منم تصمیم گرفتم اعتماد کنم با وجود اینکه هنوز اون بو رو حس میکردم و یه روز ایشون رفتن بیمارستان ریه و عکس نسخشونم فرستادن و گفت دکتر گفته این عوارض سیگار گذشتس و دارو داده بعد از اون..دیگه اون بو رو حس نکردم یک یا دو هفته که گذشت یه روز یه شخصی که به گفته ی پدرم از اقوام نامزد سابقم بودن گفتن ایشون با برادر من تریاک مصرف میکرده و الانم یک ماهه متادون مصرف میکنه و اسم صمیمی ترین دوستاشو که پسردایی و پسرعموش بودنو گفتو گفت اینام این کاره هستن دو سه روز بعد از اون با پیج مشترک من و خودشون که تو اینستا باهم داشتیم به یه دختر پیام داده شد که ۳۰۰تومن میدم فلان کارو برام بکن و من که اینو دیدم دیگه واقعا بهم ریختم..اما ایشون همش منکر که کار من نبوده پدر و مادرمم به خاطر حرفایی که شنیده بودن رفتن پیش شوهر دوستم..که یکی دیگه از پسرعموهای نامزدمم میشدن چون ایشون مدیر مدرسه بودن مورد اعتماد تر بودن از نظر خونواده اما ایشون نه چیزیو رد کرد نه تایید..گف بلاخره یه شیطنتایی بوده با پدرش صحبت کنید لحن حرف زدن ایشون دل خونواده ی منو بیشتر لرزوند و تصمیم گرفتن بهم بخوره این قضیه تو این روزا هم دقیقا پدرش آنژیو داشت بعد از آنژیو ،پدرش با پدرم حرف زد و پدر من گفت من آزمایشو قبول ندارم و حتی ثابت هم بشه که اینطور نیست دیگه دختر نمیدم ایشون تو این مدت خیییییییلیییییی ادعای عشق و دوس داشتنش میشد اما الان یک ماهه گذشته فقط غیر از اون بار یبار دیگه پدرش با پدربزرگم حرف زده و یبار مادرش اومد دم در خونمون این چند وقت فقط پیام میداد یبارم نیومد و همشم میگف من ثابت میکنم من تلاش میکنم..پاشده رفته قله دماوند بمن میگه به این قضیه فک کن ببین چی دستگیرت میشه من خیلی تو این یک ماه اذیت شدم و ذهنم پر از سواله بنظر شما راه درست چیه