چرا لب ها خشک و پوسته پوسته می شوند؟,نسل موزیک,دانلود آهنگ جدید,سایت دانلود موزیک ویدیو با لینک مستقیم,چرا لب ها خشک و پوسته پوسته می شوند؟,دانلود و پخش جدیدترین آهنگ های ایرانی,دانلود آلبوم جدید,دانلود آهنگ شاد قدیمی,download music,چرا لب ها خشک و پوسته پوسته می شوند؟

نسل موزیک

چرا لب ها خشک و پوسته پوسته می شوند؟

4 ماه پیش
0 نظر

باشگاه خبرنگاران - پوسته پوسته شدن لب علل متفاوتی دارد ولی اصولا در کسانی که زمینه خشکی و اگزمای پوست دارند این خشکی و التهاب شایع تر است.

 

شایع ترین علل پوسته ریزی لب تنفس دهانی است و افرادی که عادت دارند به هر دلیل از دهان تنفس کنند بیشتر دچار خشکی پوسته شدن لب، می شوند.

 

وی تصریح کرد: از علل دیگر خشکی و پوسته ریزی لب آلرژی به برخی مواد مثل رژلب، خمیر دندان و حتی نخ دندان است که می تواند باعث پوسته پوسته شدن لب شود.

 

باریک بین در ادامه گفت: در پاره ای موارد استفاده از برخی داروها مثل آکوتان که برای درمان جوش های شدید استفاده می شود نیز منجر به خشک شدن و در نهایت پوسته ریزی لب ها می شود.

 

 این متخصص پوست و مو درارتباط با خشکی لب در بچه های خردسال گفت: در کودکان نیز بیشتر از افرادی که زمینه خشکی پوست را دارند پوسته شدن لب ها بروز پیدا می کند که به دنبال خیس شدن مکرر لب ها به وجود می آید و در دهان ملتهب، قرمز و حاوی پوسته فراوان می شود.

 

وی یاد آور شد: اولین قدم برای درمان خشکی تشخیص علت آن است که با مراجعه به متخصص پوست مشخص می شود .

 

وی توصیه کرد: استفاده از داروهای ضد التهابی در مرطوب  کننده قوی به درمان خشکی و پوسته پوسته شدن لب کمک می کند که بهترین این داروها  وازلین است که این مشکل را حل می کند.

برچسب ها